Skocz do zawartości

częste załączanie wentylatora chłodnicy e70 3.0si


goncia1

Rekomendowane odpowiedzi

witam, chciałem zapytać o przyczynę czestego załaczania sie wentylatora chłodnicy w e70 3.0si 2008, samochód po nocy pochodzi 20 min i włącza sie wentylator pochodzi chwile i sie wyłączy , albo jak były mrozy (-10C) też przy spokojnej jeździe się włączył) wymieniłem czujnik temp. i dalej to samo, dodam ze w programie temperatura pokazywana jest w okolicach 87-90c , samochód posiada lpg,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inpe sam podłączałem ale zabardzo nie wiem jak sie nią obsługiwać ,

klima wyłączona cały czas mimo to załącza się wtedy kiedy nie powinien, chyba jednak w inpie powinno wyskoczyć co jest przyczyną, odczytuje parametry z inpy ale nic wiecej nie potrafie , jedynie co to skasować błedy potrafie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w inpa pokazały sie kody:

10786 unbekannter fe fehlerort

10774 2A16 DMTL feinstleck

chyba ten drugi oznacza " drobna nieszczelność w układzie odprowadzania par paliwa" wiec pomińmy ten temat bo jest on poruszany na forum pod innym tematem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam miłośników bawarskiego koncernu. Mam problem z moim X5 E70 z 2007r .3.0 si,podobnie jak u kolegi,mianowicie załącza się wentylator chłodnicy bardzo często i bez potrzeby,ponieważ silnik nie osiąga temp. roboczej a wiskoza kręci się jak w samolocie odrzutowym. czy problemem jest czujnik temp? tak jak napisałem silnik nie zdąży osiągnąć temp(po przejechaniu około 1km) a wentylator włącza się jak by było co najmniej upalnie.Proszę o pomoc,może ktoś miał podobny problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima wyłączona,a załącza się wentylator chłodnicy a nie klimatyzacji a to są dwa różne urządzenia działające niezależnie z tego co mi wiadomo. Czy da się sprawdzić co boli moje autko bez wizyty w serwisie? :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sprawdz jako pierwsze temperature silnika w ukrytym menu.

viewtopic.php?t=57919

i poziom plynu w zbiorniku wyrownawczym.

 

 

Jesli temperatura jest o.k. to podlacz sie pod kompa i wyczytaj bledy.

Inna przyczyna moze byc spiecie na kablach od czujnika temperatury. Kiedys sam robilem spiecie w peugocie zeby sprawdzic czy wymina wentylatora sie powiodla. Silnik byl zimny a nie chcialo mi sie grzac i czekac i bez probkemu sie zalaczal na zimnym :mrgreen:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś temp. silnika? Co do załączania się wentylatora to chyba normal. Mam ten sam silnik w 2 beemach. W E90 zauważyłem, że tam po osiągnięciu odpowiedniej temp. załącza się co chwilę.W E70 się nie przyglądałem. Musisz sprawdzić jaką temp. osiąga i przy jakiej się załącza. Jest ukryta funkcja w liczniku która pokazuje temp. E90 wymieniłem nawet termostat, bo myślałem że coś nie tak. Mam wymienione radio z oryginal na Dynavin i tam jest funkcja temp. płynu i pokazuje mi 90 i więcej. Więc myślę że to jest normalna temp. Nic się szczególnie nie dobrego nie dzieje. W E70 myślałem że zawsze mam za mało płynu chłodzącego, dolewałem, ale zauważyłem że wywala on nadmiar i jest wszystko ok nic się złego nie dzieje. Jak masz gaz, to może przyczyną jest inna temp. silnika. Na gazie silnik ma zawsze wyższą temp. Stąd powinno się stosować nawet trochę inny olej. Ja mam wlany Motula CNG/LPG. Spełnia on normy BMW LL04. A czy są jakieś niewłaściwe objawy silnika które powodują załączanie się wentylatora chłodnicy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.