Skocz do zawartości

Chałas na połsprzegle wciśnietym bieg jałowy X3 2,0 d 150KM


tomazo993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem przy wcisnietym do jakiegos momentu sprzegle na biegu jałowym ( luzie) mam dziwne dzwieki z pod maski...

czym to może byc spowodowane , czy to oznaki łozyska oporowego, czy dwumasy ? czy może jest jeszcze cos co mozna podejrzewac ?

Przyznam ze biegi chodza ładnie i płynnie, a auto podczas gaszenie nie pokazuje jakis zwiekszonych wibracji karoserii czy bujania jak od dwumasy.

Bardzo dziekuje za odpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem przy wcisnietym do jakiegos momentu sprzegle na biegu jałowym ( luzie) mam dziwne dzwieki z pod maski...

czym to może byc spowodowane , czy to oznaki łozyska oporowego, czy dwumasy ? czy może jest jeszcze cos co mozna podejrzewac ?

Przyznam ze biegi chodza ładnie i płynnie, a auto podczas gaszenie nie pokazuje jakis zwiekszonych wibracji karoserii czy bujania jak od dwumasy.

Bardzo dziekuje za odpowiedzi

Pozdrawiam

Dwumasa do wymiany,jezdzić mozna,ale szmery bedą się nasilać.Niedawno to przerabiałem.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Witam,koledzy tak jak w temacie.Problem jest w pierwszym lekkim naciśnięciu sprzęgła,słychać lekki chałas.Po dociśnięciu do końca wszystko jest ok.Biegi chodzą płynnie,nic nie trzeszczy i itp.Kolega mechanik postawił pierwszą diagnozę to łożysko oporowe.Problem polega na tym że za 4 miesiące mam trasę około 7.5tyś km może i więcej.Nie chciałbym żeby coś mi się rozleciało po drodze,,trasa to północ skandynawii i jakoś mi się nie uśmiecha korzystać z tamtejszych warsztatów(jak już są)lub ściągnąć samochód do Polski.Jak bym był w Polsce,to jezdziłbym do większej "usterki".Zastanawiam się czy nie zrobić wymiany sprzęgła-komplet i w zależności w jakim stanie jest dwumasa.Na liczniku mam 230tyś,przebieg nie wiem czy orginalny,mam zamiar podjechać do serwisu i z czytać z kluczyka przebieg.Jak będzie taka możliwość.Koledzy co waszym zdaniem najlepiej zrobić,wymiana,darować sobie (a może nic się nie stanie)?Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czekaj i wymieniaj wszystko :sprzęgło, dwumasę i to łożysko oporowe i przy okazji i resztę oblukać

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mattheus witaj !

Wcale bym się nie zdziwił jak byś miał dwie różne usterki , jedna co już stwierdzona bo niema co podważać ASO , ale oprucz tego bym się przyglądnął napędowi na cztery łapy czy Ci on nie szarpie całym autem , bo jak by Ci dwumasa szarpała całym autem to byś długo nie pojeździł.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,dwumase wymienie i zobacze,chodzi ci o skrzynke rozdzialczą tak ? ale to mi szarpie nie zawsze,jak szarpie to na cieplym silniku,ale nie jest to za za kazdym razem,czasami ledwo to jest wyczuwalne,jest jakis sposób abym sam mogl sprawdzic czy szarpanie to wina jednak czegos jeszcze ?

 

hmm no ale sama dwumasa uszkodzona tez moze powodowac wlasnie takie nie duze szarpania ? wiesz ja takie auto kupilem od rodziny,i dopiero za jakies 2 tyg bede w polsce i bede to naprawial,WLoskie ASO bmw stewierdzilo wlasnie dwumas i sprzegło

 

piszac wczesniej ze trzesię całym autem troche źle to ujalem,jest szarpanie ale lekko wyczuwalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.