Skocz do zawartości

F34: BMW 3 GT - opinie i uwagi


_holek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu
W dniu 25.04.2022 o 13:35, GR napisał(a):

Te podpory są wciskane na dwa zaczepy - u mnie trochę sobie luźno latały i obijały o karoserię... zblokowałem, wyjechałem na testową drogę i cisza... najtańsza naprawa "zawieszenia" ever :mrgreen:

@azp zareagował na post, więc dopowiem, bo pewnie nie wszyscy wszystko czytają - te podpory stukały i teraz są cicho, ale amory na 90% mają wadę głośnej pracy. Niedługo doczekają się wymiany, ale chciałem jeszcze z @henry2010 potwierdzić jeden objaw tylko, że przestał się logować na forum...

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Członkowie klubu

Pytanie o wodę zbierającą się pod spoilerem na tylnej klapie, po myciu albo dobrym deszczu - tylko mi się woda wlewa do środka bagażnika, jak się zapomnę i nie przytrzymam otwierającej się klapy? Czy macie tak samo? Może jakieś odpływy mam przytkane. Choć konstrukcyjnie to wygląda tak, że ma chyba prawo stać tam woda.

Problem jest tylko jak auto stało, bo po przejechaniu kawałka dobrym tempem woda znika 😉

Też tak macie?

Dobra, poczytałem, to chyba jednak muszą być przytkane odpływy. Przestanie padać, to sprawdzę.

Sprawdzone. Niby czyste były, ale woda stała. Delikatnie cienkim drucikiem i trochę syfu na zderzaku się znalazło z tego kanalika 😵

Edytowane przez GR

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Członkowie klubu

Nie wiem jakie jest zestrojone zawieszenie M w modelach F3*, ale porównując adaptacyjne w F34 do M Sport w E46, to F34 jest kanapą 😉 

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
59 minut temu, koziolekkamil napisał(a):

to adaptacyjne zawieszenie jak masz opisane w VIN ? 

S2VFA ADAPTIVES M FAHRWERK Adaptacyjne podwozie M

 

Godzinę temu, koziolekkamil napisał(a):

a jechałeś na zwykłym zawieszeniu w  F34 ? Jeździsz na runflat w tym 335d ?

Raz, demówką, więc uznajmy, że nie, bo nawet nie pamiętam wrażeń.
Opony RF miałem dwa sezony zimowe na 18tkach i nie mogłem się doczekać powrotu do normalnych opon na 19tkach. Ciężkie i twarde, większy komfort jest na normalnych z niższym profilem.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Słuchajcie... bo zaraz poleci na sprzedaż moja F34, właśnie wybieram coś nowego. Jestem pierwszym właścicielem, auto nieźle wyposażone, Końcówka produkcji 10.2019, 90tkm 320d xDrive, mpak, adaptive LED, zawieszenie też adaptacyjne M. Od dłuższego czasu, jeszcze na gwarancji, dochodziły stuki z zawieszenia, zwłaszcza przy niskich temp. i na kostce, przez pierwsze 1-2km, poźniej cisza. W zasadzie zgłaszałem to jeszcze dwukrotnie na gwarancji, raz wymienili górne mocowania amortyzatorów, następnie nic nie zrobili. Gwarancja oczywiście się skończyła. Nie zwykłem sprzedawać auto z usterką, a z przeczytanych setek wpisów wszystko wskazuje na te nieszczęsne przednie amortyzatory adaptacyjne. Domniemam, że walka z ASO z tytułu nieudanej naprawy gwarancyjnej nie ma sensu (chyba, że na tą naprawę mam 2 lata gwarancji, ale w sumie wymienili inny element). Chyba przed sprzedażą, będę musiał wymienić te amortyzatory, tymbardziej, że teraz zaczyna stukać już w prawie każdej sytuacji. Może bym tak tego nie zauważył, gdybym nie zaczął jeździć nowymi samochodami rozglądając się za nowym autem. Pytanie do Was... ile kosztuje wymiana przednich amortyzatorów adaptacyjnych, oczywiście poza ASO, albo ile kosztują one same. Przypuszczam, że wielu z Was musiało zetknąć się z tym problemem.

No i kolejny dylemat. Wybieram nowe X5, wolałbym adaptacyjne zawieszenie od pneumatycznego, które z kolei jest jeszcze droższe w naprawach, ale teraz tego adaptacyjnego już się trochę boję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.