Skocz do zawartości

Czerwony compact 316i m43


andikoksik

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka :)

 

Dzisiaj chcialem wam przedstawic moje

 

BMW e36 316i '97

Przebieg : 167000KM

 

Dane pojazdu

Numer podwozia WBACG11000KD70284

Kod typu CG11

Typ 316I (EUR)

Typoszereg E E36 (5)

Seria 3

Rodzaj konstrukcji COMP

Układ kierowniczy LL

Drzwi 3

Silnik M43

Pojemność skokowa 1.60

Moc 75

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor HELLROT (314)

Tapicerka SONDERPOLSTERUNG (Z1XX)

Data prod. 1997-04-03

 

 

Wyposażenie

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S243A AIRBAG FUER BEIFAHRER Poduszka powietrzna pasażera

S255A SPORT-LEDERLENKRAD Kierownica sportowa ze skóry z poduszką

S282A LM RAEDER/SPORTSPEICHENSTY.II Obr. BMW, st. le. styl. spr. II

S305A FERNBEDIENUNG F.ZENTRALVERIEGELUNG Pilot do zamka centralnego

S315A HECKSCHEIBENWISCHER Wycieraczka tylnej szyby

S410A FENSTERHEBER, ELEKTRISCH VORN Siłownik szyby elektryczny przedni

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours

S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących

S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

S498A KOPFSTUETZEN IM FOND Zagłówki w siedzeniu tylnym mechaniczne

S510A LEUCHTWEITENREGELUNG ABBLENDLICHT Regulator zasięgu świateł

S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa

S530A KLIMAANLAGE Klimatyzacja

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S550A BORDCOMPUTER Komputer pokładowy

S668A RADIO BMW REVERSE RDS Radio BMW Reverse RDS

S775A INDIVIDUAL DACHHIMMEL ANTHRAZIT Podsufitka antracyt

S785A WEISSE BLINKLEUCHTEN Lampy kierunkowskazów białe

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy/Austria

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki

S940A SONDERWUNSCH AUSSTATTUNG Wyposażenie na życzenie Klienta

P971A EXCLUSIV PAKET Pakiet Exklusiv

P972A COMFORT PAKET Pakiet komfort

 

Indywidualne dane pojazdu

 

---- Processing Individual

Sign "BMW individual"

 

---- Special Series

S O N D E R S E R I E E36/5, V-2-*

Variante: Young at heart_(hellrot wie 314).

Produktantrag: 228

 

Z1XX Upholstery

Sitze vorne und hinten in Stoff Hurrican II anthrazit (Nr.2 138 309)

jedoch Sitzhauptteile vorne und hinten in Stoff Hurrican II

anthrazit rot (Nr. 2 138 312).

Kopfstuetzen in Stoff Hurrican II anthrazit (Nr. 2 138 309).

Tuer- und Seitenverkleidungseinsaetze in Stoff Hurrican II

anthrazit rot (Nr. 2 277 123).

 

Tekst

Schalt- und Handbremshebelbalg in Walknappa mugellorot (2 136 749),

Handbremshebelgriff in Walknappa schwarz (Nr. 1 938 942),

Steppzwirn in mugellorot, Farb-Nr. 1725E

 

 

 

Samochód kupiłem niecały miesiąc temu, za 550€ ale od razu wylądował w warsztacie.. Zainwestowałem w niego na starcie 1500€, czyli :

 

* Wymiana uszczelki pod głowica, planowanie i sprawdzanie głowicy, + wszystkie uszczelki po drodze.

* Nowy termostat

* Nowe filtry

* Nowy olej

* Nowe świece

* Nowe Paski

* Nowa chłodnica

* spawanie tłumika, rozwiercanie i gwintowanie 2 pękniętych szpilek w głowicy.

 

W sumie to chyba tyle. Z auta jestem strasznie zadowolony, jest to moje 2 BMW i zdecydowanie mogę powiedzieć ze na pewno nie ostatnie :)

 

Plany co do auta :

 

* Gwintowane zawieszenie

* Jakieś ładne felgi na lato, najlepiej od BMW.

