Skocz do zawartości

[e90 320d] jakie klocki na tył ? jakie wycieraczki ?


esselu

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu nowych klocków na oś tylną. Trochę poczytałem i zdecydowałem się na klocki hamulcowe firmy ATE, czy to najlepszy wybór ? Które brać zwykłe czy ceramiczne ? Nigdy nie miałem klocków ceramicznych i nie wiem czy jest sens je kupować ?(czy do ceramicznych potrzebne są specjalne tarcze pod ceramike ?) Proszę o jakieś porady, a może jakaś inna firma ? ATE zwykłe mają różne ceny od 130zł 150zł 180zł 200+zł - czym się różnią ?

http://allegro.pl/listing/listing.php?category=18837&order=p&search_scope=category-18837&string=bmw+e90+ate+ty%C5%82

 

do tego jakie czujniki? czy "firma czujników" ma jakieś znaczenie ?

http://allegro.pl/listing/listing.php?category=18834&order=qd&search_scope=category-18834&string=e90+czujnik

 

Zamierzam również wymienić wycieraczki bosch czy valeo ?

http://allegro.pl/listing/listing.php?category=18688&order=pd&search_scope=category-18688&string=bmw+e90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem w zeszlym roku ceramiczne od ATE chamuja dobrze i felga jest duzo dluzej czysta od tych z przodu mam nadzieje ze klocki z przodu szlak trafi i tez wymienie na ATE. nie potrzebujesz doi nich tarcz specjalnych smigaja dobrze na zwyklych.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milion tematow o tym, ale i tak zakladasz nowy temat :duh:

w sumie nie wiem co sie czepiasz to moderatorzy spia na forum ile tematow jest ze 20 % to na temat a reszta bez tematu i casly watek ciagnie sie 20 lu 30 stron gdzie pare postow wnosza cos. nie jestem chyba jedyna osoba ktora to widzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co do klocków to potwierdzam zdanie kolegi DW1225, tez w zeszłym roku założyłem te ceramiczne klocki i felga jest o wiele czystsza :cool2: , właśnie dojeżdżam przód i tez założę ATE ceramic, co do czujnika to nie ma co szaleć, nie brać najtańszych, ale tez nie przesadzać z ori.

 

 

Wycieraczki? Nie wymieniam, jak stare dobrze wyczyscisz, i odtłuścisz, i to samo zrobisz z szybą to posłużą ci jeszcze sporo czasu, tylko jedna zasada, nie myć szyb na stacjach benzynowych :nienie:

Zawsze jak mylem szyby na stacji, to potem wycieraczki zaczęły mazac szybę i piszczeć :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czujników zużycia - ja jestem zdania że jak kupujesz klocki ATE to czujnik zużycia też ATE. Klocki Textar - czujnik Textar. Klocki EDC - czujnik od EDC. I tak dalej. Każdy producent jak ma dedykowane klocki to ma też czujniki.

 

Jeśli chodzi o wycieraczki - zgadzam się z tym co napisał wyżej kolega Cov - przy czym ma to zastosowanie jeśli gumy na wycieraczkach nie są fizycznie uszkodzone; to się po pewnym czasie po prostu staje. Mi się zniszczyły pod wpływem pracy na oblodzonej szybie i przymarzania. Wtedy oczywiście żadne odtłuszczanie ani czyszczenie nie pomoże. Wymieniałem na ORI, są bardzo dobrej jakości, nie mogę się wypowiedzieć w temacie alternatyw bo nie stosowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.