Skocz do zawartości

316i przy wciskaniu hamulca słychać syk


gumczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zauważyłem w moim samochodzie każdorazowo po wciśnięciu pedału hamulca słychać dziwny dźwięk taki syk jakby powietrze uchodziło albo ktoś pompką pompował skąd ten dźwięk ? to jakaś wada czy to normalne w bmw ? coupe z roku 97 ma abs.

 

Dodam że auto hamuje normalnie prawidłowo zarówno przy lekkim i mocnym hamowaniu dobrze sobie radzi. Pedał nie wchodzi w podłogę, ugina się tak do połowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, wiem że mam abs.

Niebezpiecznie tak jeździć ? Jakie są objawy padniętego servo oprocz tego odgłosu ?

I co z tym zrobić bo jakoś na internecie nie mogę znaleźc tej częsci nowej a z używanymi to chyba cięzko będzie kupić sprawną..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Poki co żadnego. Jak membrana puści to bedziesz miał hamulce twarde i mało skuteczne. Coś tak jak w maluchu było :mrgreen:

Nie wiem ile kosztuje nowe podejrzewam że w zamienniku ze 300 napewno. Na allegro mają używanych na tony i do 100 zł. Ten element nie psuje się jakoś często i przeważnie jest od nowości do końca życia samochodu.

Ale obadaj wąż idący do niego chociaż nie sądzę żeby to on,bo syczało by Ci cały czas.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Koledzy,zanim zaczniecie wymieniać,serwo w bardzo prosty sposób można sprawdzić.tym bardziej że nie trzeba się jeszcze zapierać przy hamowaniu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie działania układu polega na kilkakrotnym wciśnięciu hamulca bez uruchamiania silnika,następnie z wciśniętym pedałem uruchamiasz silnik.Pedał spadnie trochę w dół-servo działa.Można też uruchomić silnik na chwilę,zgasić,nie dotykać hamulca i po kilku minutach odłączyć powoli przewód podciśnieniowy.W układzie powinno być podciśnienie,które wyraznie słychać przy ściąganiu przewodu.o ile zawór zwrotny sprawny.Syk który słyszysz,może pochodzić z gumowej osłony trzpienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zrobiłem tak jak Pan zoltar76 opisał i pedał lekko spadł w dół tak więc sprawdzone serwo działa

 

Niestety nie mam garażu, a w taką pogodę ciężko jest cokolwiek sprawdzac bo ręce odpadają, więc z grzebaniem chyba muszę poczekac aż się ociepli..

A jeśli to ta gumowa osłona wydaje taki odgłos jest ona jakoś nazwana ? dostępna w sklepach do zakupu czy szrot ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwie pracuje membrana i z tyłu gumowa osłona trzpienia,który jest połączony z pedałem.Być może słyszysz powietrze które serwo zaciąga przy naciskaniu hamulca.Jesteś pewny że nie było tak wcześniej?Ciężko postawić diagnozę gdy sam tego nie słyszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To normalne.Serwo musi się rozszczelnić po wciśnięciu pedału hamulca bo inaczej by nie działało.Słychać to u każdego najlepiej na zgaszonym silniku.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trzymam hamulec to nie słychać aaaa zresztą nagrałem filmik to sami zobaczycie jak to jest tylko trzeba głośniki podkręcić bo to telefonem to cicho jest.

http://www.youtube.com/watch?v=YwVKHzNpYTY&feature=youtu.be

 

I przy okazji często zazwyczaj przy odpalaniu climatronicu mam takie "strzały" słychać w 17 sekundzie to norma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.