Skocz do zawartości

e46 320d touring, pływanie, czy ONE tak mają?


sajlos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na początku zaznaczam, że przeczytałem dużo postów na ten temat.

 

 

Do rzeczy:

Kilka dni temu założyłem koła z letnimi oponami 225/45 r17 alu, zimowe miałem 205/55 r16 stalowe.

Na kolach zimowych pływanie było może troszke mniejsze ale było.

Sprawdzałem luzy na stacji diagnostycznej, amortyzatory. Byłem również na podnośniku i brechą sprawdzałem i nic, zero luzów.

Czytałem, że może pomóc korekta geometrii zawieszenia ale nie zawsze.

 

Moje pytanie brzmi: CO MOŻNA JESZCZE ZROBIĆ, ŻEBY AUTO W KOLEINACH NIE PŁYWAŁO?

 

Proszę o Wasze wypowiedzi na ten temat, może jest jakiś patent na to ustrojstwo :(

 

Niech ktoś może napisze, że nie ma takiego problemu przy takich rozmiarach kół lub podobnych, to też ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moje odczucia przy 225/55 R16 w jezdzie w koleinach sa normalne, puki jade w srodku koleiny to nic nie czuje. Problem pojawia sie tylko przy wyprzedzaniu tz. wyjazd i wjazd w koleine. Troche rzuca (mozna to porownac do chwilowego bujania) i musze kierownice porzadnie tzymac.

 

Przy Lancia Y (oponki jak w punto) nie mialem takich odczuc :mrgreen:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie za off topic ale tak czytam i mnie zaczęło zastanawiać - po co do zwykłego rodzinnego samochodu jakim jest e46 kupować opony 245/40?

nie znam się w ogóle na oponach więc postawcie mnie obok maluchów pytających się skąd się biorą dzieci.

zawsze jakoś słyszałem, że 205 to już styk, ale 245? i do tego 40? swoją bunie kupiłem na 195/55, w zimie jeździłem 205/65 teraz właśnie mam zamiar w końcu kupić i pewnie też wexmę 205/65, ale...

ogarniam te całe szerokości i wysokości i zaciekawiło mnie dlaczego akurat tak nieszablonowe rozmiarówki wybraliście?

jak wpływa to na jazdę itd?

 

nie linczujcie od razu :naughty: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo taka zaleca producent ?

bo taka jest odpowiednia gdyz z tylu felga jest szersza niz ta z przodu, mimo ze ten sam wzor (przynajmniej w ory m pakietowych felgach tak jedt)

bo trudniej traci trakcje....

 

odpowiedzi na durne pytania mozna jeszcze napisac wiecej

ja po zimowkach 205/55/r16 obecnie na 245/40 i 225/45 czuje ze to zupelnie inaczej sie prowadzi, duzo pewniej, mniej buja itp

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Szersza opona:

+ Krotsza droga hamowania

+ Lepiej trzyma sie w zakretach

+ Sportowy wyglad

- Wieksze spalanie

- Bardziej podatne na aquaplaning

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim kapciu to kolego cudow nie ma, bedziesz to czul. To nie seicento z oponami od rowera.

 

mhm niestety ja też czuję wszystkie nierówności w jezdni czyli -> koleiny, dziury, nierówności, wybrzuszenia i wszystko co tylko można sobie wyobrazić a zawieszenie jest tip top. Ale taka chora sytuacja jest tylko na beznadziejnych polskich drogach, wystarczy wjechać na autostradę a samochód na takich kołach trzyma się jak przyklejony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim kapciu to kolego cudow nie ma, bedziesz to czul. To nie seicento z oponami od rowera.

 

mhm niestety ja też czuję wszystkie nierówności w jezdni czyli -> koleiny, dziury, nierówności, wybrzuszenia i wszystko co tylko można sobie wyobrazić a zawieszenie jest tip top. Ale taka chora sytuacja jest tylko na beznadziejnych polskich drogach, wystarczy wjechać na autostradę a samochód na takich kołach trzyma się jak przyklejony.

Trzeba sie niestety przyzwyczaic. Jak ja wsiadlem z e39 do e46 to czuje wszystko x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wyszła z fabryki na 225 45 r17, mam zima lato tak samo.

Jak pływa to albo geometria poszła, luz amorów boczny nie wyjdzie na szarpakach, może przekładnia.

Co do rozmiaru opon to zakładałbym zalecane typówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

U mnie również wyszła na felgach 17 z fabryki. Opony 225/45 r17. Jest to również zaznaczone na słupku po otwarciu drzwi kierowcy. Nie zakładam nic poza to co fabryka zaleca, lubie wszystko w orginale :wink: .

Sprawdzałem luzy na przekładni i nic nie ma. Luz amorow sprawdze po ich odkreceniu przynajmniej z jednej strony?

Na równej drodze to naprawdę przyjemnie sie prowadzi przy dużych predkościach ale po tych lokalnych czy krajowych to masakra, auto tanczy przy jezdzie i przy zmianie pasa, wyprzedzaniu. Trzeba sie pilnowac.

 

Nie wiem czy to również może mieć wpływ na to ale na przodzie mam opony typu RUN FLAT.

 

Pod koniec tygodnia podjadę na geometrię, tylko najpierw zorientuje sie czy jest ktoś kto potrafi to zrobić dobrze w mojej okolicy :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To istotne, ja po wymianie wahaczy pojechałem do czarodziei z czarodziejskim sprzętem, w efekcie wybijało mnie z kolein jak z procy - musiałem poprawiać na mniej czarodziejskim sprzęcie ale też dobrym, ale akurat tam chłopaki potrafią bmw dobrze "ustawić".

Moim zdaniem luzów ręką nie sprawdzisz, chyba ze będą wielkie to tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wczoraj jezdzilem na Ran Flat-ach i musze powiedziec ze jest bardzo duza roznica w porownaniu do normalnych. Uczucie w koleinach/wypukleniach na drodze = plywaniu tal jak to opisujesz a byly 205/45 przy moich 225/55 prawie sie tego nie czuje.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.