Skocz do zawartości

e39 niesprawne PDC (czujniki cofania)


vip_22

Rekomendowane odpowiedzi

Próbuję uruchomić PDC u siebie. W inpie mam taki błąd:

 

24 voltage ultrasonic sensor general

Error frequency : 50

Short circuit to ground

Error present

 

Tylko jeden czujnik cyka i to tak dziwnie nierównomiernie. Porównywałem z samochodem gdzie PDC było sprawne i tam cykało równomiernie.

 

Czy to zwarcie może świadczyć, że tan cały moduł PDC jest spalony?

 

Podpowiedzcie od czego zacząć diagnozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień czujniki miejscami i sprawdź, czy coś się zmieniło. W turingu zamiana bocznych jest banalnie prosta.

Ja u siebie miałem walnięty przewód, a pech chciał że jak sprawdzałem miernikiem to akurat było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Posiadam E39 z 2003r z fabrycznym PDC. Wymieniłem uszkodzone czujniki PDC które wywalały błąd w inpie, oraz moduł PDC. W inpie błędów brak, lampka pdc świeci ciągłym światłem, a z przodu auta ciągle pdc piszczy, jednak gdy zbliżam się do przeszkody pika intensywniej. Dodam że jak auto stoi a pdc włączone to przód piknie kilka razy i cisza i jak chodzę wokół auta to działa jak należy, wystarczy że ruszę to przód zaczyna wariować i piszczy non stop. Ma ktoś jakiś pomysł? Przednie czujniki nie były wymieniane bo cykaja wszystkie i w inpie błędów brak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpryski mogą chyba krzaczyć temat prawidłowego działania. Był jakiś temat, że ktoś miał odprysk i musiał wymienić. Teraz nie znajdę. Może to nawet nie na tym forum czytałem. Warto poszperać

 

A co do malowania. Masz malowane fabrycznie, czy malowane przez "Janka" w garażu?

Pytam bo sprzedają malowane. Może te malowanie musi być jakieś specjalne (cienką warstwą).

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DP81&mospid=47559&btnr=66_0022&hg=66&fg=05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.