Skocz do zawartości

E36 M43B16- piszczący pasek wielorowkowy.


Gacekk12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !! Mój problem to piszczący pasek wielorowkowy, podczas oraz po deszczu. Wymieniłem go jakieś 2 miesiące temu ponieważ stary był już popękany. Zauważyłem od jakiegoś miesiąca że ten nowy piszczy. Kazałem sprawdzić mechanikowi rolki itd. Powiedział, że wszystko okej. Jego zdaniem problem tkwi w tym, że nie mam osłony pod silnikiem i brud dostaje się na pasek i przez to zaczyna się ślizgać i piszczeć. Czy to ma sens ? Kupić osłonę pod silnik ? Mój samochód do E36 1.6 M43B12 1998r Compact.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że większość BMW nie ma osłon pod silnikiem zwłaszcza te 1.6 i 1.8. Co do piszczenia u mnie był podobny przypadek z tym że problem tkwił w pompie wspomagania (dosyć częsty problem w e36), raz na jakiś czas pompa sama zwalniała (podejrzewam że winą było łożysko) i pasek się na blokującym kole ślizgał dlatego też piszczał. Druga możliwość to tak jak mój przedmówca napisał może być to wina rolek czy to napinacza czy to zwyczajnej. Widziałem też przypadki gdzie ludzie kupowali jakieś paski nie wiadomo skąd nie wiadomo jakiego pochodzenia i ślizgały się bo były po prostu do pupy i tyle. Co do tych rolek polecam ci ściągnąć pasek i zakręcić rolkami jeżeli szumią to masz do wymiany. Jeżeli tego nie potrafisz to przy mechaniku poproś by ci owymi rolkami zakręcił i sam posłuchaj czy mówi prawdę czy też nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja walczylem z piszczacym paskiem prawie rok czasu zmienialem 2 razy pasek i rolki i okazalo sie ze wina kolka pompy wspomagania. polecam najpierw zdjac wszystkie kola pasowe i porzadnie je umyc caly brud z rowkow. a jesli to nie pomoze to wymiana kola pompy wspomagania u mnie byly mocno wytarte rowki i po zmianie kola jak ręką odjal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Problem występuje tylko podczas deszczu albo np. jeśli są kałuże. Zauważyłem też że jedna rolka z prawej na dole jest jakby troszeczkę krzywa. Przy kręceniu to widać wyraźniej. Jaki pasek polecacie kupić ?? Mechanik mówi że zakręcił każdą rolką i nic nie słychać. Może wybiorę się do innego mechanika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.