* wymiana wieśniackiej polki w bagażniku

* Wymiana klocków i tarcz hamulcowych + klocki z tylu. Zrobione

* polakierować zaciski i bębny na czarno lub czerwono. Zrobione

* myślę nad delikatnym przyciemnieniem szyb,

* Rozporka kielichów

* odseparowany zestaw na przód

* skrzynia basowa do bagażnika ( już czeka ale nie mam czasu żeby założyć)

* malowanie zderzaków w kolor (??)

* sportowy wydech i dolot ( mam znajomych którzy robią ręcznie, nie żadna wiocha)

* odnowienie listw na aucie, bo już są lekko szare.. ( macie na to jakieś preparaty godne polecenia ? ) Zrobione

* przyklejenie materiału na podsufitce, bo się odkleja i zwisa.. Zrobione

* wymiana siłowników klapy bagażnika, bo już próbowała mnie przygnieść. Zrobione

* pomalowanie nerek na czarno lub biało (??) chrom mi jakoś nie pasuje.

* wymiana rozrusznika bo czasami nie zaskakuje [Zrobione]

* wymiana ramek na tablice. Zrobione

* wymiana spalonych żarówek ( 1 x przeciwmgielne i 1 x postojowa) [Zrobione]

* nowe dywaniki, oryginalnie był welur z czerwonymi obszyciami... niestety już nie ma. Zrobione

* naprawa lub wymiana klamki od schowka Zrobione

 

 

Samochodu juz niestety nie mam, okazal sie za drogi w ubezpieczeniu kiedy mialem jeszcze 19 lat, dlatego oddalem siostrze, temat ogolnie do usuniecia, w najblizszym miesiacu kupuje kolejnego Compacta :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

 

Na razie chyba tyle co w planach :) Samochód ma mi służyć do jazdy codziennej, ale ma tez ładnie wyglądać i dobrze jeździć :cool2: czekam na wasze sugestie, opinie, porady :)

 

We wtorek razem z dziewczyna spędziliśmy przy nim 2 godziny na sprzątaniu, myciu etc. :mrgreen:

 

 

01.jpg

 

02.jpg

 

04.jpg

 

03.jpg

 

05.jpg

 

07.jpg

 

06.jpg

 

08.jpg

 

Czekam na wasze komentarze, porady itd. :)

Edytowane przez andikoksik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
ten przebieg kilometrów to podejrzany:) mam ten sam silnik tylko 318i a przebieg 311 tyś km:) Na początek proponuję soczewki na przód ale oryginalne od Bosch-a. Najlepiej po zakupie od razu je odebrać wyczyścić i wymienić uszczelki pomiędzy kloszem lampy a obudową plastikową. Jako żarówki polecam Night Breaker Osrama Plus albo lepiej Unlimited:).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg jest jak najbardziej prawdziwy bo mam papiery z Tüv na kilka lat wstecz, i nigdy nie miał ten samochód problemów żeby go dostać..

 

W sobotę bylem w Polsce i kupiłem rozrusznik z Boscha, regenerowany, chciałem go wymienić dopiero w Niemczech, ale bylem zmuszony zrobić to w niedziele, gdyż stary rozrusznik całkiem odmówił posłuszeństwa, cale szczęście w Polsce mam dobrze wyposażony garaż wiec nie było z tym problemów, zajęło mi to dość sporo czasu bo ok. 5 godzin z przerwami, wszystko na spokojnie a przede wszystkim 1 raz wymieniałem rozrusznik w BMW. Gdyby ktoś potrzebował pomocy to pisać, a nie wykluczone ze nie zrobię jakiegoś poradnika, bo pewnie by się przydał. :D

 

Przed wyjazdem miałem problem, ze światłami stopu, które paliły mi bezpiecznik Nr. 46, okazało się ze tylne lampy robiły zwarcie ze śrubkami trzymającymi klosz, nie bardzo wiedziałem jak ten problem rozwiązać, wiec zaizolowałem te śrubki, mam nadzieje ze nie będę mieć z tym więcej problemów.

