Skocz do zawartości

Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.


Kirył

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam outlandera z 2010r 2.0did i mam 525d f11 z 2015r. Outlandera mam zachipowanego na 183ps i 390Nm. Nie uważam żeby zachipowany Outlader dużo gorzej jechał od F11. Jest porownywalnie. Natomiast wyciszenie to niebo a ziemia. Mimo, że w bmw mam panoramuczny dach to długotrwała jazda z prędkością 160-180 to nie problem, a w outlanderze do 120 jest tylko w miare ok. Spalanie okolo 0,5-1L mniejsze w BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy wie ktos jaka jest róznica w silniku 163 a 190 km w silnku b47 520d??

 

różnica to 27KM mam nadzieję, że pomogłem ;)


A tak na serio to ja prosił bym jednak o odpowiedź na moje pytanie, wstawiłem też drugi post z linkami do dwóch aut oczywiście, że są takie sprawdź otomoto.


72 900zł 520d 2011r 132 tyś km m pakiet. to tylko jeden z przykładów

 

Dostaniesz diesla, ale nie z tym przebiegiem. jak 7 letnie diesel ma mieć 120 tys. przebiegu? Nie po to się je kupuje i to w takim aucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abyś nie trafił na "super okazje" radził bym przez dłuższy czas poobserwować jak kształtują się ceny interesujących Cie roczników, wyposażenia i przebiegu na mobile.de i autoscout24. Da Ci to do myślenia, możesz mi wierzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Blade1984, o taki temat mi chodziło...dalej może być ciekawie :-)

Tylko nie wiem czy role się nie odwrócą jak będziemy np. w górach z rodziną...czy "przysłowiowy passat 2.0i ) nie będzie "korzystał z pierwszego i drugiego biegu" co należy jeszcze podkreślić różnica w cylindrach...4 i 6 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak przesiadziesz się nawet do 520d to poczujesz znaczną różnicę. Jednak outlander to duży kloc, a 140km w nim to raczej nieporozumienie... miałem 25d w poprzedniej F11 to całkiem całkiem dawały radę.

W 25d czuć jeszcze ze auto odchodzi przy wyprzedzaniu przy 140km/h? I jak to bedzie wygladalo przy full aucie, ludzi, nie bedzie odczuwalnego spadku albo ociezalosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jezdze czesto trase Polska-Austra, i w czasie kiedy jezdze jest zawsze dosc spory ruch, w szczegolnosci masa Tirów... oczywiscie jest 200km autostrady, ale kolejne 200km to droga miedzynarodowa (kto jezdzi ten wie) gdzie jest masa zakretow, i krotkich odcinkow do wyprzedzania... aktualnie jezdze mitsubishi outladner 2.0d 140km i jest to katorga na trasy... przy predkosci ok.100km/h trzeba sie dobrze zastanowic czy zdążysz jesli chce sie wyprzedzic np tira... wyciszenie to jest porażka! gorzej wyciszony to jest chyba dostawczak ktorym jedze w pracy, a na trasy, slabo wyciszone auto to jest męka...

Moje pytanie do osob ktore jezdzą duzo i tez miewali tak problem :D Czy F10 525d 218d w zupelnosci wystarczy na dynamiczne wyprzedzenie tira, lub dwoch jesli sie okaze ze jest jeszcze jeden, a czy sie nawet nie zastanawiac i isc w 530d i ewentualnie jak bedzie za malo to zchipowac na 300 koni? ;)

 

Jak Cie stac to bez dwoch zdan bierz 530d lub 535d.Wtedy w zuplnosci Ci wystarczy by wyprzedzic tiry.Ja mam 258 koni i w zupelnosci mi to wystarcza by powyprzedzac samochody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć to mój pierwszy post na forum.


Szukam auta z przebiegiem tak do 120 tyś km interesuje mnie 528i lub 520d sedan (ew mocniejszy diesel ale jak będzie jakaś okazja cenowa). Auto nie musi mieć 4s do 100km/h bo ma być komfortowe i oszczędne mam teraz Infiniti g37 coupe ale potrzebuje coś większego.


