Skocz do zawartości

e90 320d adaptacja skrzyni


sogone_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chcialem zapytac o adaptacje skrzyni, czy wystepuje w modelu 320d 2005 automat? Pytanie wiaze sie z tym, ze ost autem zaczela jezdzic moja zona. Wiadomo jaki styl jazdy 50km/h w najszybszych miejscach. Jazda tylko po miescie. Odkad zaczela jezdzic zauwazylem ze auto zaczelo sie gorzej sprawowac. Biegi zmieniaja sie "dziwnie", innaczej niz wtedy kiedy tylko ja nim jezdzilem. Przez te dziwne zmiany biegow wzroslo spalanie. Biegi wchodza plynnie jak przed tym kiedy przesiadla sie zona. Ale poprostu dziwnie zmienia, jak dla mnie innaczej niz to bylo przedtem. Pierwsze o czym pomyslalem to wlasnie o adaptacji skrzyni. Zaznacze ze czulem zmiany przez jakis okres, nie od razu.. powoli bylo coraz gorzej teraz to autko poprostu zamula.. szybko wchodzi na wysokie biegi pomimo ze uwazam ze nie powinien jeszcze (kiedys bylo innaczej). Za chwilke mala gorka redukuje dwa biegi (wydaje mi sie ze jeden bieg za duzo) wjezdzam na gorke wchodza zaraz dwa biegi i dlaej 6 pomimo ze nie mam predkosci. Jezeli jest adaptacja skrzyni to che ja zresetowac i... zabronic jezdzic zonie? ;) Zona juz troche jezdzi i boje sie ze nie da rady jej przesiasc na inny samochod ;) Jest mozliwosc jeszcze wymiany oleju w skrzyni bo nie wiem czy kiedys w ogole byl wymieniany, tylko, ze zmienia plynnie biegi a dolegliwosci pokazaly sie dopiero gdy zona czela jezdzic i to nie odrazu tylko stopniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk w stacyjkę, wciskasz start ale bez naciskania hamulca, żeby silnik nie odpalił, naciskasz gaz na maxa żeby sie pedał oparł o podłogę i trzymasz tak ok. 30 sekund. Skrzynia się resetuje i uczy od nowa. Może pomóc ale raczej niena długo. Starsze egzemplarze mogą wymagać aktualizacji sterownika skrzyni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Dlaczego piszesz takie głupoty ? Adaptacje wykonuje sie TYLKO komputerem diagnostycznym a nie żadnymi pedałami , jeden łoś napisał coś głupiego i teraz wszyscy powtarzają :duh: Kiedyś w ten sposób który opisałeś robiło się adaptacje przepustnicy ( bo bo nawet na chłopski rozum co ma pedał gazu do skrzyni biegów :mad2: ) i to w starych autach.

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzikqsek, fakt że nie jestem fachowcem jak Ty, tylko zwyczajnym użytkownikiem forum. Tą procedurę z naciskaniem gazu znalazłem na forum i wypróbowałem u siebie. Moja skrzynia przy zmianach np. z D na R lub odwrotnie, zaczęła lekko poszarpywać, takie delikatne ruchy. Zrobiłem tą procedurę i szarpania ustąpiły.

Jeżeli to są głupoty, to w takim razie po zmianie użytkownika, kupnie samochodu po innym właścicielu, trzeba robić diagnostykę skrzyni na kompie? Nie ma możliwości we własnym zakresie zresetować tych ustawień? Wyjaśnij proszę, bo być może faktycznie powielam głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta procedura działa w skrzyniach 5HP w skrzyniach 6 HP trzeba robić to kompem. Twoje odczucia to efekt placebo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Dzikqsek, fakt że nie jestem fachowcem jak Ty, tylko zwyczajnym użytkownikiem forum. Tą procedurę z naciskaniem gazu znalazłem na forum i wypróbowałem u siebie. Moja skrzynia przy zmianach np. z D na R lub odwrotnie, zaczęła lekko poszarpywać, takie delikatne ruchy. Zrobiłem tą procedurę i szarpania ustąpiły.

Jeżeli to są głupoty, to w takim razie po zmianie użytkownika, kupnie samochodu po innym właścicielu, trzeba robić diagnostykę skrzyni na kompie? Nie ma możliwości we własnym zakresie zresetować tych ustawień? Wyjaśnij proszę, bo być może faktycznie powielam głupoty.

 

Dokładnie tak jak napisał kolega Konrad powyzej i ja jeszcze wczesniej , takie zabiegi z wciskaniem pedału HAMULCA a nie gazu dzialaly na starszych skrzyniach np w e38 e46 iitp.

 

W tej chwili możesz zrobić adaptację tylko podlaczajac pod komputer ( ot taka dyrektywa ZF i producentow samochodow), co nie jest drogie a wlasciwie polowa ludzi ktorych znam a maja do tego sprzet- robi to za darmo lub za 50 zł wiec nie ma dramatu :cool2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie bardzo przepraszam szczególnie autora wątku za podanie fałszywych informacji. Jak widać dopiero rady doświadczonych kolegów obaliły ten mit i ja też jestem mądrzejszy ( a już się ucieszyłem, że moja skrzynia dostała skrzyyydeł po takim prostym zabiegu :cry: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do uwag kolegów szatynwroc i dziqsek: czy adaptacja, o kótrej mówicie jest rzeczywiście adaptacją, która "nauczy" skrzynię stylu jazdy konkretnego kierowcy?

 

Chyba w tych skrzyniach są stałe mapy pracy ekonomicznej (XE i E) i sportowej (S i XS). Adaptacja zainicjowana komputerowo, a wykonana w trakcie specjalnej jazdy adaptacyjnej, zmieni jedynie parametry sterowania zaworami w mechatronice, aby dostosować je do stopnia zużycia elementów skrzyni. Nie zbuduje natomiast nowych map sterownaia pracą skrzyni w zależności od stylu jazdy, wybranego trybu pracy i warunków drogowych.

 

Czy rzeczywiście skrzynia 6HP19 może się "uczyć" konkretnego kierowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.