Skocz do zawartości

Falowanie obrotów, nie pali na wszytkie gary E46 320i M54


krzysztofno

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj !

Pytasz

Przepływka te druciki w niej wygladaja na czyste trzeba ją czyścić?

Z tym to ostrożnie bo można dobrą przepływkę załatwić, chyba że ktos ma uszkodzoną przepływkę to już jej nic nie zaszkodzi a jest nadzieja że pomoże .

Kiedyś Roger (Krzysiek) pisał na ten temat .

http://www.bmw.pun.pl/viewtopic.php?id=139

Przyjemnej le który.

W necie jest sporo na temat czyszczenia i co niektórym podobno pomogło, ale to nie reguła .

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie moE jakas fotorelacje jak ja wymienic wraz z przeodami- rurkami?

Tam mamy tu na forum , tylko trzeba trochę poszukać.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na allegrogo komplet odmy za 300zł(oryginał bmw), dziś zamontowałem( w H*J ciezko było bez zdejmowania kolektora, i wszystko było by oki gdyby nie to ze czesc od odmy do bagnetu jest za krutka o polowe (prawdopodobnie pasuje do e38 bo do niej sprzedajacy kupił ten komplet). Musze poszukac zastepczy waz zeby polaczczyc odme z bagnetem. Podczas demotazu zalowazylem ze stary waz od odmy do bagnetu był przerwany i olej nim spie******ł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obroty sie ustabilizowaly, przewod od odmy do bagnetu byl nieszczelny i olej spixxxxxal, wymienilem kompletna odme z przewodami. Zdemontowalem fltr powietrza przewody dolotowe silnik krokowy DISA i przepustnice i wszystko przeczyscilem. Przewod dolotowy byl przeciety i lewe powietrze - wymienilem na nowy. Wszystko zlozylem dolalem oleju ktorego ubylo i odpowietrzylem skrzynie korbowa. Wykasowalem bledy INPA zrobilem adaptacje. To wszystko. Silnik pracuje rowno i brak falowania obrotow . :D :8)

 

Dodam tylko ze wszystko zrobilem sam na parkingu przed blokiem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofno,widać że podkasałeś rękawy i się kompleksowo zabrałeś za usunięcie usterki, dzięki za doprowadzenie wątku do końca.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dziś z ciekawości tak zrobiłem ... i o dziwo niby auto pochodziło z wyjętym bagnetem ok 3 minut to silnik jakby trochę lepiej chodził mam takie delikatne falowanie zaraz jak z niebieskiego pola strzałka temperatury wychodzi ale zaraz potem ustaje a dziś ,... nic hmm ciekawe zobaczę jeszcze jutro. a tak z ciekawości to ile tak powinien chodzić? u mnie nawet po wyjęciu chodził równiutko... tylko coś jakby ciche siorbanie słychać z tej rurki od bagnetu
BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dziś z ciekawości tak zrobiłem ... i o dziwo niby auto pochodziło z wyjętym bagnetem ok 3 minut to silnik jakby trochę lepiej chodził mam takie delikatne falowanie zaraz jak z niebieskiego pola strzałka temperatury wychodzi ale zaraz potem ustaje a dziś ,... nic hmm ciekawe zobaczę jeszcze jutro. a tak z ciekawości to ile tak powinien chodzić? u mnie nawet po wyjęciu chodził równiutko... tylko coś jakby ciche siorbanie słychać z tej rurki od bagnetu

 

Ale wymieniales odme, zmieniales olej lub dolewales ze robiles ten myk z bagnetem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Panowie ! Jak odma jest sprawna i kanały odpowietrzania są sprawne tz drożne to nie ma potrzeby odpowietrzać układu korbowego bo się sam odpowietrza.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Panowie ! Jak odma jest sprawna i kanały odpowietrzania są sprawne tz drożne to nie ma potrzeby odpowietrzać układu korbowego bo się sam odpowietrza.

tak mi się zdawało dzięki, że mnie upewniłes. :D

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.