Czy jest sens brać polifta jak w mpakiecie zderzaki i tak są takie same? Co wnosi lift? Słyszałem, że 2.0d poprawili rozrząd tak?


Moje wymarzone bmw posiadać ma:

- Harman Kardon

- fotele komfort skóra

- kamerę cofania a najlepiej 360 (czy w f10 po lifcie to wygląda tak jak np w x5, że pokazuje jak daleko otwierają sie drzwi itd?)

- duża navi

- head up

- m-pakiet zew zderzaki listwy

- automat

- inne bajery mile widziane: soft close, elektryczna klapa, wentylowane fotele, webasto,


Przeglądam ogłoszenia gdzieś od miesiąca i ciężko trafić z wyposażeniem zawsze czegoś brakuje, może ktoś doposażał swoje bmw albo jest tu ktoś kto świadczy takie usługi i mógł by napisać co najbardziej się opłaca kupić na gotowo a co można później w rozsądnych pieniądzach dołożyć do auta?


Rocznik im młodszy tym lepszy 2012-2015 interesuje mnie stan i przebieg budżet 70-90 tyś

Wymarzone BMW to się wybiera w salonie, a nie w aucie używanym :D

Najważniejszy jest stan techniczny i serwis jaki to auto otrzymywało.

Jeżeli nie jesteś hobbystą i zapaleńcem, to sam nic nie dołożysz, poza tym dołożenie byle pierdoły może się wydawać tanie, ale takie nie jest, nie wspomnę o dołożeniu nawigacji :D

Dostaniesz diesla, ale nie z tym przebiegiem. jak 7 letnie diesel ma mieć 120 tys. przebiegu? Nie po to się je kupuje i to w takim aucie.

 

A dlaczego ten 7latek ma nie miec i nawet mniejszego przebiegu??Mam 530d z 2015 roku i nakulane 50.000km.Ja nie wiem nawet czy za 3 lata wtedy bedzie 7letni bede miec najechane 100.000km.Zona moja ma G31 540i z grudnia 2017 roku i ma najechane 7000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LaRocco silnik m47 z e90 konstrukcyjnie pamięta jeszcze lata 2001/2002 a 2,0 tfsi to 2005/2006 wiec średnie porównanie. Trzeba by porównać nowszy silnik. Inna kwestia że diesel dla mnie to porażka pod każdym względem oprócz kwestii spalania, różnica spalania miedzy 2,0d 184km chip a 1,8 tsi 200ps chip była na poziomie półtora litra i wole wygodę i komfort. Oczywiście do przebiegu 20 tyś km rocznie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć to mój pierwszy post na forum.


Szukam auta z przebiegiem tak do 120 tyś km interesuje mnie 528i lub 520d sedan (ew mocniejszy diesel ale jak będzie jakaś okazja cenowa). Auto nie musi mieć 4s do 100km/h bo ma być komfortowe i oszczędne mam teraz Infiniti g37 coupe ale potrzebuje coś większego.


Czy jest sens brać polifta jak w mpakiecie zderzaki i tak są takie same? Co wnosi lift? Słyszałem, że 2.0d poprawili rozrząd tak?


Moje wymarzone bmw posiadać ma:

- Harman Kardon

- fotele komfort skóra

- kamerę cofania a najlepiej 360 (czy w f10 po lifcie to wygląda tak jak np w x5, że pokazuje jak daleko otwierają sie drzwi itd?)

- duża navi

- head up

- m-pakiet zew zderzaki listwy

- automat

- inne bajery mile widziane: soft close, elektryczna klapa, wentylowane fotele, webasto,


Przeglądam ogłoszenia gdzieś od miesiąca i ciężko trafić z wyposażeniem zawsze czegoś brakuje, może ktoś doposażał swoje bmw albo jest tu ktoś kto świadczy takie usługi i mógł by napisać co najbardziej się opłaca kupić na gotowo a co można później w rozsądnych pieniądzach dołożyć do auta?