 

Niestety mam jeden problem który nie występuje cały czas, tylko pojawił się wczoraj, i raz jest dobrze raz nie. mianowicie, gdy odpalę samochód to gaśnie, i nie chce się wkręcić po naciśnięciu gazu, tak jak by nie było paliwa, dzisiaj stało się to podczas jazdy, gdy ruszyłem ze skrzyżowania, zaczęło nim szarpać aż zgasł, a ja stałem na awaryjnych na środku drogi, po kilku próbach odpalenia udało się dojechać do domu, i na parkingu pod blokiem to samo. Paliwa mam już w sumie nie dużo w zbiorniku, ale rezerwa jeszcze nie świeci. samochód tez dość długo kreci rozrusznikiem zanim zapali. Zastanawiam się nad filtrem paliwa lub ew. Pompka, bo obstawiam ze nie było to wymieniane w tym samochodzie nigdy.. ew, przeplywka albo krokowy ? raczej wykluczam ze podczas wymiany rozrusznika coś zepsułem, bo problem pojawił by się pewnie od razu a cala trasę do Niemiec zrobiłem bez problemu.

 

W ostatnim czasie została tez ogarnięta wiązka od radia, bo była zrobiona przez typowego młodego Niemca... czyli bez głowy, wieczorem wrzucę zdjęcia jak to wyglądało.

 

Jeżeli chodzi o lampy z soczewka, to jak najbardziej, ale na razie chce włożyć jakieś sportowe zawieszenie + ładna felga. Lampy jeszcze poczekają :)

 

A jeśli chodzi o zawias, to co polecacie? nie chce taniego gwintu, chciałbym kupić coś z polki H&R, Koni, Bilstein.. tak do 500€ i żeby auto nie leżało na asfalcie, bo chciałbym mieć miskę olejowa jeszcze cala..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bad Homburg, to sa okolice Frankfurtu nad menem, ale ja nie mam problemów z kompem, podjadę do znajomych do warsztatu i za free mi wchodzi w kompa, tylko nie bardzo mam na to czas, bo zaraz wychodzę do pracy, i wrócę pewnie kolo 19. dzięki za dobra rade :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj urwałem się trochę wcześniej z pracy, żeby podjechać na kompa

(wczoraj sam pod maska nic nie znalazłem, pryskałem woda żeby sprawdzić czy nie ma jakiś przebić na kablach lub cewce, nic nie było, patrzyłem po wężach podciśnienia i wg.)

 

Podjechałem do warsztatu, i mowie jednemu mechanikowi co jest, poszedł pod maskę, popatrzył i powiedział żebym wjechał to podepnie kompa, a w tym czasie drugi z braci podszedł pod maskę, chwycił za rurę od filtra powietrza, i pyta się mnie kto to ściągnął.. No myślałem ze nie wytrzymam... nie dość ze ja patrzyłem pod maska kilka razy czy czegoś nie zauważę, to jeszcze mechanik, i tez niczego nie zauważył, a przyszedł kolejny popatrzył i od razu problem rozwiązany.. Moze była za duza żeby ja zobaczyć, wygląda na to ze nie dokręciłem obejmy przy wymianie rozrusznika, tylko założyłem rurę na przeplywke, ale o dziwo przejechałem tak ponad 1000KM i nic się nie działo, dopiero na miejscu.

 

No cóż, oczy trzeba szeroko otwierać, oby tylko takie problemy spotykały nasze Bawarie... Mozna oszczędzić na jakieś mody :D :D :D

 

I jeszcze jedno pytanko, czy to normalne ze tył auta tak siedzi ? nie było załadowane ani nic, patrzyłem na sprężyny, i są cale

 

CAM00117.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.