Skocz do zawartości

BMW X3 E83 SPALANIE 1 SPALANIE 2


Misokus

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy kto kiedy, który kasował. Jeden masz podróżny np. z kilku tyś km. A drugi jest taki, który liczy spalanie z mniejszych dystansów powiedzmy 400 km. Ale to wszystko zależy od skasowania poszczególnego spalania :)
"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wynik pokazuje średnie spalanie ogólne (ciągłe) - czyli może pokazywać średnią nawet przez 10 lat, chyba że wykasujesz...

Drugie to średnie spalanie na pojedynczych odcinkach = od włączenia do wyłączenia auta (oczywiście też możesz zresetować po drodze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam X3 z 2008 . Czy jest możliwe , że w tym modelu jest tylko jeno spalanie wyświetlane ? Gdzie pokazuje spalanie od włączenia do wyłączenia auta ? W mojej instrukcji nic nie znalazłem na temat dwóch średnich spalań .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

To są spalania liczone z tego samego algorytmu lecz działają niezależnie tzn. skasuje spalanie 1 to drugie pozostaje "nietknięte" i odwrotnie.

Czyli np. spalanie 2 kasujesz przy kupnie auta i pozostawiasz na ile sobie chcesz a spalanie 1 kasujesz co tankowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam u siebie ten bajer na składanej navi i dziwi mnie to rozwiązanie. Bardziej sensowne było by wyświetlanie pod którąś z pozycji spalania chwilowego. Takie wskazanie spalania chwilowego jest pokazywane w BC po odblokowaniu komputera w pozycji 4.0 i aż szkoda, że wyświetla się to tylko między zegarami (i przy konieczności każdorazowego odblokowywania BC). I tu moje pytanie do Kolegów KODERÓW: Czy nie ma możliwości ustawienia jakiegoś przekierowania w sofcie, aby navi monitor na jednej z pozycji SPALANIA zaciągał dane z BC - chwilowego spalania? Myślę, że paru chętnych na taki mod by się znalazło :D

Pozdr

Dolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mamy jakiś kontakt z mądrą głową w tym temacie? Może Kolega, który zrobił świetny sofcik pod X3 z logiem i polskim językiem - sam z niego korzystam :D Myślę, że autor mógłby za zaliczeniem sprzedawać na płytce gotowej do przeprowadzenia zmiany softu swoje dzieło. Jak coś jestem zainteresowany :-)
Dolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.