Skocz do zawartości

hamulec postojowy+centralny zamek -usterka łączna


warrior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów! Proszę o podpowiedź odnośnie problemu jak w temacie tzn.pojawił się problem z zwolnieniem hamulca postojowego(tzw.ręczny) przyciskiem...Po odblokowaniu plastikowym kluczem poprzez pociągnięcie linki z lewej strony bagażnika kontrolka na desce dalej świeci się na pomarańczowo+dodatkowo informacja na monitorze o awarii hamulca.Ponadto samochodu nie można otworzyć ani zamknąć z pilota,funkcja dostępu komfortowego też nie działa.problem ten pojawił się łącznie zz problemem z hamulcem.Miłej niedzieli i z góry Dziękuję za rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, mialem podobny problem z moim X5 (2007 r), tz wyskakiwal blad i czasami byl problem ze zwolnieniem hamulca recznego, nie mialem natomiast problemu z zamkiem centralnym.

Problem sie rozwiazal gdy zrobilem update softu w ASO, od tego czasu problem zniknol.

Nie ze bym zachwalal ASO ( raczej zaczynam od serwisow niezaleznych) ale w tym przypadku sie udalo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Witajcie. Chciałem odświeżyć temat. Otóż wczoraj zaparkowałem sobie przed cmentarzem zaciągnąłem ręczny i po dwóch godzinach jak wróciłem do auta nie mogłem odjechać. Hamulec ręczny palił się na żółto i komunikat "hamulec ręczny niesprawny". Odblokowałem ręcznie tak jak kolega wcześniej napisał linką w bagażniku ale teraz ciągle świeci mi się ten komunikat że hamulec ręczny niesprawny i teraz nie zaciąga mi wcale tego postojowego. Jak pozbyliście się tej usterki, bo ja wymieniłem dzisiaj klocki hamulcowe na tyle i nic nie pomogło. Proszę o konkretne odpowiedzi z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Witam.

Odświeżę trochę temat, może ktoś kto poradził sobie z tym problemem coś podpowie. Mianowicie od jakiegoś czasu jak zostawiałem samochód na ręcznym podczas otwierania auta z pilota (szczególnie jak stało z górki) słyszałem takie głośne pyknięcie (zgrzyt) w tylnej części auta. Wczoraj podczas otwierania drzwi z pilota zaczęło coś w tylnej dolnej części samochodu bardzo głośno zgrzytać i tak przez jakieś 5 sekund. Po odpaleniu auta pojawił się błąd hamulca ręcznego, oczywiście hamulec zablokowany. Dzięki naszemu forum udało się go odblokować linką w bagażniku. Niestety ręczny nie działa. Choć jest pewna anomalia, ręczny nie działa na postoju, natomiast podczas jazdy jak go zaciągam i trzymam to działa tyle ze nie zostanie w pozycji zaciągniętej. Sprawdziłem pod samochodem i podejrzewam awarie tego mechanizmu, który zaciąga linki. Podłączyłem auto pod kompa i mam następujące błędy: FZD A669, A678, KOMBI A559, A566, MASK/CCC E1CD, E1CF. Podejrzewam, ze trzeba wymontować ten mechanizm i wysłać do naprawy, tylko jak ktoś to robił to mam pytanko czy odpinać linki przy mechanizmie, czy przy hamulcach i czy jest z tym jakiś problem ewentualnie jak to zrobić? I drugie pytanie, po naprawie trzeba coś dokodowywać czy wystarczy skasować błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

tylko jak ktoś to robił to mam pytanko czy odpinać linki przy mechanizmie, czy przy hamulcach i czy jest z tym jakiś problem ewentualnie jak to zrobić?

EN - 34 41 135 Replacing both Bowden cables for parking brake

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e70-x5-4.8i-sav/repair-manuals/34-brakes/34-41-parking-brake/GRdYLbb


DE - 34 41 135 Beide Bowdenzüge für Feststellbremse ersetzen

https://www.newtis.info/tisv2/a/de/e70-x5-4.8i-sav/repair-manuals/34-brakes/34-41-parking-brake/GRdYLbb

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.