Skocz do zawartości

Wtryski Bmw 118D


e-klasa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj robilem inspekcje silnika no i wyskoczył elek pompy wody.Czy unas sa elekt pompy wody :?: No i wynik pomiary wtryskow

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f28cd8e2cb6983b9.html

1.foto na zimnym silniku

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2dd6b1404e70d3fa.html

2.foto na silniku cieplym.

Bmw e87 2005 118D przeb 135tys silnik M47N2

 

 

Widze ze na 4 cyl wtrys ma inne wartosci i czasem jak by sie zawieszal koles ktory robil mi inspekcje pytal jakie paliwo leje :?: Leje VERVE a On mi doradzil zebym zalal do pelna zwyklej ropy i 1 Bak przejezdzil . Sprawdzimy ponownie :shock: zwykla ropa ma lepsze samarowanie a Verva jest suchsza.Tak mi poradził :roll: Dzis dzwonilem do aso Bmw w Bydgoszczy pytalem goscia ile kosztuje wtrysk :?: A on sie zasmial i mowi ze do tego silnika jest tylko 5 w pln i jeden kosztuje 1600-1700zl Co wy otym myslicie jakies propozycje co zrobic Moze jakis dodatek wlac :?: Czy faktycznie tak jak moj koles doradzil zwyklej wachy zalac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i faktycznie ten jeden wtrysk troszkę odstaje od reszty, ale jak widać mieści się w przedziale "OK". Także osobiście bym nie panikował - to po pierwsze. Po drugie to też obiło mi się o uszy, że paliwa typu dynamic, verva, ultimate są suchsze od tych zwykłych mimo to cały czas je tankuję i jak na razie odpukać, ale nie mam żadnych problemów z tego powodu. Dodatków nie polecam - znajomy tak sobie załatwił wtryski (aczkolwiek jest to jakiś sposób, bo wymienił je na nowe i teraz hula na całego :D)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nic nie robił, mieścisz się w normie, jeśli z autem się nie dzieje nic, nie szarpie na jałowym, dobrze przyśpiesza to olej temat. Kiedyś słyszałem, że nie warto grzebać przy wtryskach jak nic się nie dzieje, bo można tylko sobie pogorszyć. Mam podobne auto jak Ty tylko przebieg 153k km i mój wtrysk na jednym z cylindrów chyba pod 2 podchodził już (z tego co pamiętam z głowy), leje zwykłe paliwo. Z autem nic się nie dzieje totalnie, więc nie grzebię.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO DO POMPY JAK MASZ JAKIES ZDOLNOSCI DO MAJSTERKOWANIA TO WYMIEN SZCZOTKI... 10 ZL........ JAK NIE MASZ DAJ TO KOMUS DO ZROBIENIA ALBO KUP NOWA POMPE. JAK ZMIENIC SZCZOTKI JEST WIELOKROTNIE OPISANE I NA NASZYM I NA TROJKOWYM FORUM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cypisek czyli my mamy elek pompe wody :?

Czy unas tez jest elek podgrzewacz płynu chodniczego :?: Jezeli tak to gdzie sie znajduje

Czy jak padła mi ta pompa to moze byc slabsze ogrzewanie bo wlasnie umnie jest dosc slabo

Czy te szczotki podejda bez szlifowania

http://allegro.pl/szczotka-szczotki-do-pompy-wody-wodnej-webasto-i3877292692.html

Bo tak jak mowiles jest dlugi temat na forum 320d i wlasnie zamontowali taki zestaw i pasuje bez szlifowania a raczej nasze pompy sa te same :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chlopaki na forum 3 pisali ze pasuje to pewnie tak jest nie pamietam jakie wymiary ma szczorka ale tam tu to opisali

viewtopic.php?f=70&t=178907&hilit=dodatkowa+pompa+wody

 

pompy mamy te same czesta usterka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

verva to syf ktorego nie nalezy lac do zadnego bmw.

zawiera biododatki.

wklejam kolejny raz link by wam uzmyslowic co nalezy lac :

 

https://www.youtube.com/watch?v=PaVWTtG8Zgc

 

Im paliwo bardzie zolte to nie jest odpowiednie do jakiegokolwiek bmw diesel!

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale czy przy plusowych temperaturach w pazdzierniku zamierzasz lac to paliwo? Przeciez on chyba swoja role spelnia przy bardzo niskich temp?

 

Szczerze mówiąc statoil zawsze omijałem a mamy w sumie w Lodzi na zgierskiej i wlokniarzy. W sumie konczy mi sie w baku to zaleje jutro miles plus diesl :D

 

Pytanie czy to paliwo też nie idzie od orlenu A statoil moze dodatki swoje dodaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty.

Statoil,shell i lotos maja paliwo z lotosu.

Orlen ma paliwo od ruskich z LUKOIL i sprzedaje dla reszty.

Oczywiscie ze zamierzam lac jak tylko sie pojawi calymi zbiornikami bo nie zawiera biododatkow ktore sa szkodliwe dla bmw CR.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe fajne teorie :mrgreen:

 

Tankujesz ruskie paliwo ze az milo a jeszcze mlaskasz jezorem :)

ORLEN kupuje 85% swoich paliw wlasnie od ruskich.

Najgorsze jest to ze sam nie sprzedaje tego dobrego ruskiego paliwa a je jeszcze wzbogaca dodatkami :)

Na filmiku wczesniej wyraznie widac skad biora stacje paliwko.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proszę czyli zaczynam lać też miles plus diesel a jak sie pojawi to arktik gold , przetestuje tez lotos dynamic. :D

 

tu gdzie mieszkam to taka kolejnosc jakosci :

 

1.statoil arctic gold

 

2.shell nitro + diesel

 

3.miles + diesel

 

4.lotos dynamic +

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
A teraz latem co tankujecie? Ja zrezygnowałem z dodatków i leje zwykły ON ze Statoila. Porównałem wszystkie stacje i wszystkie paliwa w okolicy gdzie mieszkam Łódź.(centrum) i właśnie na Statoilu najlepiej mi auto chodzi. Podobno paliwo z lotosa ale nie chce mi się wierzyć, że opłacałoby im się ściągać z tak daleko paliwo jak 60km od nas jest Płock a jeszcze bliżej koluszki Orlenowskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.