Skocz do zawartości

Dziwna reakcja na delikatne dodawanie pedału gazu.


przemek24ss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytkich forumowiczów.Coś dziwnego dzieje się z moim autem (e 90 320d 2006r) i chciałem się poradzić co to może być? Może ktoś miał podobny problem?? Mianowicie kiedy chce delikatnie przyspieszyć i wciskam troszkę pedal gazu wtedy jest dziwna reakcja, auto reaguje jakby z opóźnieniem, nie ma płynności, czasem czuć nawet delikatne poszarpywanie:/ Kiedy ruszam agresywnie z jedynki i potem stanowczo na każdym biegu wtedy jest ok, najgorzej jest gdy jadę np. 60 km/h i chce delikatnie przyspieszyć, bądź jechać równo ze stałą prędkością. Dodam że nie dzieje się tak zawsze raz jest gorzej raz lepiej. Wyczyscilem Ege. Podczas diagnozy komputerowej pokazuje dwa bledy: - napięcie turbodolafowania zbyt wysokie i - 4BBO zasilanie przeplywomiwrza. Kiedy odpinam wtyczkę od przeplywki problemy znikają i auto jeździ normalnie. Myślałem że to przeplywka walnieta i podmienilm dwie oryginalne z tymi samymi numerami nic nie pomogło:( Co więc może powodować te problemy???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponowal bym :

kupic preparat Archoil 6400D (archoil.pl), dojechac do rezerwy, wlac preparat do baku, ztankowac na orlenie do pelna Verva (jest w tym powod, nie nie mam akcji orlenu), przejechac bak paliwa i wrocic czy pomoglo. Jak malo naciskasz gaz to jest malo mieszanki, jezeli twoe uklad paliwowy jest brudny, jest jej za malo (stosunek powietrze do paliwa a nie wyskakuje ci blad bo jest chwilowy i nie zapala kontrolki).

 

koszt imprezy to 90 zl, nie zaszkodzi.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie trzeba amerykańskich linków, tu na forum też jest temat szarpania na 15 stron.

Przyczyn jest tyle co aut. Jeden mistrz nawet miał walnięty czujnik abs i miał szarpanie..........

 

Musisz wyeliminować te błędy. Pokaż filmik z live daty jak ładuje ci turbo.

 

Często:

 

Zaworek egr

Wtryski

Przepływka

VACUM POMPA

Wszystkie czujniki od ciśnienia doładowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer + kabel + INPA + telefon z kamerą.

Instalujesz inpe na kompie, wgrywasz sterowniki, konfigurujesz inpe, odpalasz ją wchodzisz w odpowiednią opcję, zaczynasz nagrywać wskazania podczas jazdy, pomocna może być druga osoba, wrzucasz na youtube dajesz linka tu.

Po kilkunastu minutach klikania po INPie już sam umiesz odczytać błędy i je kasować i jeszcze parę innych opcji :D

 

Łatwiejsza opcja, oddajesz auto komuś kto kuma i nie Staszkowi z osiedla który mechanikuje.

205 1.9d 64km-> Q5 3.0D 240km -> Passat B4 1.9TDI 90km -> e90 320d 163km <- klik & I3s 2018 | Niezła fala..

http://www.motostat.pl/user_images/55143/icon5.png i spada... chyba uczę się jeździć eco..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddajesz auto komuś kto kuma i nie Staszkowi z osiedla który mechanikuje.

 

Ta jest nie zla, kiedys ja odkopie. :norty:

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo kurcze no to wlasnie widze ze z ta inpa bede mial chyba niezly problem, pozostaje chyba dobry diagnosta na ktorego tutaj w łodzi nie mam pomysłu. a jesli chodzi o paliwo to chyba uklad jest czystu nie dolewalem zadnych wzbogacaczy bo jak ja tylko kupilem to tankowalem tylko na jednej stacji palowo shell v power diesel zrobilem na tym paliwie 17 tys km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem. kolego mam do ciebie jeszcze jedna prosbe jak bys mogz zerknac w wolnej chwili na allegro i podeslac mi jakis godny uwagi link, kompletnie sie na tym nie znam nie chcial bym zamowic czegos co sie pozniej okaze jest nie do mojego auta ale wszystko w innym jezyku i nie zczaje o co chodzi:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.