Skocz do zawartości

e46 - dziwne zachowanie


ariadoth90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam mały problem. Samochód dziwnie się zachowuje, delikatnie mówiać szarpie np. przy dojeżdżaniu do skrzyżowania i redukcji na niższy bieg bądź też podczas ruszania. Jest to silnik 2.0 na podwójnym vanosie. Dzieje się to tylko na ciepłym silniku i tylko do ok 2tys obrotów. Na zimnym silniku jest wszystko okej. Obroty są równe zarówno na ciepłym jak i ziimnym silniku. Powyżej 2tys wszystko ok, normalnie ciągnie i nie czuć ubytku mocy oraz żadnych dziwnych odgłosów. Dodam że słychać lekkie 'wycie' dyfera. Jeśli ktoś miał podobny problem i mógłby pomoc to z góry dziękuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, szczerze to nie dawno kupiłem to auto. Lecz jest bardzo dużo opcji i chciałbym się dowieć w jakim kierunku z pierwszej kolejności uderzyć. Swiece i fajki można by było wymienić. a np. VANOS ? ma cos z tym wspólnego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to np.czujnik ssący to ma on zwyczaj brzydki ukazywać swoje wady właśnie na ciepłym.Różne sprawy mogą być.Mi przy jechaniu z górki potrafił gasnąć,Co się okazało-rura za przepływomierzem miała niewielkie uszkodzenie,podczas jazdy w dół minimalna bezwładność silnika powodowała rozszerzenie owej dziurki.I gasł.Stojąc w poziomie była ściśnięta i za cholerę nie szło wykapować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok co do Vanosa nie jestem pewien nie Kłócę się. :D

PODSTAWA to podłączanie pod kompa... ale jeśli masz niedługo auto to podstawa to wymiana świec i filtrów o oleju już nie wspomnę :).

a odnośnie troche wiedzy to http://psugier.fm.interia.pl/zfr/zfr-05.html

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.