Skocz do zawartości

bmw e39 520i falujace obroty i gasnie przy minusowych temp


alienoss25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc. jestem posiadaczem e39 520 z gazem i dopoki bylo cieplo (dodatnie temp) to bylo wszystko ok ale jak przyszlo teraz troche mrozow to sie zaczely problemy. mianowicie: 3 dni temu przy -7 rano odpalilem auto i zaczalem sobie je skrobac i slysze ze silnik zaczyna falowac na obrotach. po jakis 5 minutach jak zaczal lapac temp. problem ustal. wczoraj tez rano przy podobnej temp. odpalilem auto i na zewnatrz konczylem fajke palic zaczelo sie dziac to samo tylko samochod zaczal gasnac wiec dodalem kilka razy gazu i problem ustal. dzisiaj rano bylo to samo. o 14 jak wracam z pracy to wsiadam do auta odpalam i od razu jade i tego problemu nie ma jest tylko jak chwile chodzi zimny na biegu jalowym. co moze byc tego przyczyna? krokowiec? z gory dziekuje za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to początek końca przepływomierza? Miałem identyczne objawy w Mercedesie CLK 200, ale samą benzynę miałem bez gazu. Później problem nasilił się do tego stopnia, że odpalał dopiero za którymś razem, gdy naciskałem pedał gazu przy odpalaniu. I na zimnym gasł. Może to właśnie to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam serdecznie. Mój problem falowania obrotow dzisiaj wrocil a mianowicie:rano odpalilem auto bylo na dworze ok 5 stopni ciepla odpalil i zaczely obroty falowac do momentu wskoczenia wskazowki temp na niebieskie pole (troche to irytujace). jak jade na zimnym silniku to jak stane na swiatlach obroty sa powyzej 1000 jak sie zagrzeje jest ok. W sobote bede czyscic krokowca moze to jego wina. Druga sprawa ale to juz na rozgrzanym silniku odpiąłem wtyczke od przepływki oczywiscie na odpalonym silniku bylo tylko lekkie przyduszenie i obroty byly takie same i silnik chodzil tak samo jak z podpieta przeplywka. Przejechalem sie autem bez podpietej przeplywki i przyspieszał tak samo jak z podpieta. Czy to oznacza ze mam ja do wymiany? Na kompie żadnych bledów nie mam. Prosze o pomoc. Pozdrawiam Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.