Skocz do zawartości

BMW e46 318CI COUPE WBABD91050PK61550


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Proszę o pomoc w ocenie poniższego beem. Według mnie przebieg jest niski, wychodzi 9,5tys. rocznie. Wyposażenie to kompletny "golas". Czy egzemplarz w proponowanej cenie jest warty uwagi? ew. na co zwrócić uwagę, przy oględzinach, rozmowie ze sprzedającym?

 

http://otomoto.pl/bmw-318-318ci-coupe-lift-2-0-143km-C32620928.html

 

Model description: 318Ci

Market: Europa

Type: BD91

E-Code: E46 (2FL)

Chassis: Coupé

Steering: links

Doors: 2

Engine: N42B20 - 2,00l (105kW)

Drive: Heckantrieb

Transmission: manuell

Body Color: Silbergrau Metallic (A08)

Upholstery: Stoff Tex 2000/anthrazit (J1AT)

Production date: 14.10.2003

Assembled in: Regensburg

 

 

Code Serienausstattung Standard Equipment

S210A Dynamische-Stabilitäts-Control Dynamic stability control

S255A Sport-Lederlenkrad Airbag Sports leather steering wheel

S520A Nebelscheinwerfer Fog lights

S530A Klimaanlage Air conditioning

S548A Kilometertacho Kilometer-calibrated speedometer

S550A Bordcomputer On-board computer

 

 

Code Sonderausstattung Optional Equipment

S1CAA Selektion COP relevanter Fahrzeuge Selection of COP relevant vehicles

S2BAA BMW LM Rad Doppelspeiche 88 BMW LA wheel, double spoke 88

S313A Aussenspiegel Anklappfunktion Fold-in outside mirror

S320A Entfall Modellschriftzug Deleted, model lettering

S660A Radio BMW Reverse (C42) Radio BMW Reverse (C42)

S854A Sprachversion französisch Language version French

S863A Händlerverzeichnis Europa Retailer Directory Europe

S881A Bordliteratur französisch On-board vehicle literature French

S8SPA Steuerung COP Control unit COP

S915A Entfall Aussenhautkonservierung Delete clear coat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Moze mnie ktoś poprawi ale w tych modelach tez były pomarańczowe lampy z tylu? Poza tym auta we Francji nie sa szanowane wiec ta cos za ładna mi sie wydaje, sprawdź czy była malowana. No i moc! Tutaj jej nie ma zbyt wiele. Zeby to jechało to trzeba bedzie mocno pedał w podłogę a to sie skończy sporym spalaniem.

 

Zależy czego oczekujesz od tego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiałem się,auta z Francji, mam niezbyt miłe wspomnienia...

Wcześniej jeździłem Hyundaiem Coupe z 02' 136km samochód zbierał się dobrze i nie palił zbyt wiele, ale ceny i dostępność części - właściwie ich brak zmusiła mnie do przesiadki.

Myślałem nad motorem 2,2 - 170kucy - ale w ostateczności może być 2,0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według raportów spalania:

318Ci 143KM 8,9l/100km,

320Ci 150KM 9,4l/100km,

320Ci 170KM 9,7l/100km,

325Ci 192KM 10,6l/100km,

330Ci 231KM 11,4l/100km

Ile palił ten twój hyundai? Jeśli szukasz tylko kupety i to po lifcie to wiadomo, że cena rośnie wraz z pojemnością. W tych pieniądzach bym szukał czegoś przed liftem 328Ci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

spalanie po trasie.

teraz wrzuć po mieście :norty:

nie każdy na prowincji mieszka/pracuje i ma komfort jazdy bez korków.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Według raportów spalania:

318Ci 143KM 8,9l/100km,

320Ci 150KM 9,4l/100km,

320Ci 170KM 9,7l/100km,

325Ci 192KM 10,6l/100km,

330Ci 231KM 11,4l/100km

Ile palił ten twój hyundai? Jeśli szukasz tylko kupety i to po lifcie to wiadomo, że cena rośnie wraz z pojemnością. W tych pieniądzach bym szukał czegoś przed liftem 328Ci?

