Skocz do zawartości

pytanie o silnik 2.0 + gaz współpraca


dziadson1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie nie mogłem nigdzie znalezc tematu o tym jak pracuje e46 z silnikiem 2.0 143km 2001-2003 na gazie. Ma ktoś zainstalowany gaz w takim motorze? jeśli tak to powiedzcie jak on się sprawuje? co często siętam psuje? ten sinik 2.0 jest tylko jeden prawda? wiec kazdy 2.0 nadaje sie do zagazowania? znajmy mowil ze te silniki nie bardzo sie nadaja na gaz. tylko nie powiedzial czemu. aha Taka dobra instalacja moze kosztowac do 3000tys? czy wiecej? dziekuje z góry jak rzadko ktory :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od 10k km gaz BRC PLUG & DRIVE w swoim e46 2l bez problemów związanych z gazem. natomiast sam silnik n42 nie jest doskonaly , dręczy go wiele usterek z valvetronikiem i rozrzadem.

Naprawy po sąsiedzku BMW E46 - Lubin dolnyśląsk

wymiany elementów zawieszenia, układu hamulcowego, elektryka, doposazenia, diagnostyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki z Valvetronikiem (w tym N42) charakteryzują się bardzo małym podciśnieniem w kolektorze ssącym przez co wymagają dobrej instalacji i gazownika, który wie jak to zestroić. Jest trudniej ale się da.

 

Kiedyś drążyłem temat, ale spasowałem.

Czytalem pozytywne opinie, rozmawiałem kiedyś z właścicielem przez tel i zna temat Valvetronicow, przerobił ich wiele

http://www.gzw.pl/

 

Około 3 tyś dobra Instalka do tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrej instalacji i regulacji będzie to śmigało.

 

W tej pojemności po lifcie występowało tylko n42 w 2 wersjach 1.8(316i) i 2.0(318i)

Z tego co wiem lpg dobrze toleruje m54 (np 2.2 170), z tym ze to już 6 garów i droższa instalka.

Jeśli chodzi o przed lift to 1.9 (m43) tez bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.