Skocz do zawartości

320i m52 termostat


bartekblat

Rekomendowane odpowiedzi

witam. padl mi termostat i mam zamiar go wymienic. wiem jakie byly montowane fabrycznie jednak ceny w aso sa dosc zaporowe. nie moge jednak znalezc zadnych informacji o jego specyfikacji. we wszystkich silnikach benzynowych e46 byly montowane takie same termostaty? jaka temp otwarcia? chcem kupic termostat wahlera dokladnie ten http://allegro.pl/wahler-termostat-bmw-e46-e60-e61-e65-e66-oryginal-i3808458865.html jest to odpowiednik oryginalu montowanego w tym silniku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu

Witam

 

 

Wahler jest godny polecenia. Termostaty we wszystkich M52 i M54 w serii e46 są takie same (11531437040). Termostat w przesłanym przez Ciebie linku to odpowiedni termostat do 320i M52 e46. Temperatura otwarcia to 97°C.

 

Mogę zaproponować:

 

Wahler http://czescidobmw.pl/produkty/Termostat-Wahler,2559.html

część Oryginalna BMW 340 zł

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi do E36 z M52B20 polecali 92*C i taki właśnie włożyłem. Stary miałem jeszcze ory z Walhera (widocznie szły na pierwszy montaż) na 88*C.

Edited:

Jak patrzę na allegro to wychodzi że silniki na podwójnym vanosie chyba jednak potrzebują termostat 97*C więc sorry za spam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
Mi do E36 z M52B20 polecali 92*C i taki właśnie włożyłem. Stary miałem jeszcze ory z Walhera (widocznie szły na pierwszy montaż) na 88*C.

Edited:

Jak patrzę na allegro to wychodzi że silniki na podwójnym vanosie chyba jednak potrzebują termostat 97*C więc sorry za spam.

 

 

Zgadza się, w E36 z m52 były termostaty na 92°C i 88°C, ale to inne termostaty niż w e46 z m52 ;)

 

To prawda, że Wahler był dostawcą niektórych termostatów na montaż fabryczny dla BMW.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten termostat pasowałby z bmw e46 320d 136 km 2000r. ? bo mam dobry termostat na sprzedaż, pracuje perfekcto, ale trzeba róg dospawać bo uszczelkę widać, jak ktoś chce mogę ją sprzedać po taniości (mogę wystawić na allegro). Tylko mówię od razu trzeba przyspawać kawałek obudowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.