Rocznik im młodszy tym lepszy 2012-2015 interesuje mnie stan i przebieg budżet 70-90 tyś

Wymarzone BMW to się wybiera w salonie, a nie w aucie używanym :D

Najważniejszy jest stan techniczny i serwis jaki to auto otrzymywało.

Jeżeli nie jesteś hobbystą i zapaleńcem, to sam nic nie dołożysz, poza tym dołożenie byle pierdoły może się wydawać tanie, ale takie nie jest, nie wspomnę o dołożeniu nawigacji :D

Dostaniesz diesla, ale nie z tym przebiegiem. jak 7 letnie diesel ma mieć 120 tys. przebiegu? Nie po to się je kupuje i to w takim aucie.

 

A dlaczego ten 7latek ma nie miec i nawet mniejszego przebiegu??Mam 530d z 2015 roku i nakulane 50.000km.Ja nie wiem nawet czy za 3 lata wtedy bedzie 7letni bede miec najechane 100.000km.Zona moja ma G31 540i z grudnia 2017 roku i ma najechane 7000km.

 


No a już się martwiłem, że nie kupie diesla z przebiegiem mniejszym jak 200 tyś :)

Jakie masz wyposażenie, może chcesz sprzedać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy wie ktos jaka jest róznica w silniku 163 a 190 km w silnku b47 520d??

 

różnica to 27KM mam nadzieję, że pomogłem ;)


A tak na serio to ja prosił bym jednak o odpowiedź na moje pytanie, wstawiłem też drugi post z linkami do dwóch aut oczywiście, że są takie sprawdź otomoto.


72 900zł 520d 2011r 132 tyś km m pakiet. to tylko jeden z przykładów

 

Dostaniesz diesla, ale nie z tym przebiegiem. jak 7 letnie diesel ma mieć 120 tys. przebiegu? Nie po to się je kupuje i to w takim aucie.

 

To odpowiedz na ostatni twoj post z zapytaniem do mnie bo nie moglem juz wyslac odpowiedzi na ostatni post wiec tu to zrobie


Tak bede sprzedawac na pewno moze za rok ale ja zawsze zostawiam samochod w salonie i biore nowy model.Teraz przyszedl czas chyba na SUV i mysle nad X7.Co do sprzedazy to ja w Irlandii mieszkam wiec kierownica po prawej stronie a to juz chyba bez sensu zmieniac bo koszta wzrosna.Nie wiem czemu tak w Polsce ludzie mysla ze jak diesel to ma od razu robic 50.000km rocznie minimum bo sie nie oplaca.Wiesz ile w Irlandii jezdzi aut z silnikiem diesla i to naprawde sztuki warte grubo ponad 100k euro i jezdza nimi po 10km do sklepu i jakos nikt tu nie robi z tego problemu.Po drugie tu wogole nagonki na diesle nie ma.Diesel 1 litr tanszy niz benzyna o jakies 5 do 10centow.Po drugie jest wiele marek samochodow ze np benzynowego nie kupisz bo go nie maja na stanie w salonie i musisz go np zamawiac.Volvo cross country tylko kupisz diesla.nie ma z benzynowym silnikiem tu w sprzedazy nawet konfigurujac na stronie Volvo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale takie użytkowanie jest nie dla ropniaka. 10 km? Silnik wciąż niedogrzany. Nie wspomnę już o dpf czy smarowaniu turbin tylko praktycznie zimnym olejem. Może nie na Tobie ale takie użytkowanie auta odbije się na kolejnym właścicielu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martino125 statystycznie 90% ludzi którzy kupują diesle robią dużo km, twojego auta nawet portal z ogłoszeniami nie zobaczy i się dziwisz... Pomagam znajomym kupić auta i w Polsce na rynku aut używanych może z 8% było z niskim realnym przebiegiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale takie użytkowanie jest nie dla ropniaka. 10 km? Silnik wciąż niedogrzany. Nie wspomnę już o dpf czy smarowaniu turbin tylko praktycznie zimnym olejem. Może nie na Tobie ale takie użytkowanie auta odbije się na kolejnym właścicielu.

