Skocz do zawartości

Pomocy! Cięzko odpala E46 320d 136ps

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam. Mam taki problem zw swoja BMW :| Mianowicie autko kiedy stoi pochylone przodem do dołu odpala bez problemu a kiedy zostawie go postawione odwrotnie cięzko mu zapalić. W samochodzie było sprawdzane: pomka w baku, wężyki przelewowe, został wymieniony wtrysk sterujący.
Opublikowano
Za powietrza się gdzieś.
www.Car-los.pl
Opublikowano
Mam podobnie. Problemy wystąpiły po wymianie pompki w baku.
Opublikowano
  • Autor
Wiem że sie za powietrza tylko gdzie? Jak to wyeliminować? Czekam na wasze podowiedzi. Pzdr
Opublikowano
autko kiedy stoi pochylone przodem do dołu odpala bez problemu a kiedy zostawie go postawione odwrotnie cięzko mu zapalić.

Zapowietrzenie układu. Kiedy podniesiesz tyłek to powietrze uleci do zbiornika. Kiedy stoi na równym powietrze ucieka w najwyższy punkt czyli pompę wtryskową. Zapewne czeka Cię wymiana uszczelnień pompy. Moje 320d miało ten sam problem. Najpierw pomagało odpowietrzanie przez wtryskiwacze, później montaż dodatkowej podciśnieniowej pompki paliwa na powrocie paliwa. Zdecydowałem się na serwis pompy i teraz jest już OK. Warto wymienić miedziane podkładki na widełkach przelewowych wtryskiwaczy.

 

Poniżej mój dawny opis montażu dodatkowej pompki paliwa:

 

"Koledzy z M47 i problemami trudnego "zimowego" rozruchu. Właśnie zamontowałem dodatkową podciśnieniową pompkę paliwa na układzie powrotu z VP44. Pompka jest z dodatkowym zaworem dławiącym, więc wspólnie z fabrycznym zaworek BOSCHa w śrubie pompy wtryskowej będą (mam nadzieję) skutecznie blokować możliwość cofania się paliwa przez pompę wtryskową do zbiornika. Postanowiłem, że umieszczę ją w jak najlepszym miejscu dla mnie jako użytkownika - tuż obok zbiorniczka z filtrem. Postawiłem na całą plastikową pompeczkę, ponieważ wcześniejsza którą zamontowałem była gumowa z metalowymi króćcami. Niestety tamta się roztopiła w miejscu styku metalu z gumą i w konsekwencji pękła. Dlatego aktualnie będę testował plastikową. Wybrałem pompkę w konfiguracji "L" - czyli wlot łamany 90', wylot wzdłużny.

http://images50.fotosik.pl/1701/40b4ae032df51fe2med.jpg"

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za info yoshimura01

Gdzie moge dostac taką podciśnieniową pompkę paliwa? Ile ona kosztuje? Po zamonotwaniu jej pomogło? Autko paliło? Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.