Skocz do zawartości

Dwumas?


kifer90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem, pojechałem w trase 1000km, po powrocie zauwazyłem ze przy puszczaniu sprzęgła w koncowej fazie słychać taki metalowy stukot, tak samo jak nacisne lekko pedał sprzęgła jest to samo, podjechałem do znajomego mechanika, i on nacisnął pedał sprzęgła i powiedział, ze to prawdopodobnie łozysko oporowe, bo nie ma bicia na pedale, nie rzuca nim jak gasze auto, i dzwięk jest tylko przy puszczaniu sprzęgła na koncu, albo przy lekkim nacisnieciu go.

 

Ja zauważyłem jeszcze jeden obiaw, otóż rano przy +10 stopni,lub gdy auto postoi kilka godzin, za kazdym razem co odpale, silnik chodzi nierówno, i strasznie nim rzuca tak przez 5-10 sec. potem jest już normalnie, tak samo jak po 2 min silnik pochodzi i go odpale silnik juz nie buja.

jak myślicie co to może być? czy to może być spowodowane tym dwumasem?

(komp zero błędów, swiece wymienione poltora miesiąca temu, ale przy +10 to chyba bez znaczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ten pierwszy objaw raczej dobrze ci mechanik zdiagnozował

 

a ten drugi czyli odpalanie może to być od wtrysków korekty sprawdzałeś je na kompie czy któreś czasem nie mają zbyt dużego odchylenia od normy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeinstalwoałem inpe, i sie okazało ze prawdopodobnie sterownik swiec do wymiany, bo blad 4 swiec a swiece byly 2 miesiace temu wymieniane...

odnosnie lozyska oporowego to oplaca sie go robić, czy lepiej caly dwumas?

orientuje sie ktos ile bierze mechanik za wymiane dwumasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.