Skocz do zawartości

Przybywa a później ubywa oleju w silniku, katorga. :(


krzychu366

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po raz kolejny zmuszony jestem pisać posta o pomoc, gdyż "cudowne" autko ma kolejne problemy. :(

 

Po wypalenie fitlra DPF przez kolege z forum (zapchał się przez termostat) auto odzyskało, dawny wigor i energię, ale chyba nie złupełnie, lecz ja tego nie poczułem.

 

Wszystko było okay, aż do zeszłego tyg. postanowiłęm sprawdzić olej i zauważyłem niewielki jego ubytek, dolałem braki i było lekko ponad połowa miarki.

Dzisiaj rano po przejechaniu 15stu km zauważyłem, że samochód kopci wysiadłem na parkingu i poczułem bardzo drażniący i ostry zapach spalin z samochodu, pochodził chwilę po czym go wyłączyłem. Dojechałem na miejsce docelowe i po około godzinie sprwawdziłem poziom miarki i tam lekko ponad minimum :| .

 

Po 8śmiu godzniach wsiadłem do auta i przejechałem dystans 4km po mieście i tutaj zauważyłem, że samochów jest dużo żwawszy, lepiej się wkręca mocniej wciska w fotel. Po tych 4rech km, odczekałem sprawdzam olej i tutaj na miarce MAX :shock: . (Pomyślałem, że przybyło z DPF'u który się nie dopalił czy co)

Dojechałem do domu kolejne 15km sprawdzam miarkę i wskazuje 1/2 miarki, kompletnie nie wiem co się temu auto dzieje :(

 

Bardzo proszę o poradę, co wgl. o tym myślicie.. :( :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zajrzyj do instrukcji obsługi swojego samochodu. Masz tam opisaną procedurę sprawdzania poziomu oleju. Sprawdź olej dokładnie zgodnie z procedurą zawsze w tym samym miejscu np. garaż. Napisz czy wyniki się różnią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chesz wiarygodnie sprawdzic olej to zawsze na zimnym i stawiaj auto w tym samym miejscu.u mnie po wymianie oleju po ok 6godz pod miejscem lracy 1/4 miarki po nocy pod domem troche wiecej jak pol . Wiej rob jak wsponnialem wyzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.