 

Tak masz racje bo ja jak juz mam jechac krotki odcinek to jade na szlifa tak by go zagrzac ale wiesz wielu Irlandczykom to zwiasa i maja to gdzies.Sasiad moj kupil w tamtym roku 3 nowe Audi A4,A6 i A8 ktorym jezdzi na taxi dwa razy w tygodniu bo nie ma sie co przemeczac jak to mowi hahaha.I juz ze mna rozmawial ze chce kupic z 2019 nowe A8 oczywiscie diesel.On do sklepu nia jedzie 3km i ma to totalnie gdzies czy jest zimna czy nie i gasi ja od razu.Mowilem mu zeby tak nie robil ale oni maja to gdzies.To samo jego zona A6 w dieslu.Stac ich kupowac nowe to tymbardziej nie dbaja.2-3 lata i samochod do wymiany.Niestety,nie kazdy tak moze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martino125 statystycznie 90% ludzi którzy kupują diesle robią dużo km, twojego auta nawet portal z ogłoszeniami nie zobaczy i się dziwisz... Pomagam znajomym kupić auta i w Polsce na rynku aut używanych może z 8% było z niskim realnym przebiegiem.

 

ale ta statystyka jest ok na kontynencie Europejskim.nikt tu nie wali tysiecy km w Irlandii bo kraj maly a i tak mysle ze wiekszsc dieslami jezdzi.Sa sporadyczne przypadki ze ktos tam ma nalatane wiele bo krazy miedzy Irlandia i UK ale to maly procent.Reszta tylko tu po sowim kraju nie nabija tak wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martino125 nie mają kasy bo kupują diesle żeby mniej paliło :duh: , bogaty kupuje benzynę bo ma w nosie spalanie a zależy mu na komforcie :D

 

Kto nie ma kasy tu w Irlandii??Tu juz malo co jezdzi 10 letnich samochodow i starszych.kupuja nowki wlasnie diesle a nie benzyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jezdze czesto trase Polska-Austra, i w czasie kiedy jezdze jest zawsze dosc spory ruch, w szczegolnosci masa Tirów... oczywiscie jest 200km autostrady, ale kolejne 200km to droga miedzynarodowa (kto jezdzi ten wie) gdzie jest masa zakretow, i krotkich odcinkow do wyprzedzania... aktualnie jezdze mitsubishi outladner 2.0d 140km i jest to katorga na trasy... przy predkosci ok.100km/h trzeba sie dobrze zastanowic czy zdążysz jesli chce sie wyprzedzic np tira... wyciszenie to jest porażka! gorzej wyciszony to jest chyba dostawczak ktorym jedze w pracy, a na trasy, slabo wyciszone auto to jest męka...

Moje pytanie do osob ktore jezdzą duzo i tez miewali tak problem :D Czy F10 525d 218d w zupelnosci wystarczy na dynamiczne wyprzedzenie tira, lub dwoch jesli sie okaze ze jest jeszcze jeden, a czy sie nawet nie zastanawiac i isc w 530d i ewentualnie jak bedzie za malo to zchipowac na 300 koni? ;)

 

Jak Cie stac to bez dwoch zdan bierz 530d lub 535d.Wtedy w zuplnosci Ci wystarczy by wyprzedzic tiry.Ja mam 258 koni i w zupelnosci mi to wystarcza by powyprzedzac samochody

