Skocz do zawartości

System HiFi Alpine - opinie, montaz


kukulka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos zamontowal w swoim F30, lub F31 system HiFi Alpine i moglby podzielic sie swoja opinia?

 

Link do strony bmw niestetz nie dziala.

 

Tutaj jest instrukcja montazu: http://www.f30post.com/forums/attachment.php?attachmentid=957160&d=1388227396

 

Print screen ze strony BMW na wypadek niedzialajacego linku:

http://i.imgur.com/lMH3qwd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Montowałem taki zestaw ale do E91 - miałem podstawową wersję i jest wyraźna róźnica - dźwięk jest dużo bardziej czysty i przedewszystkim słychać w końcu wysokie tony - wcześniej nie miałem głośników wysokotonowych. Dynamika również jest lepsza - gra teraz porównywalnie co zestaw HiFi - oryginalnie montowany.

Ogólnie polecam ze względu na jakość dźwięku i OEM-owe rozwiązanie. Montowałem tutaj: http://www.bimmerupgrades.pl/

Na facebooku tej firmy znajdziej również opis i fotorelację z montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - dopytam, gdyż sam się przymierzam do takiego upgrade'u.

 

W screenie wklejonym w pierwszym poście jest mowa o głośnikach basowych pod fotelami - jednak jak mnienam - w podstawowym audio dla F30 takiego feature'a w ogóle nie ma... Czyli kupując HiFi Alpine'a de facto dostaje się:

1. Wzmacniacz obsługujący wszystkie głośniki w samochodzie (też tył?)

2. Wymianę średniotonowych do przednich drzwi.

3. Nowe (zupełnie) wysokotonowe do przodu.

 

Dzięki z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - dopytam, gdyż sam się przymierzam do takiego upgrade'u.

 

W screenie wklejonym w pierwszym poście jest mowa o głośnikach basowych pod fotelami - jednak jak mnienam - w podstawowym audio dla F30 takiego feature'a w ogóle nie ma...

 

Ja mam podstawowa wersje audio w F31 i mam glosniki pod siedzeniami - czuc drganie fotela przy mocniejszych basach jak sie podglosni muzyke.

 

Jak dla mnie podstawowy zestaw audio ma zbyt duzo basow i zbyt malo wysokich tonow - dlatego przymierzam sie do wymiany.

 

 

Czy ktos orientuje sie gdzie mozna kupic taki zestaw i zamonotwac samemu? Czy nie ma pozniej problemow z gwarancja?

W ASO niestety nie jest tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ile powiedzieli Ci w ASO za montaż?

 

Samemu możesz zamontować ale potrzebne będzie kodowanie ale i tak najlepiej byłoby oddać to do specjalisty.

 

W kwestii basów - dźwięk się poprawił i nie jest taki dudniący tylko bardziej głębszy a jeśli chodzi o wysokie tony to teraz są a wcześniej ich nie było - przypuszczam, że podobnie jak u Ciebie.

 

U mnie tak samo jak w F3x wzmacniacz zasilił subwoofery pod siedzeniami (jest możliwość regulacji mocy basu na wzmacniaczu (dwuzakresowa)) oraz głośniki średniotonowe w drzwiach (nowe) oraz wysokotonowe - te doszły całkiem nowe + nowe ramki okienne.

 

Popatrz na bmwstore.pl - tam powinnien być ten zestaw z rabatem albo zapytaj w dobrym sklepie z częściami np: http://www.mautoczesci.pl/

Tam dostaniesz odpowiedni rabacik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To do E91 w Polsce z montażem ok 2500-3000 zł brutto

 

5200 jednak dużo - zwłaszcza, że tył już nie jest zasilany ze wzmacniacza.

 

http://bmwfans.info/parts-catalog/65412293994/ tutaj dużo taniej

 

 

Te ramki to dokładnie takie. J i K na schemacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja tak samo montowalm ten zestaw jak miałem e90 z radiem professional i podstawowymi głośnikami.Różnica ogromna w stosunku do jakości dźwięku ze standardowych głośników. Cena była ok 2000 zł + montaż.Ogólnie byłem bardzo zadowolony z tej zmiany i szczerze mogę polecić taki zabieg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam f31 ze standardowymi glosnikami i mysle nad HiFi Alpine lub Jehnert:http://en.jehnert.com/gesamtkatalog/3er/bmw-3er-f30-limousine-9-15100-%C2%BBflat-line%C2%AB-woofer-system?lang=en_us

 

Ktory bedzie mnie kosztowal z montazem 4100 w Crativ Car audio w Gdansku,ceny alpine jeszcze nie znam jutro bede rozmawial z ASO o koszt ale mysle ze bedzie zblizony.Pytanie tylko co bedzie lepszym wyborem tzn ktory zestaw bedzie lepiej gral??? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Creative mowia ze sie nie traci bo nie ingeruja w elektryke tylko podlaczaja do orginalnych kostek bmw i ze wspolpracuja z bmw zdunek Gdansk gdzie mieli szkolenia Edytowane przez wuujtas7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co mowia w Creative wcale dla nas (uzytkownikow BMW) nie jest istotne ;) istotne jest co mowie BMW AG i jak oni do tego podchodza. Nie wiem jak przy ich zestawia, ale przy montazu zestawu Alpine kodowane jest cos w aucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze robia to jakos tak ze gwarancji sie nie traci bo juz pare nowych f30 przerabiali a w kolejce juz czeka nowa f32 mysle ze jakby sie tracilo to ludzie woleli by w ASO przerabiac lub zamawiac przy zakopie nowego auta HiFi Harmana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z montujących w F3x może potwierdzić, iż woofer również dostaje kopa?

 

Przejrzałem instrukcję montażu dla serii F i nigdzie nie ma ani słowa wprost o podłączeniu suba... ale z drugiej strony - ni cholery nie jestem w stanie zinterpretować tych schematów :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem w F3x to tylko glosniki w dzwiach (wymienione sredniotonowki + nowe wysokotonowki) sa podlaczane pod wzmacniacz.

 

a ja mam inne pytanie. Jak gra standardowe audio w F3x + jeden z tu opisywanych zestawow? Jest to raczej porownywalne z oryginalnym HiFi czy raczej blizej mu do HK (w co watpie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.