Skocz do zawartości

F34: BMW 3 GT - opinie i uwagi


_holek

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo, że nie po to się kupuje BMW aby jeździć na eco pro ale sam wiesz jak jeździ się demówkami :8)

Wycisnąłeś coś więcej z comfort lease czy tyle ile wychodziło na stronie i zero negocjacji?

 

Cytuję swój post z innego wątku:

W przyszłym tygodniu odbieram 320i GT, które zamówiłem do produkcji w ramach fleet edition. Oferta skierowana dla osób prowadzących działalność gosp. Ma to swoje plusy i minusy. Zacznijmy od minusów - dostępne tylko najsłabsze wersje silnikowe w benzynie i dieslu. Stąd, najmocniejszą dostępną trójką jest 320i GT. No i wiadomo już, dlaczego wybrałem ten model. Z zestawu obowiązkowego jest jeszcze steptronic, ale to chyba nie minus i business navi, a nie "profi". Poza tym konfigurować auto możesz dowolnie. Ja nie szalałem, bo głównym czynnikiem, który zadecydował, że wybrałem to auto była właśnie cena. A dokładnie, sposób finansowania. Auto skonfigurowane przeze mnie jest wycenione na 185 303 zł brutto (wszystkie dalsze kwoty będę podawał brutto, mimo że jestem "vatowcem"). Opłata wstępna wynosi 13 870 zł (to nie jest pomyłka). 36 rat po 1615 zł. Wartość rezydualna 88 644 zł. Opcja, nie przymus wykupu. Całkowity koszt leasingu, jeśli zdecyduję się na wykup to 160 671 zł. Aha, tu nie ma miejsca na żadne rabaty dealera, oficjalny upust przy tym finansowaniu wynosi niby 46 603 zł. Mimo, że jest on w istocie trochę teoretyczny, to i tak dla mnie to oferta nr 1. Pod warunkiem, że komuś wystarcza 184 km. Wiem, że większość osób uważa, że rozmowa o konkretnych kwotach jest czymś niestosownym, ale ja nie widzę w tym nic złego.

 

Rozumiem że twoje auto jest wycenione na 185303 zł brutto - katalogowo przed upustem tak? Czyli cena samochodu 185303 zł - 46 603 = 138 700 zł brutto to cena samochodu po rabacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tematu Fleet Edition warto dodać, że nie łączy się z promocyjnym leasingiem ani opcją "lojalny klient" - w moim przypadku oznaczało to pakiet ubezpieczeń na pierwszy rok gratis (wartość ok 6000 pln).

 

Znajomy kupił w grudniu nowe 320i GT w promocji fleet, auto skonfigurowane za podobną kwotę jak moje i jak porównaliśmy oferty to w zasadzie wyszło na jedno (ja korzystałem z innych rabatów niż Fleet Edition).

pozdrawiam

qba_m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tematu Fleet Edition warto dodać, że nie łączy się z promocyjnym leasingiem ani opcją "lojalny klient" - w moim przypadku oznaczało to pakiet ubezpieczeń na pierwszy rok gratis (wartość ok 6000 pln).

 

Znajomy kupił w grudniu nowe 320i GT w promocji fleet, auto skonfigurowane za podobną kwotę jak moje i jak porównaliśmy oferty to w zasadzie wyszło na jedno (ja korzystałem z innych rabatów niż Fleet Edition).

 

To prawda. Pisałem, że przy fleet edition nie ma miejsca na żadne rabaty dealerskie, czy ubezpieczenie gratis. Odbierając auto dostajesz tylko dodatkowe dywaniki, butelkę wina i czekoladki :) Jeśli dealer będzie miał gest :o Ale sam rabat flotowy jest na tyle kuszący, że jeżeli ktoś może z tej oferty skorzystać, na pewno warto wziąć ją pod uwagę. Ja nabywając auto prowadziłem rozmowy z 4 sprzedawcami i nikt nie zaproponował niestety tak znaczących bonusów i nie przebił oferty FE. Inna sprawa, że tylko jeden z nich w ogóle był zainteresowany sprzedażą w ramach FE. Podobno dealer nie ma ze zbywanego auta żadnej prowizji, dostaje tylko opłatę za przygotowanie auta do sprzedaży. No i wlicza się ono do planu sprzedaży (liczba sprzedanych aut).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed zakupem wysłałem swoją konfigurację do wszystkich dealerów w PL. Nie od wszystkich przyszły odpowiedzi, ale to co dostałem pozwoliło mi lepiej negocjować warunki zakupu z moim dealerem na miejscu. Dzięki temu nie musiałem jeździć po auto na drugi koniec Polski tylko odebrałem je u siebie.

pozdrawiam

qba_m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem nie dawno BMW 3 GT. Podczas jazdy mam czasem wrażenie jakby zawieszenie pływało albo odjeżdżało spod auta. Myślałem, że to problem z oponami, ale wymieniłem i sytuacja trochę się poprawiła ale problem nadal jest. Samochód miał sprawdzaną zbieżność na serwisie i wychodzi na to że jest ok. Czy ktoś z was miał podobny problem? Jak właściwości jezdne w waszych 3 GT?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem nie dawno BMW 3 GT. Podczas jazdy mam czasem wrażenie jakby zawieszenie pływało albo odjeżdżało spod auta. Myślałem, że to problem z oponami, ale wymieniłem i sytuacja trochę się poprawiła ale problem nadal jest. Samochód miał sprawdzaną zbieżność na serwisie i wychodzi na to że jest ok. Czy ktoś z was miał podobny problem? Jak właściwości jezdne w waszych 3 GT?

 

Wczesniej mialem 3 GT 320d RWD i prowadzilo sie bezproblemowo.

Obecnie mam 330d xdrive i podobne odczucia. Brakuje nieco precyzji prowadzenia, uklad kierowniczy jest "gumowaty" w niewielkim zakresie, po czym stawia wiekszy opor. Uczucie jakby luzu na kierownicy lub wybitych wahaczy, chociaz z autem jest wszystko w porzadku. Wysokoprofilowe, miekkie opony zimowe powoduja nasilenie problemu. Wydaje mi sie, ze nieprecyzyjne prowadzenie wynika glownie z zestrojenia ukladu kierowniczego servotronic w wersjach z xdrive. Moje auto bylo dwukrotnie sprawdzane w servisie gdzie nie stwierdzono zadnych nieprawidlowosci. Napisz jesli uda sie Tobie znalezc rozwiazanie problemu.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakas konkretna przyczyna dlaczego tak sie dzieje? Na pewno uklad kierowniczy pracuje inaczej jesli napedzana jest tez przednia os.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.