Tu nie chodzi o to czy stac, tylko o wytrzymalosc silnika ;)i czy 530d jest dalej wytrzymalszy od 2.0 25d, a czy to juz prawie to samo, jesli chodzi o wytrzymalosc... bo pewnie kupie cos z przebiegiem 150 do 200 tysi i w 2 lata bede mial ponad 300 tysi, dlatego pytam czy 2.0 wytrzymie gdzirs do 400 tysi :D wiem ze moze to glupie pytanie o takie przebiegi... ale tyle jezdze i nie chce za rok albo dwa wymieniac znowu auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy się zmieniają. Ludzie mają po dwa samochody w rodzinie. Kiedyś się jeździło na wczasy, wycieczki samochodem teraz lata się samolotem. Ja mam przebieg 75 tys, w 535 rok 2014, żona w X1 rok 2012 27tys. Nasi wszyscy znajomi mają podobnie. Moja rada szukaj samochodu wśród znajomych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martino125 chyba dawno w Polsce w dużym mieście nie byłeś :norty: Po prostu nie mogę się nadziwić jak ludzie świadomie wybierają diesla ponad benzynę przy niewielkich przebiegach, nie każdy jest sado maso . Taki 2,0 turbo benzyna jest pod każdym względem lepszy od 2,0 diesla oprócz spalania. Ja po prostu nie widzę sensu w kupowaniu diesla jak mam pieniądze, że o elektryku nawet nie wspomnę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo Polska to taki specyficzny rynek (większe emocje chyba)


Niemcy, pomimo że znacznie zamożniejsi- są też znacznie bardziej pragmatyczni w swoich zakupach... Zresztą sama ilość autostrad u nich powoduje, że tam standardem dojazdu do pracy jest i 50km...


Oczywiście są wyjątki potwoerdzające regułę, ale jeżeli już auto pochodzi z DE i ma niski przebieg w dieslu tzn, że dłużej jeździ w PL niż DE... i proszę nie podawajcie przykładów niskich przebiegów bo takie na pewno są.... tylko jaki odsetek- odpowdzcie sobie sami :)


Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martino125 chyba dawno w Polsce w dużym mieście nie byłeś :norty: Po prostu nie mogę się nadziwić jak ludzie świadomie wybierają diesla ponad benzynę przy niewielkich przebiegach, nie każdy jest sado maso . Taki 2,0 turbo benzyna jest pod każdym względem lepszy od 2,0 diesla oprócz spalania. Ja po prostu nie widzę sensu w kupowaniu diesla jak mam pieniądze, że o elektryku nawet nie wspomnę.

 

dodam ze np modele poczawszy od BMW E ,F, poprzez G na palcach dwoch rak policzyc ile jest benzyniakow w Irlandii naprawde.Reszta 99,9% to 520d hahahha.Ale wiesz ciekawe czy np jak zadzwonie do bmw tu bo mam paru znajomych Irlandczykow juz od dawna to zapytam czy np dali by mi zestawienie ile diesli a ile benzyn sprzedali np od 2010 roku.Sam jestemciekaw ale w ciemno wale ,ze 99% to sprzedane diesle.Tak to prawda w Polsce juz z 20 lat nie bylem.ale rodzice tam zyja i ojciec tez mowi ile super bryk po Polsce jezdzi i sam jezdzi benzyniakiem hahahha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że 99% mieszkańców Irlandii ma skłonności sado masochistyczne ;) . Wiesz co robi od razu kierowca diesla kiedy wsiada do auta z silnikiem benzynowym? Sprawdza czy silnik jest włączony... :norty: Moja żona jak dostała zastępczego diesla to się mnie pytała czy coś się popsuło bo nie leci z kratek ciepłe powietrze i silnik dziwnie, głośno pracuje...


edit sprawdziłem dane z 2017 roku:

"Bastionami zwolenników silników diesla pozostają kraje, w których rynkowy udział napędów na olej napędowy wciąż przekracza 50%. Do tego grona zaliczają się Irlandia (65,2%), Portugalia (61,5%) oraz Włochy (56,3%)." - Źródło raport ACEA .

Więc twoje 99% obalone...

To było dwa lata temu teraz pewnie udział jeszcze spadł przez afery i taniejące elektryki i hybrydy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.