Skocz do zawartości

Upgrade Softu do Nawigacji - V27 - WIDOK PERSPEKTYWICZNY


biadzi

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę podłączyć czytnik od monochromatycznej do dużej 16:9. Ale wiem że trzeba przeprogramować ten czytnik bo w kolorowej nawi nic nie wyświetla.

 

Pozdrawiam

To źle wiesz ...

Nie da się tego zrobić, przeprogramowanie Ci nic nie da - trzeba inny czytnik (do wersji z monitorem kolorowym).

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 213
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

ściągnołem te pliki ale tam są tylko dwa

to wystarczy ?

i czy ewentualnie da się wgrać poprzednią wersję ??? bo chyba może się zawiesić

 

Ściągnij ImgBurn, otwórz i na górze po lewej masz "wybierz". Pokaż folder z tym nowym softem, będzie pokazany tylko jeden plik = V29.mds. Nagraj go na dobry CD-R z prędkością x1 i Verify (weryfikacja zapisu). Potem z płytą do auta, włącz zapłon albo najlepiej niech silnik pracuje (bedzie pewność że nie zabraknie prądu w czasie updatowania), wsadź płytkę w czytnik nawig. i czytaj i postępuj jak będzie napisane. Powodzenia

 

Zawsze możesz wgrać starszą wersję (tym samym sposobem), i znowu nowszą... Aha, jest już wersja v.30 ale jeszcze źródło jest nieodkryte..))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie zmiany w v.30????

 

Są różne opinie - przeważają takie że to tylko kosmetyka....

 

 

 

BMW Navigation OS disk V30 has been released:

 

It contains:

Mk1 = 8.0

Mk2 = 8.1 colour / 9.0 mono

Mk3 = 6.3 colour / 5.1 mono

Mk4 = 9.1 colour & mono (no change from V29)

NAVI01 = 7.3.2

NAVI02 = 8.4.4

NAVI03 = 9.6.04

 

OS disk part number = 01 59 0 141 891, Index W

Edytowane przez macznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mk IV czytnik 16:9 monitor wszystko w Orginale bez Tunera TV, po wgraniu softa V27 jest wszystko cacy lecz caly system sie zaczyna wieszac i blokuje sie caly monitor tzn mozna przelaczyc FM CD ale obraz zamarza na widoku Navi i nic nie mozna zrobic, czytnik przyjmuje plytki i oddaje ale monitor pozostaje w tej samej pozycji, dopiero po wyjeciu bezpiecznika od czytnika DVD powoduje normalny widok systemu na monitorze.

soft jest tak samo wgrywany jak w mojej bmw tylko ze ja mam dodatkowo TV i u mnie wszystko smiga , a w modelu bez TV jest problem.

czy to wina czytnika ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może warto by było zpróbować jeszcze raz przeprowadzić aktualizację. Może przy instalacji nowego softu był jakiś spadek napięcia i się coś nie dograło. sugerowałbym przeprowadzać upgrad na włączonym silniku.

w razie co mam płytkę ze starym softym i nowym V29 w formie cd (do dyspozycji)

 

U mnie bez problemu zaktulizował soft i też nie mam TV.

nie ma to jak poczciwa niemiecka konstrukcja !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wejsc w seting przytrzymać przucisk MENU tak długo aż ejdzie w tryb serwisu. Przewiń na sam dół , ostatnia pozycja bedzie perspektywa wchodzisz w to i ram musisz włączyć.

powinno działać

 

żuty mapy przestawisz w gps z normalnego widoku na perspektywe

 

Powodzenia

nie ma to jak poczciwa niemiecka konstrukcja !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym problem, że nie ma tam tej opcji. Service Menu u mnie kończy się na TLEMATICS SETTINGS i nie mogę zjechać niżej.

 

 

No już znam przyczynę- pierwsza cyfra w ustawieniach to 3 :( - dziwi mnie napęd DVD. Trudno pozostała mi tradycyjna mapa.

 

PS. Już wyszedł soft v29.1

http://www.x5world.com/navigation-system/28629-v29-1-has-been-released-now-available.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo wieże że tego nie masz.

Poprawcie mnie jak się mylę ale perspektywa powinna być od werdji V27

Sprawdz jaką masz wersje softu !!

W zakładce seting i napis w prawym górnym rogu ekranu.

Jak chcesz to moge ci wysłąć soft z programem po którego wgraniu jest perspektywa !!!. Może to zależy od mapy tego nie wiem, może masz jakąś starą wersję mapy ??? Chociaż chyba nie bo tak czy tak miałbyś w setupie możliwość przestawienia na perspektive.

 

Moim zdaniem masz jakiś stary soft !!

nie ma to jak poczciwa niemiecka konstrukcja !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Dzień Dobryyy.

Tak sobie czytam tego posta... I zachwalanie ...perspektywy z Navi....podniosło mój apetyt. Mam 'niestety' MK III....więc MUSZĘ KONIECZNIE zdobyć MK IV. Pytanie : czy tylko wystarczy jak zdobęde czytnik (i oczywiście zaktualizuję softa) czy coś jeszcze będzie mnie czekać ?

Pozdrawiam.

Memento Mori :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może warto by było zpróbować jeszcze raz przeprowadzić aktualizację. Może przy instalacji nowego softu był jakiś spadek napięcia i się coś nie dograło. sugerowałbym przeprowadzać upgrad na włączonym silniku.

w razie co mam płytkę ze starym softym i nowym V29 w formie cd (do dyspozycji)

 

U mnie bez problemu zaktulizował soft i też nie mam TV.

 

a w tym przypadku nic sie nie wiesza jak jest OEM DVD plytka Navi,jak tylko zapodam plytke* testowa+POi to sie wiesza. A u mnie wszystko smiga jak ta lala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

tak zachwalałem moj Mk IV ze wczoraj sie czytnik wysypal . hmmmm najpierw sie zawiesil na navi po wylaczeniu i wlaczeniu zaplonu pokazalo sie to:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//i5.photobucket.com/albums/y167/Elvishh/M5/091120071796.jpg

 

zerknolem na wtyczki zasilania sa ok, antena? taka mala okragla byla troche luzna po czym wszystko wrocilo do normy. moze to byc wina softu z wirusem ??.

 

i jeszcze jedno jak wyglada sterowanie Glosowe czy maja to wszystkie systemy ??

http://www.bimmernav.com/BMW_Bluetooth_Functional_Overview.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.