Skocz do zawartości

E90 funkcja Start/Stop raz dziala raz nie dziala


aligator75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jestem posiadaczem E90 z 2008 roku 2.0 Tdi i mam takie pytanko odnosnie funkcji start/Stop , tzn podjezdzajac np do swiatel i wyrzucajac na bieg jalowy auto powinno zgasnac i powinno pojawic sie na wyswietlaczu charakterystyczne A czyli funkcja dziala i po wcisnieciu sprzegla auto automatycznie odpala silnik . U mnie raz ta fukcja dziala raz nie dziala raz po jezdzie po miescie wogole nie dziala ????? Co jest grane ?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie temperatura otoczenia itd . ale na zewnatrz termometr pokazuje +11c funkcja dalej nie dziala , a niedlugo przyjada upaly i znowu temp . bedzie nieodpowiednia bo za wysoka . Takze z tego co wychodzi to zeby funkcja prawidlowo dzialala to warunki zostana spelnione przez pare dni w roku , troszke smieszne .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziles akumulator :duh: :?:

W jakim jest stanie ? Ile pradu daje?

Ta funkcja dziala b dobrze jak wszystkie warunki z listy powyrzej sa spelnione.

Jak nie to podlacz sie do kompa i szukaj brakujacego sygnalu.

A moze poprzedni wlasciciel wylaczyl funkcje na stale. :lol:

Ja tak zrobilem bo tylko mnie wnerwiala :cool2:

Nje zalUje :cool2:

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Podepne sie do tematu... Jezdze bardzo duzo po miescie i bardzo by mi sie przydala ta funkcja ale doswiadczylem jej tylko moze 5 razy w ciagu roku od kiedy kupilem auto. Zawsze patrze czy sa spelnione warunki, po podpinaniu pod jakiekolwiek komputery u mechanikow nie wywalalo bledow zwiazanych ze "start-stopem". Mieszkam w UK i w zasadzie system dziala tylko i wylacznie po przejechaniu 1tys.-2tys. km. Ponad pol roku temu mechanik mi sprawdzal akumulator i mowil ze jest dobry... W czym lezy problem bo system dziala tylko raz na 2-3 miesiace... ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 lata później...
Nie będę otwierał nowego tematu więc tu się dopytam. Kupiłem dopiero co auto i od początku na wyświetlaczu jest jakiś komunikat po niemiecku ze znaczkiem od systemu start stop i wykrzyknikiem. Co może być przyczyną awarii ? Komunikat włącza się zawsze przy włączeniu auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To jest ogólny komunikat o awarii systemu, jak podłączysz kompa to dowiesz się szczegółów. Ja też kiedyś miałem taką awarię i jak odczytałem błąd aplikacją to pokazało na zepsuty czujnik ciśnienia który był umiejscowiony w serwie, po wymianie wszystko wróciło do normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, odświeżam temat.


BMW E90 LCi 2009r. 318D, 143km



System pierwszy raz zadziałał po pół roku od kupna samochodu podczas jazdy do pracy, wracając z pracy już nie działał.


Ale jeżdżąc przez pół roku, nawet po trasie nigdy funkcja nie zadziałała, już myślałem że może poprzedni właściciel wyłączył na dobre, aż zdziwienie że jednak działa.


Moje pytanie czy szukać problemu w czujnikach pedałów itp., czy po prostu winny jest akumulator???, nie ukrywam, dzień wcześniej wieczorem robiłem trasę około 120km, być może doładował się na tyle że rano na drugi dzień system działał.


Z błędów jakich posiadam: 1. podgrzewacz filtra paliwa

2, czujnik AUC


Z góry dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.