Skocz do zawartości

X5 E53 3.0 D Na rozgrzanym silniku bierze olej


Marcin_1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam bardzo nietypowy problem ze swoim autem tj. BMW X5 E53 3.0 Diesel. Gdy przejadę parę kilometrów ( do czasu kiedy rozgrzeje się silnik ), zapala się żółta kontrolka. Po zatrzymaniu i sprawdzeniu stanu oleju , na bagnecie pokazuje minimum. Ale po zgaszeniu auta i odczekaniu 20 minut olej idzie na max :shock: Może ktoś miał podobny problem i mógłby mi pomóc. Pozdrawiam Edytowane przez Marcin_1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić dokładnie czy nie ma jakiś nieszczelności (dolne osłony silnika często nie pozwalają zobaczyć wycieków).

Nic nie przydymia? Oczywiście diagnoza INPĄ wskazana, bo tak strata czasu i nerwów :)

Popraw tytuł wątku, wg instrukcji, bo zaraz zostanie zamknięty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam bardzo nietypowy problem ze swoim autem tj. BMW X5 E53 3.0 Diesel. Gdy przejadę parę kilometrów ( do czasu kiedy rozgrzeje się silnik ), zapala się żółta kontrolka. Po zatrzymaniu i sprawdzeniu stanu oleju , na bagnecie pokazuje minimum. Ale po zgaszeniu auta i odczekaniu 20 minut olej idzie na max :shock: Może ktoś miał podobny problem i mógłby mi pomóc. Pozdrawiam

 

Jaka ci sie zolta kontrolka zapala,po rozgrzaniu????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co pamiętam to jakiś miesiąc, może dwa był taki temat na forum E39. Identyczny przypadek. Wyszło, że jakiś zaworek przy odmie za to odpowiadał czy coś podobnego.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co pamiętam to jakiś miesiąc, może dwa był taki temat na forum E39. Identyczny przypadek. Wyszło, że jakiś zaworek przy odmie za to odpowiadał czy coś podobnego.

 

Niestety nie znalazłem tego tematu ani podobnego przypadku. A co do tego zaworu to pewnie chodzi o zawór odpowietrzający. Może rzeczywiście od tego zacznę i zovaczymy co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.