Skocz do zawartości

e46 320d błąd maty po raz enty


kielu

Rekomendowane odpowiedzi

Od zakupu auta,walcze z kontrolką airbag.

Czytając forum,wiem już o co kaman z błędem maty,bo tylko taki pokazuje INPA(26 seat occupied recognition 1 (SBE1))

Niestety póki co nie wiem co robić,kupiłem emulotar na alledrogo,nie pomógł. Postanowiłem pobawić się lutownicą,według instrukcji umieszczonej gdzieś na forum,jednak dalej nic z tego. Odłączyłem wszystkie kostki,popsiukałem jakims siuwaksem do połączeń elektrycznych i niestety błąd po wykasowaniu odrazu powraca :cry:

Ręce mi już opadają...gdzie dalej szukać przyczyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to gdzie szukać przyczyny ?

W macie oczywiście :D

Po co zamiast usunąć problem bawisz się półśrodkami ?

Mam to samo. Z tym, ze kupiłem już nową ( używaną, sprawną podobno ) matę i zabieram się niedługo za wymianę.

A jak nie masz innej maty to zawsze możesz swoja zdemontować i wyprasować :P

Szczegóły masz na youtube po wpisaniu:

"BMW E46 regeneracja maty pasażera"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że jest to półsrodek,jednak chodzi o to,że teoretycznie po zamontowaniu emulatora powinna zgasnąć kontrolka od airbagu,niestety u mnie błąd powraca po skasowaniu odrazu po ponownym włączeniu zapłonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się właśnie obawiałem :mad2: Jak będe miał chwile,to sprawdze przejście na przewodach od sterownika maty do żółtej kostki głównej pod fotelem.

Mam jeszcze pytanie,czy jest opcja,że sterownik od maty(ten do którego wpinamy mate/emulator) jest uwalony,a INPA go nie wykazuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze wyłączyć matę w NCS.

ERKENNUNG_SITZBELEGUNG_1

nicht_aktiv

ERKENNUNG_SITZBELEGUNG_2

nicht_aktiv

dzięki za instrukcje,pewnie skorzystam jeśli nie będzie innego wyjścia i jak wreszcie ogarne obsługe NCSa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, ale boje się tylko jednego - że po wstukaniu do komputera odpowiednich komend może zdarzyć się sytuacja (czyt. jest większe prawdopodobieństwo) nie zareagowania poduszek powietrznych w czasie wypadku... Szczególnie, że jestem po jednym i wiem że gdyby nie poduszka powietrzna to krucho by ze mną było.

 

Oddaje niedługo samochód do mechanika bo sam nie chce nic zepsuć, bo nie znam się na elektornice, lecz wydaje mi się, że sobie z tym nie poradzi (3ci raz wymienia mi czujnik cofania bo 'ciągle przychodzi mu zepsuty').

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ewentualnie ubiezpieczyciel jakoś się nie przypieprzy do tego? W sensie np. podczas wypadku jechałem tylko ja, ktoś we mnie się wpieprzył i wtedy nie dość że poduszki pasażera do wymiany (którego nie było) to jeszcze deska rozdzielcza pójdzie w cholere. Nie jest to istotne dla mnie bo i tak ubezpieczyciel pokrywałby koszta, ale nie byłoby później problemu ze świadczeniem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.