Skocz do zawartości

328I TOURING.Szyba po stronie kierowcy wypada z prowadnic


sznurwurst

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję pomocy przy namierzeniu usterki dot. elektrycznej szyby kierowcy.

Działał, działała i przestała. A mianowicie szyba opadła w stronę lusterka (strona od zamka została wyżej) i usłyszałem trzaski po czym szyba całkowicie opadła.

Rozebrałem tapicerkę i co stwierdziłem po oględzinach:

- szyba wypadła z prowadnicy

- 2 mocowania mechanizmu do drzwi na nity odłamane

- lekko pogięty mechanizm podnoszenia szyb

- 1 ślizg uszkodzony

 

Kupiłem 2 nowe ślizgi. Nasmarowałem i założyłem.

Nity rozwierciłem i za pomocą dystansów z plastiku przykręciłem od nowa mechanizm.

Ramiona mechanizmu starałem się podprostować jak tylko się dało.

Założyłem szybę i cały czas wypada, przekrzywia się, opada. Mocowania ramion wypadają ze ślizgów. I znowu te trzaski.

Nie chcę uszkodzić szyby.

 

Zdiagnozowałem jeszcze jedną istotną rzecz. W środku w drzwiach znalazłem gumę prowadnicy. Jej długość wskazuje że powinna być zamontowana w prowadnicy po stronie zamka. Natomiast po założeniu cały czas jest problem z prawidłowym umieszczeniu szyby w prowadnicy po str. lusterka. Jest krótsza a guma nie wypełnia całej metalowej prowadnicy.

Czy tak powinno być? czy w prowadnicy po stronie lusterka nie ma gumy na całości?

 

Powiem szczerze że pod tym linkiem http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CF11&mospid=47463&btnr=51_2055&hg=51&fg=10

niestety nie widzę żadnej gumy. Jest tylko jedna (nr.13) a mi tak jakby brakowało gumy do prowadnicy nr. 12.

 

Jeśli ktoś z was jest w stanie pomóc to będę wdzięczny. Niestety na internecie nie ma żadnej informacji na temat tej części.

Może do winny i do wymiany jest cały mechanizm podnoszenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam nie wiem kolego czy już poradziłeś sobie z tym problemem, ale ja miałem ostatnio podobnie, że szyba wypadała wyciągnąłem uszczelkę z drzwi i wydawała mi się jakaś krótka,

kupiłem inną długą właśnie do tego prowadzenia po stronie lusterka i wszystko działa jak należy nic nie puka nie strzela wszystko jest ok ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.