Skocz do zawartości

Jaka maksymalnie felga 17" do E46 sedan?


tomix156

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałem dowiedzieć się, jaką maksymalnie można zamontować felgę w E46? Aktualnie posiadam zawieszenie MTS to twardsze, ale zamienię to na jakiś gwint przed latem.

Wymaganiem są opony, których mam cały komplet nowych i które w sumie chciałbym używać, jeśli byłoby to możliwe. Rozmiar 225/45/17. Wymogiem jest też brak konieczności przeróbek, typu gięcie itd. Nie chcę aż tak ingerować w samochód.

 

Czy felgi Przód: 8,5Jx17 ET40 Tył: 10Jx17 ET35 są do ogarnięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam felgi 8 cali szerokie 17cali wielkie i et 34 i od nadkola do opony jest malo luzu ze dystansow nie trzeba i opony 225/45/r17 i nic obciera, mozesz kupowac felgi:) tylko ET zobacz jak bedziesz kupowal zeby ci za nadkole nie wystawały te felgi:) najlepiej wklej linka felgami i ci powiemy czy ET pasuje:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Śmiało możesz brać :cool2:

Tylko przy 10 calach i 225 będzie mega naciąg..przód będzie ok.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się ktoś jeszcze wypowie. Felga 5x120 8J et20 W e46 będzie jeździć bez tarcia?

 

No ale 8J, to 8 cali, tak? :D Czyli całkiem spoko powinno być, tylko tego ET nie rozumiem...

I nie jeżdżę szybko, a o auto dbam. Sprzęgło, dwumasa, zawieszenie, hamulce wszystko nowiutkie, przyszła pora na przyjemiejsze sprawy :) Zacznę właśnie od felg.

Potem nowe obicia foteli (mam te "kubełki" tylko nie w skórze i jasna tapicerka, strasznie łatwo się brudzi, ciężko czyści), maska do lakierowania (obicia kamieni), nowe klosze przód... Teraz już będzie przyjemnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ET to odsadzenie, seryjne w e46 wynosi 47, i mniejsza wartość tym bardziej felgi "wychodzą" na zewnątrz. ET20 to przegięcie, szczególnie przy 8 calach szerokości, przód będzie wystawał a tył przycierał przy obciążeniu (jeśli wejdzie). Bardzo istotny jest otwór centrujący, w felgach z e39 jest większy, bo 74,1 a w e46 72,6.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w google co to jest et, zobacz zdjęcia.

Najbardziej łopatologicznie. Felga jest np et 50, równo w krawędzią obręczy koła jest mocowanie felgi do piasty - to jest np et50.

Jak ją odwrócisz to będzie np et5 albo et0, co jest abstrakcją ale chodzi o przykład.

Wtedy będzie wystawać połowę za nadkole.

Nie szerokość jest ważna ale et.

Załóż coś z ori co wychodziło w e46, po potem będzie, że ociera, dobija i bije na pieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera wie,teoretycznie powinno być ok.Skoro mam felgę 8cali et 34 i dystans 17 mm wchodzi bez problemu,a koło nadal nie wylazło poza krawędz nadkola ?. Czyli Twoje 8 cali oraz et20 nadal nie wychodzi na zewnątrz tyle co moje 8 cali et 34 i dystans.Różnica jest 3mm.Z tym że u mnie nikt z tyłu nie podróżuje.Teoria teorią lecz niech się wypowie ktoś kto wie lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • Zasłużeni forumowicze
Będzie ok.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.