Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie mojego BMW


Vytautas

Rekomendowane odpowiedzi

WItam wszystkich na forum.

Otóż, mam kilka pytań na które myslę że dostanę odpowiedz.

Z góry uprzedzam że jest to moje pierwsze BMW i nie jestem zbyt obyty w tym temacie wieć prosze o wyrozumiałość :)

 

Obecnie mieszkam w Niemczech i tydzien temu kupiłem Bmw e46 320d 2003 rocznik.

Dopiero w tym tygodniu jade go zarejestrowac, więc na razie stoi na podjeździe i jedynie mogę go odpalić i posiedzieć w nim bo cięzko się jeździ po Niemczech bez blach :D

 

Co zauważyłem, jak go odpalam to z wydechu leci dym. Ani nie czarny ani niebieski, taki lekko biały. Czy tu obowiązuje przysłowie "Diesel musi kopcić" ? Jak dodaje gazu to jest go więcej wiadomo. Mój szwagier też ma diesla tlyko renault i jemu nie kopci. Może ktoś powiedzieć jak powinno to prawidłowo wyglądac ?

 

I oczywiscie drugie pytanie pewnie bardzo powrzechne na wszystkich forach: Usunąć klapki od kolektora czy też nie? Czy auto straci na mocy lub będzie więcej palić ? Jakie są + i -

 

Dzięki wszystkim za udzielenie pomocy "zielonemu" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest zimno, zatem z wydechu musi lecieć biały dym... to jest para wodna po prostu. O klapkach jest masa tematów, także musisz sam zadecydować. W tym roczniku są już podobno poprawione, ale niech wypowiedzą się fachowcy.

http://s10.postimg.org/3yu3kileh/Edytowane_zdj_cia.jpg


Lamere - 525tdsA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały dym to para wodna przy niskich temperaturach to normalne jak się rozgrzeje do 90 stopni na pewno to ginie sprawdź :)

Klapki wywalać bo jak sie urwie to bedzie sporo naprawa kosztować tym bardziej w niemczech, auto nie straci mocy nie martw się o to i nie będzie więcej palić :)

Na każde z tych pytań jest sporo odpowiedzi wystarczy poszukać i znajdziesz to co chcesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jakie zastosowanie mają te klapki ? Czyżby ludzie z Monachium zrobili coś co nie jest potrzebne ? Jutro sprawdzę z tym dymem :D

A i jeszcze jest jakiś przedział kiedy te klapki mogą szlak trafić ? np od 200tyś km czy coś w tę deseń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownik autoryzowanego serwisu powiedział mi, że klapki to zbędny wymysł. Ich brak jest niezauważalny, a na zaślepki dają dożywotnią gwarancję (tam nie ma co się popsuć). Robią to jako dodatek przy wymianie świec. A że klienteli im nie brak, wiedzą chyba co robią. Gratuluję dobrego zakupu!:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejechaniu się nasuwają się kolejne pytania. Otóż jak powinno łapać sprzęgło ? bliżej podłogi czy wysoko ? Ja całe życie jeździłem Passatem 1,9 TDI ojca i tam wysoko łapało i się przyzwyczaiłem już a tutaj mi łapie tak w połowie mniej wiecej. Aż wstyd że mi zgasło na drodze :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić ale nie wiadomo co z 300+ tyś kilometrami na karku.

Jak będę miał chwilę i ładniejszą pogode u Niemca to porobie jakies foty może :P

 

do polski trafiają egzemplarze właśnie z 300+ , 500+ kilometrów, ale w dziwny magiczny sposób sekunde po przekroczeniu granicy licznik cofa sie do 140 tys km. każdy handlarz dziwi sie jak to jest możliwe :) a taki polak potem patrzy 250 tys km na liczniku?? wow to już grat zaraz sie rozpadnie lepiej wezme tego tańszego 13 letniego sedana co ma 90 tys przejechane funkiel nówka heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.