Skocz do zawartości

Trwalosc ASB ZF - artykuł.


K8v8M

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Wracając do skrzyń biegów, to może jakieś konkretne uwagi o trwałości, ale od tych co je mają. Ja mam przebiegi w dwóch autach dobiegające 100 tys. i nie mam żadnych uwag (oczywiście nie było żadnych napraw). Oba auta kupiłem głównie dla tych skrzyń i nie żałuję. Zatem pytanie - kto zrobił najwięcej bez napraw i czy wymieniał olej (na jaki), a jeśli tak to kiedy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jezeli pytansz czy ktos jezdzil bez wymiany oleju i kiedy mu padla to w rodzinie w piatce skrzynia ZF rozleciala sie po 187000 km bez wyiany oleju za to w mojej przy 200000 km jak ja kupilem rok temu chodzila ciezko, zrywala bieg czasem. Po wymianie statycznej objawy znikly. moge tylko przypuszczac ze bez wymiany pociagnal bym jeszcze 20000 km. Teraz mam 242000 km i jezdzi dobrze, wykonam nastepna wymiane przy 250000.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlalem ravenol z wymiana miski miski i filtra + dodatek do skrzyn biegow Xado (dzisiaj bym urzyl pewnie Archoila 9100)

Statyczna bo na dlugo dystansowa skrzynie gdzie nie bylo wymian lepiej isc malymi kroczkami a wiec wymiana statyczna byla wskazana bo jest powiedzmy delikatniejsza i latwiej bylo znalesc kogos powaznego kto robil wymiany statyczne (ACS raszyn) niz kogos kto by zrobil dynamiczna bez gwarancji, za to nastepna bedzie dynamiczna (wlacznie z myciem skrzyni) na oleju ZF (nie uzywam plynow BMW sa kiepskie)

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ilu kilometrach od statycznej wymiany należy dokonać dynamicznej wymiany? Zmieniłem u siebie olej od razu po zakupie (ok195tyś km) ponieważ poprzedni właściciel tego nie zrobił, póki co na razie zrobiłem jakieś 6tyś km. Wlany olej Ravenol + wymieniona miska z filtrem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po wymianie statycznej, przejechalem na razie 40000 km i wymienie za 10000 km tylko ja robie jakies 50 K + rocznie a wiec nie wiem jak tam z odstepami czasowymi bo jezeli jezdzisz 10000 rocznie to moze trzeba troche wczesnie niz za 5 lat zrobic wymiane dynamiczna.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.