Skocz do zawartości

GPS w komorce


PIOTRRF

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gdzies wyczytalem,ze odbiornik GPS sledzi duzo satelit ale odbiera tylko 6 najsilniejszych sygnalow.Czyli najwazniejsze jest jak szybko odnajduje utracony sygnal.Zwa to chyba odswierzaniem.Odbiorniki,ktore moga odbierac sygnal nawet z 32 satelit sa narazie nieprzydatne bo nawet tylu ich nie ma.Robione sa na wyrost bo w przyszlosci Europa ma utworzyc swoj wlasny system satelit by byc niezalezna od USA.Zanim to nastapi,to my bedziemy juz starsi i niestety nasze autka tez :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim odbiorniku gps royaltecha sygnal zgubilo mi tylko chyba 2 razy, na dodatek w lesie jak drzewa kompletnie zaslanialy niebo, z tego co kojarze odbiornik zbiera max 12 satelit wiec wiecej niepotrzebne ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

 

odswieze troche temat

 

posiadam SPV M3000 i automape oraz modul gps nokia ld-3w

 

czy komus udalo to sie sparowac? niby wystarczy zmienic bitrate na 4800

ale za marchewka nie moge otworzyc com6

 

Nokia zaczęła gadać!

 

Ponownie sparowałem GPSa (Nokia LD-3W) z PDA (SPV M3000).

Port przychodzący COM7, wychodzący COM6.

Następnie, w VisualGPSce i w AutoMapie ustawiłem 'Baud' na 4800 bit/sek.

Ostatnią czynnością było ustawienie obu programów na pracę z COMem6.

Prawdopodobnie jedynym problemem był źle ustawiony baudrate. Moje niedopatrzenie. Dzięki za pomoc.

 

Natomiast nie wiem, dlaczego w ‘Ustawieniach połączenia -> Wybierz usługi’ przy Nokii nie był dostępny ‘Port szeregowy’… Pomógł restart GPSa i PDA.

 

Teraz LD-3W spisuje się na medal. Funkcja włączania po bluetooth’cie jest ok.

Uruchamiasz AM – GPS łapie fixa. Wyłączasz nawigację – GPS przechodzi w standbay.

 

postepowalem zgodnie z powyzszym (pda club) i dalej nic

 

z nokia 6670 i tomtom wszystko chula wysmienice, wczesiej podpinalem inny modul gps na SFIR i bylo ok z LD-3W za cholere

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wybieram sie w trase przez Skandynawie do Islandii.Mysle o zakupie GPS ale ostatnio na Allegro mozna kupic telefony komorkowe zGPS.Zastanawiam sie nad kupnem.Musze zmienic telefon i byloby to taniej.Nie jest mi tak naprawde potrzebny palmtop czy inne drogie urzadzenie.Czy ktos z Was mial z tym kontakt?Jak to sie sprawdza w drodze i jaki jest dostep do map?Tych oficjalnych i tych mniej :) Prosze o pomoc.Z gory dziekuje.[/b]

 

polecam PDA Mio A701

 

wiecej info na http://www.audiopro.com.pl/sklep/index.php?cPath=145_187 z tym ze warto zadzwonic bo ceny sie pozmienialy dosc mocno :)[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wgranie softu jest bardzo proste do komorki.Kolega to zrobil bez problemu.Niestety nie jestem w stanie tego opisac ale ludzie,ktorzy sie troche znaja na kompach moga pomoc.Mapy Mobile 5 sa dostepne na allegro.Juz przystosowane do wgrania.Nieduza kasa.Mam na mysli te,no wiecie :wink: Jutro ostatni dzien w pracy i lot do kraju :D A za miesiac powrot :( Pozdrawiam jeszcze z Islandii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest jakakolwiek mozliwosc miec nawi w K700??

wiem napewno ze sie da w 6600 ale czy w K700??

jesli bym chcial miec w 6600 musze miec nadajnik i teraz serwisy komiy gdzies w trojmiescie sie takimi rzeczami zajmuja?? czy jest to wogole oplacalne?

moje modele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 6600 dziala swietenie Tomtom choc pokryce polski jest chyba tylko 26%

Nokia 6600 jest to telefon seri N60 wiec z symbianem

 

