Skocz do zawartości

silnik n46 błąd 2A67


profit1493

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie błędu 2A67. Co prawda czytałem posty z marca 2013 dotyczące tego tematu ale powtórzę prośbę w swoim. Mianowicie chodzi mi o to czy aby na pewno jest t

uszkodzony siłownik valvetronica. Kasuje błąd auto chodzi prawidłowo na wolnych obrotach gdy wchodzi na wyższe obroty automatycznie wskakuje ten błąd. Chodzi o silnik n46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

ponawiam pytanie kolegi. Wyskoczyl mi blad 2a67 c8 (zrzut ekranu ponizej), czy ktos moze potwierdzic na 100% ze jest to servomotor vvt, a nie cos innego? Dodam, ze samochod wydaje sie jezdzic normalnie. Obroty nie faluja ani nie mam problemow z odpalaniem. Na desce nic mi nie wyskoczylo, jedynie w inpa. Spalanie wydaje sie byc w normie - na trasie 6.5l/100 przy spokojnej jezdzie. Czy mam sie czym przejmowac? Dodam, ze auto mialo wymieniany caly modul DME jakies 15tys km temu. Nie jestem w stanie sprawdzic czy servomotor vvt rzeczywiscie dziala/nie dziala.

 

Co musialbym z tym zrobic? Czy wymienic ten servomotor, czy jedynie przeprowadzic jego adaptacje?

 

http://imageshack.com/a/img841/9082/tslp.png

Raz BMW, zawsze BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co za problem odpiac servomotor i zobaczyc czy wyskoczy nowy blad, tak samo z czujnikiem walka mimosrodowego. Mozna odpalic iste i cos madrego zaproponuje zeby sprawdzic, jaki modul, czujnik itd. Jak nie chce sie Wam pomyslec i samemu cos sprawdzic to trzeba poszukac kogos kto ogarnia temat i tyle...
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to, ze nie chce, tylko nie potrafilbym sie do tego sam zabrac, bo nigdy tego nie robilem. Chcialbym zidentyfikowac blad, aby kupic odpowiednia czesc z ktora pojade do mechanika, ktory bedzie w stanie ja wymienic. Bylem u jednego mechanika, to rozlozyl rece, ze nie ma narzedzi, zeby rozebrac silnik (!) i powiedzial, ze sie takich rzeczy nie tyka. Pojechalem do drugiego, to powiedzial, ze moglby mi EWENTUALNIE wymienic servomotor, ale adaptacji nie zrobi, bo nie ma narzedzi...

Wiem, ze glupie pytanie, ale czy musialbym sciagac te czarna plastikowa obudowe aby odlaczyc servomotor czy czujnik walka? Blad mi wyskoczyl drugi raz. ostatni raz to bylo jakies 300km temu. Skasowalem i powrocil dopiero dzisiaj. Skasowalem go ponownie. Po podlaczeniu pod obd blad juz nie wyskakuje. Czy jak ewentualnie odlacze servomotor, to powinien wyskoczyc jakis blad w inpie, czy raczej nie?

Raz BMW, zawsze BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj jeśli nie wiesz jak się do tego zabrać to lepiej poszukać mechanika który będzie wiedział jak to zrobić. Bo żeby wymienić servomotor to trzeba zdjąć plastikową obudowę zdjąć pokrywę zaworów ewentualnie wymienić uszczelke pod pokrywą, którą też trzeba w odpowiednich miejscach przesmarowac silikonem itp.

. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, dziekuje.

Czy moglby mi ktos w takim razie powiedziec w ktorym miejscu uszczelke przesmarowac, jesli to nie jest tajemnica? Jaki jest numer czesci tej uszczelki, jesli mozna spytac?

Raz BMW, zawsze BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno - kupilem w koncu servomotor valvetronica. Umowilem sie wstepnie na przyszly tydzien z wymiana. Z tym, ze po zakupie przeprowadzilem adaptacje vvt w DISie (w koncu udalo mi sie ustawic DISa) i normalnie bylo slychac jak sie ten motor ustawial (max i min wychylenia). Po czym dostalem informacje, ze adaptacja przeprowadzona pomyslnie. DIS ani INPA nie wyrzuca mi juz bledu 2a67 ani zadnego innego. Czy jezeli motor sie ustawial, to znaczy, ze jest on sprawny? Jak zachowuje sie niesprawny motor w momencie przeprowadzania adaptacji? Nie chce po prostu wymieniac niepotrzebnie sprawnej czesci...

Prosze o pomoc.

Raz BMW, zawsze BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.