Skocz do zawartości

Zmiana letnich kół 19" na 20"


warrior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów! Mam proste 2 pytanka: 1)czy ogólnie warto zmienić felgi z 19" na fabrycznych ROF dullery na 20" i założyć zwykłe(nie ROF) oponki VREDESTEIN UltracSUV Sessanta,czy lepiej pozostać przy 19" i kupić nowe 19" BRIDGESTONE DUELLER H/P RSC ? Opony które mam i tak są do wymiany a felgi fabryczne wyglądają ok ale szału nie więc mam dylemat czy:droższe opony ROF i stare 19"felgi czy nowe 20"felgi i zwykłe opony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.Czy byłbyś tak uprzejmy i odpowiedział jak wyglądają te sprawy: komfort jazdy(poziom hałasu,czy nie tłucze autem jak złapie dziurę w asfalcie dużo silniej niż przy 19" i czy nie pływa na zakrętach/przy zmianie pasa ruchu i jak wygląda zużycie zewnętrznych krawędzi opon przednich(oczywiście geometria+ciśnienie ok)? Z góry Dziękuję

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei po tym jak kupilem na zime komplet kol 19' to letnie tez zamieniam na 19' Nic nie plywa jezdzi sie super , w mojej okolicy niestety mam troche kiepskich drog ktorymi codziennie jezdze i glownie stad zmiana , zadnych opon RFT :nienie: jezdzi sie duuuzo gorzej bez wzgledu na rozmiar .

Jak cos to mam do sprzedania swoj komplet kol letnich 20' M-pakiet WZ-227 z oponami Michelin praktycznie nowymi kupowalem jakos przed zeszly sezonem letnim , wygladaja mega :D

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.Czy byłbyś tak uprzejmy i odpowiedział jak wyglądają te sprawy: komfort jazdy(poziom hałasu,czy nie tłucze autem jak złapie dziurę w asfalcie dużo silniej niż przy 19" i czy nie pływa na zakrętach/przy zmianie pasa ruchu i jak wygląda zużycie zewnętrznych krawędzi opon przednich(oczywiście geometria+ciśnienie ok)? Z góry Dziękuję

-

 

Komfort jazdy na 20"(opony zwykłe) porównałbym do 19" ROF . Poziom hałasu opony -jestem bardzo wrażliwy na tym punkcie . Jak na tę szerokość opony jest więcej niż dobrze . W sezonie letnim przejechałem około 20 tyś km. Przy wymianie gum na zimowe usłyszałem że bardzo ładnie ( równo ) się zużywają . Polecam :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,ja w podobnym temacie:)

zmieniam kola na 19 cali i mam dylemat czy kupowac RNF czy zwykłe opony i jesli tak to które są ok?

i drugie pytanie czy warto montowac na tylną oś szersze opony 285/45R19?

cos to daje oprócz fajnego wyglądu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROF mozesz sobie smialo podarowac , chyba ze lubisz jezdzic wozem drabiniastym ,co do rozmiaru opon to nie ma warto-nie warto albo masz felgi przystosowane do ogumienia mieszanego czyli 10' szerokosc tylu i 9' przodu i auto z poszerzeniami nadkoli i wtedy zakladasz 285/45/19 tyl albo masz rowna szerokosc felg z przodu i tylu i auto bez poszerzen i zakladasz przy 19' 4x 255/50/19 i tyle.
  • Dziękuję 1

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja wlasnie przesiadlem sie z 255/50/19 + 285/45/19 ROF na 275/40/20 + 315/35/20 Vredestein i jest o wiele lepszy komfort mimo, ze felgi i opony wieksze, dodam ze jazda w koleinach rowniez na plus 20. Jednak Run Flat daje popalić na naszych drogach.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witaj drogi kolego!Jak najbardziej namawiam Ciebie na zakup felg 20 calowych,gabaryty x5 wymuszają jakby stosowanie takich kół ponieważ auto super sie prezentuje a nie jak polonez(bez urazy dla polonezów).Do tej pory jeżdziłem na oponach typu run flat ale od tego sezonu powiedziałem dość!! kupiłem zwykłe opony Pirelli różnica jest ogromna komfort jazdy polepszył sie o niebo!! Takze polecam koła 20 ale zwykłe opony żaden Run Flat!!

ps przód 275/40/20 tył315/35/20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 20" po polskich dziurawych drogach i tzw. autostradach nie da się jeździć.

Ja teraz mam letnie 19"mieszane, a zimowe 18".

Nie daj sobie wmówić pierdół o design`nie. To tylko wygląd !!!

Wiadomo jakie są polskie drogi: dziury i koleiny.

Nawet te tzw. polskie autostrady, już w większości, maja koleiny !!!

Bez 2 zdań, komfort jazdy ważniejszy.

No ale... każdy ma wolny wybór :mrgreen:

Trzeba pamiętać, że głowa jest do myślenia

a tyłek do siedzenia.

Nie należy tego zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i rady.Po zmianie opon z RFT na zwykłe VREDESTEIN SUV(pozostałem przy 19") jak najbardziej popieram zdanie "visitor1967" tzn.komfort jazdy jest dużo lepszy(ciszej,lepsza amortyzacja/mniej odczuwalne nierówności i dziury),autko prowadzi się bez zarzutów.Nigdy więcej :nienie: RFT!!! Nie wiem jak by było na 20"(przy zwykłych oponach) ale biorąc pod uwagę wysokość profilu opony to myślę,że jednak gorzej.Wygląd wyglądem znając stan naszych dróg wybieram wygodę i dobro zawieszenia :cool2: niż lans :8) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem poprzednio dwa razy Dunlopy RFT 275 i 315 na 20" felgach w X5. Były głośne na autostradach, twarde, myszkujące w koleinach i pod koniec życia wyjące na skutek wyząbkowania. Teraz muszę w tych samych rozmiarach wybrać coś do X6. Praktycznie jestem zdecydowany na Wrednesztajny - głównie ze względu na głośność 69dB vs 72dB i większy komfort. Trochę się boję jednak tego braku RFT bo na przebitym Dunlopie bez powietrza, bez większych problemów wróciłem z Częstochowy do Warszawy jadąc 100-130 km/h. Od Janek opona wyła już jak startujący Tupolew i nie przekraczałem 60 km/h ale dała radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojazdowka w bagaznik i temat z glowy :D Nie wiem jak jest u Ciebie z miejscem ale dla takiego komfortu warto zaryzykowac :cool2:

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.