 

TomTom MOBILE 5 jest kompatybilny z:

 

TELEFONY NOKIA

 

* Seria 60

Nokia 3230, 6260, 6600, 6630, 6670, 6680, 6681, 7610, N70, N90

* Seria 80

Nokia 9300, 9500

* Seria 90

Nokia 7710

 

MICROSOFT SMARTPHONE

 

* Imate

SP3, SP3i, SP5, SP5m

* Motorola

MPX 220

* Orange

SPV C500, SPV C550, SPV C600, SPV E200

* Qtek

8010, 8020, 8060, 8080, 8100, 8300, 8310

* T-Mobile

SDA, SDA Music, SDA 2

 

udało mi sie tez sparowac SPV M3000 z NOKIA LD-3W POLECAM ten zestaw z Automapa

 

gdybys cos chcial wiecej pisz do mnie na PW

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Witam.Bylem na urlopie w Polsce i moglem wyprobowac w praktyce dzialanie GPSa w komorce.W Gdansku prowadzil mnie bezblednie.Do granicy Niemiec tez staral sie,tylko ze za Walczem BMW nagle postawilo w poprzek drogi i za chwile dachowalem.Wierzcie mi,to byly sekundy.Nie jechalem szybko bo jezdnia byla mokra a za mna w siedzonku maly synek.Nie spieszylem sie.Wiec auto jest juz historia.Jednak pojechalem innym do Islandii i moge podzielic sie wrazeniami.Otoz GPS zbladzil w Oslo i kilka razy prowadzil w to samo miejsce.W Bergen to samo.Jak wpisalem droge alternatywna,to pokazalo mi objazd 42 km a do promu tak naprawde bylo 5km.Czyli warto miec mape.Reszta drogi ok.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Posiadam telefon Nokia N73 (SymbianOS S60 v3) czy ktos wie jak to wspolpracuje z LD-3W?

Jaka jest do tego najnowszy TomTom lub inny program

Jaka mam dokupic karte? 2GB wystarczy tak zeby nie tylko mapa mi sie miescila. Mapy jednego kraju zajmuja ok 300MB czy tak?

Prosze o odpowiedz, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Juz chyba wiem o co chodzi. Nokia E61 ma Symbian S60 3rd (S60 v3.0) i na to nie ma TOMTOM-a.

 

Dobrze że chociaż www chodzą jak malina.

 

Muszę wyprowadzić Cię z błędu.. otóż wcześniej miałem Nokię 6630 i zainstalowanego tomtoma 5.. teraz mam Nokię N73 i tomtom 5 nie mogłem zaisntalować.. Musisz ściągnąć sobie tomtoma 6 i problem z głowy! Ja tak mam i wszystko działa.

 

Witam!

Posiadam telefon Nokia N73 (SymbianOS S60 v3) czy ktos wie jak to wspolpracuje z LD-3W?

Jaka jest do tego najnowszy TomTom lub inny program

Jaka mam dokupic karte? 2GB wystarczy tak zeby nie tylko mapa mi sie miescila. Mapy jednego kraju zajmuja ok 300MB czy tak?

Prosze o odpowiedz, pozdrawiam

 

Też posiadam taki zestaw: Działa. Bez problemu, tzn na stronie nokii jest coś z softem, że N73 z softem v3.0638.0.0.1 współpracuje bez problemu, a inne są konfliktowe (sprawdż jaki soft masz w swojej komórce *#0000#

Ja mam u siebie zainstlowanego tomtoma navigator 6.010 (7640), seryjna karta starcza w zupełności. Tzn przynajmniej mi, mam mapę PL-CZ-SK-HU. Uważam, że 2gb karta spkojnie Ci starczy - aż nadto - , w końcu po co trzymać mapy na cały świat?

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od tamtego czasu nabylem telefon nokia N73+Nokia LD-3W+karta 2GB+TT 6.01+mapy i wszystko idzie ok. W duzych miastach, np: Londyn jak uswawimy zeby wyswietlal wszystkie ulice to chodzi troche wolno z pewnym opoznieniem, ale na trase ok. Mozna troche okroic opcje wyswietlania.

Pozdro4all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.