 

ciekawe te raporty, moje 330CI z butowania po warszawie pokazuje 10.8, a żeby te 143km mnie dogonily to musza na pewno więcej paliwa wciagnac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fantastyczne masz te spalanie, niższe wręcz niż fabryka przewidziała :wink:

W mojej e36 (wiem, że starszej generacji silnik) 1.8is spalała w jeździe tylko miejskiej jakieś 11,5l i to z delikatną nogą bo przy częściejszym kręceniu pod czerwone pole wychodziło pod 13l, ale być może teraz jest tak, że auta z większymi silnikami palą mniej w mieście. Nie wiem nie znam się :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto obejrzane. Było po czołowym uderzeniu, szczeliny między maską, błotnikami i zderzakiem równe jak krajowa ósemka :duh: śruby mocujące wyglądają na nieruszane, więc możliwe, że nie było to coś groźnego.

We wnętrzu czysto, bez przetarć, plam itp. Tarcze i opony jeszcze rześkie :cool2:

Generalnie moc i braki w wyposażeniu, skłaniają do dalszych poszukiwań...

 

Dziękuję wszystkim za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiłem ? miałem rację że była bita :lol: kolego bierz 320d lub najlepiej 330d a jeśli chcesz benzyne to 320ci ci w zupełności wystarczy, a jeśli rajowiec jesteś 3.0 231km ;) Genaralnie to złotym środkiem jest 3.0 diesel który jest bezproblemowy, niskie spalanie na poziomie 8 l a zarazem mocy dużo. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pali Tobie dużo mniej niż producent podaje,to masz szanse na prace u owego.A tak na poważnie już komuś z podobnym spalaniem proponowałem.Robimy 100 kilometrów po Poznaniu[gdzie ruch jest mniejszy niż w Warszawie] bez "butowania".

I sprawdzamy spalanie.Zatem jeśli będzie większe niż opisujesz-wracasz pociągiem,a auto zostaje.Jeśli reflektujesz możemy to oficjalnie zorganizować.Jestem gotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Jeśli pali Tobie dużo mniej niż producent podaje,to masz szanse na prace u owego.A tak na poważnie już komuś z podobnym spalaniem proponowałem.Robimy 100 kilometrów po Poznaniu[gdzie ruch jest mniejszy niż w Warszawie] bez "butowania".

I sprawdzamy spalanie.Zatem jeśli będzie większe niż opisujesz-wracasz pociągiem,a auto zostaje.Jeśli reflektujesz możemy to oficjalnie zorganizować.Jestem gotów.

 

przy każdej wypowiedzi zaznaczam, ze podaje to co komputer. Nie sprawdzam tego z dystrybutorem i nie mam zamiaru tego robic, bo nie o spalanie w tym samochodzie chodzi. Jeżeli ktoś chce kupic 330 to na pewno nie dlatego, ze będzie mało palić.

 

Inna sprawa, że nawet jeżeli pali 12-14 to i tak uważam rozsądnie jak na osiągi. Octavia mi pali 8, osiągi ma mizerne, wrażenia z jazdy jak pociągiem z Giżycka do Węgorzewa... no może przesadzam, ale szału nie ma :)

 

PS. do Poznania chętnie wpadnę, na tor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bezproblemowa" i pewnie "tania w utrzymaniu" 330d jako alternatywa dla 318i z tematu :lol: Ciekawych rzeczy można się dowiedzieć na tym forum :mrgreen:

 

Akurat tak się składa że silnik 3.0d są uznawane za trwałe konstrukcje, był to przez jakiś czas "engine of the year" i ten silnik jest po prostu super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy każdej wypowiedzi zaznaczam, ze podaje to co komputer. Nie sprawdzam tego z dystrybutorem i nie mam zamiaru tego robic

Skoro nie wiesz ile auto pali (bo nie sprawdzałeś) to po co w ogóle podajesz takie dane? :wink: Komputer to może pokazać absolutnie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.