Skocz do zawartości

E91 automatyczne przyciemnianie ekranu navi - jak?


dawidtrafny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio wpadł mi do głowy pomysł, a raczej wpadło pytanie. Czy da się zakodować ekran navi w taki sposób aby po zmierzchu samoczynnie się przyciemniał np. o 50%. Musiałoby to współgrać z czujnikiem zmierzchu lub też ze światłami do jazdy dziennej. Teoretycznie jest to do wykonania tylko jak to uczynić praktycznie. Jakieś pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się wydaje że coś takiego jest

na dole ekranu od navi jest taki mały czujnik (jak główka od szpilki) jeśli położysz coś co przysłoni mu dostęp do światła to wtedy automatycznie przyciemni ekran nawigacji

przynajmniej tak jest u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się wydaje że coś takiego jest

na dole ekranu od navi jest taki mały czujnik (jak główka od szpilki) jeśli położysz coś co przysłoni mu dostęp do światła to wtedy automatycznie przyciemni ekran nawigacji

przynajmniej tak jest u mnie

Sprwadzę u siebie, byłoby już bliżej rozwiązania problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest standardowo?. Przynajmniej u mnie navi professional ekran się przyciemnia razem z zegarami, jeśli włącznik świateł jest w pozycji auto, a czujnik zmierzchu zadziała. Wtedy zmniejsza się intensywność podświetlenia deski rozdzielczej i wyświetlacza. Tak było fabrycznie, nic nie modyfikowane. Oprócz tego można całkowicie ściemnić ekran przyciskiem programowalnym na kierownicy, o czym było już powyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest standardowo?. Przynajmniej u mnie navi professional ekran się przyciemnia razem z zegarami, jeśli włącznik świateł jest w pozycji auto, a czujnik zmierzchu zadziała. Wtedy zmniejsza się intensywność podświetlenia deski rozdzielczej i wyświetlacza. Tak było fabrycznie, nic nie modyfikowane. Oprócz tego można całkowicie ściemnić ekran przyciskiem programowalnym na kierownicy, o czym było już powyżej.

Sprawdziłem, jest mały niby czujnik wielkości główki szpilki pod navi ale zakrycie jego nic nie powoduje....zegary u mnie przyciemniam w BC manetki, a intensywność jasności ekranu navi ustawiam w idrive w display lecz na stałe. SKÓRA 36...ja mam na auto i aktywne DRL, gdy czujnik zmierzchu zadziała to podświetlenie się uaktywnia. Pytanie czy da się zakodować w tym właśnie momencie, czyli po zaświeceniu się deski rozdzielczej to, żeby ekran się przyciemnił?

Zastanawia mnie ten mały "czujnik" pod navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.