Skocz do zawartości

Moduł poduszek Powietrznych airbag


luki058

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Mam następujący problem ze swoją e61. Sprawa wygląda tak że na zegarach świeci mi się kontrolka poduszek i napinacza pasów. Na środkowym komputerze pojawia się komunikat na temat poduszek żeby do serwisu. Czujniki pasów działają, ponieważ podczas jazdy piszczą aby je zapiąć. Auto jest w 100% bezwypadkowe. Jak byłem u elektronika i jak podpiął się z serwisówką to powiedział, że do wymiany jest moduł lub sensor od poduszek tzw. matka. Mówił że mieści się on zaraz za schowkiem a ja tam znalazlem tylko bezpieczniki. Muszę to jak najszybciej wymienić ponieważ już mnie to drażni. A z tego co wiem to jest parę modeli tego modułu. Wie ktoś może gdzie on dokładnie się znajduje???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym radził przejechać się do innego fachowca...

miałem o samo...

wymyślali że sensor do wymiany, może akumulator, może klama pirotechniczna,itd...

pojechałem do innego fachowca okazało się że napinacz nie łaczy....

kpina ale tak było zapłaciłem 50zł a tak by wyszło przynajmniej 10 może 20 razy drożej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą matą to nie tak od razu. Ja u siebie mam raz na jakiś czas (zwłaszcza po gruntownym sprzątaniu) ten błąd. Okazuje się że któras wiązka nie łączy i jak poruszam , wykasuje błąd w inpie, działa bez zarzutu. Nie mam czasu tego dokładnie sprawdzić , a że jest to naprawde rzadka sprawa narazie się tym nie przejmuje. po przewertowaniu forum już chciałem kupować nową matę ale na szczęście obyło się, podociskaj kostki poruszaj kablami pod siedzeniami (u mnie akurat strona kierowcy) skasuj błąd i sprawdź czy wróci. Jeśli tak to szukaj dalej :) pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.