Skocz do zawartości

Ja podłączyć telefon do zestawu głosnomówiącego


Mirch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

Po wielu próbach udało mi się sparowac tel Huawei P9 z BMW e53 z 2003.

Czyta książkę i wybiera numery ale chwilę po wybraniu rozlacza i tylko mogę rozmawiać przez tel.

Czy to wina nowego smartfona?

Czy jest możliwość aby wszystko dzialalo bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Raczej nie, wiele osób miało taki problem rozłączania się, możesz spróbować połączyc jakiś telefon z tamtych lat, coś w stylu starej noki na klawiaturę. Ogólnie problem wałkowany, według mnie wynika z braku kompatybilności starych modułów bluetooth z nowymi telefonami.
x3334a545255abac1e52.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Ogólnie problem wałkowany, według mnie wynika z braku kompatybilności starych modułów bluetooth z nowymi telefonami.

 

Dokladnie tak jak piszesz. Sam mam modul ULF co niby laczy sie ze wszystkimi telami. Tak ze wszystkimi ale kontakt bt podtrzymuje tylko ze starymi telefonami.

Parowalem xperia m5, samsung a5 2016, huawei honor 9 i da sie tylko sparowac i zaladowac ksiazke ale po paru sekundach bt rozlacza sie samoczynnie.

Sparowalem z sony ericsson c902 ktory byl produkcji 2008 i z nim dziala bez problemowo. Automatycznie dzwiek laczy sie przez radio przy telefonowaniu. Takze za stary modul bt jest w tych autach i nowe bt w telefonach nie podtrzymuja lacznosci.

Jedyne wyjscie to kupic transmiter fm z bt albo jak sie da zrobic update bt w module przez dis chociaz watpie w to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz pytanie - czy różni się ULF w wersjach przedlift od LCI? Chyba można to zamieniać

U mnie (X3 2009/12) nie ma problemu, a łączy się z Huawei P10 (wcześniej OnePlus X) i wszystko działa poprawnie

 

trochę szukania i jest odpowiedź

na niemieckim forum znalazłem oficjalne info BMW że problem z łączeniem tel z androidem w wersji 4.2 i wyższej dotyczy wszystkich ULF do generacji 12

już poprawiano coś międzyczasie (czasami działa poprawnie od gen 6) ale dopiero ULF gen 13 nr części 84 10 9 154 358 nie ma najmniejszych problemów z nowymi telefonami

Zmiany dotyczą nie tyle softu co Hardware - więc update softu starego ULF odpada

 

lista generacji ULF + nr części i różnice oraz opis zmian https://store.bimmernav.com/blogs/installation/history-and-comparison-of-bmw-ulf-modules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to ze trzeba sie zaopatrzyc w ulfa po 13 gen a starego wyrzucic.

Heh parodia. To taniej wychodzi tak jak pisalem czyli kupic transmiter fm z bt. Na aliexpress sa po 50zl fajne transmitery to napewno tanszy koszt niz kupywac modul po 13 gen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
samochód posiadam od 3 lat i nie miałem problemu z podłączeniem kilku telefonów w tym czasie ale od paru dni telefon nie łączy się z samochodem , przestała pojawiać się książka telefoniczna na ekranie navi i ikona telefonu przy prubie ponownego parowania telefonu przez guzik w podłokietniku brak reakcji na tą procedurę i tu pytanie gdzie szukać przyczyny czy w ustawieniach jest gdzieś funkcja włączania bt tak jak w telefonie czy po prostu coś padło ? proszę o podpowiedz .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten modułu bluetooth można jakoś zdiagnozowania żeby nie wymieniać w ciemno ?

 

Np. ISTA - u mnie wykryła błąd wewnętrzny modułu, po którego usunięciu wszystko zaczęło hulać jak należy.

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że woda zrobiła swoje , po wymontowaniu BT okazało się że jest zalany wodą i chyba to był powód że padł .

 

Mam na zbyciu moduł BT - kupiłem drugi, bo myślałem, że mój walnięty, ale po skasowaniu błędu ISTA wszystko hula, jak należy.

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeczytałem wszystkie posty dotyczące parowania telefonu ala nadal nie mogę znaleźć rozwiązania.

1. Posiadam Bmw X3 z 2004 roku z : 644 Prep.For.Mob.Ph.Bluet.Interf.

2. skasowałem wg instrukcji pozostałe telefony z pamięci

3. Zgodnie z i instrukcją sparowałem mój telefon Sony Xperia X z BMW

$. Pojawił sie komunikat:' sparowano z sukcesem - telefon "widzi" mój samochód, łączy ale po chwili zrywa połączenie- nie mogę dzwonić, Sms-ować , zestaw głośnomówiący nie działa.

7. Mam fabryczną ramkę pod telefon siemens /ale bez telefonu/

8. Fachowiec u którego próbowałem rozwiązać problem nic nie wskórał- stwierdził, że nie ma możliwości aktualizacji modułu BT w moim samochodzie.

Proszę o pomoc , rady sugestie.

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przyczytales to wiesz ze nie będzie działac i już. Moduły w E83 maja technologicznie 20 lat i nie będą działać z najnowszymi smartfonami. Wprawdzie jest teoria że problem z łączeniem tel z androidem w wersji 4.2 i wyższej dotyczy wszystkich ULF do generacji 12 i już poprawiano coś międzyczasie (czasami działa poprawnie od gen 6) ale dopiero ULF gen 13 nr części 84 10 9 154 358 nie ma najmniejszych problemów z nowymi telefonami. Czy to prawda nie wiem, ja wydałem kupę kasy na modułu, anteny itp i nie działa.
x3334a545255abac1e52.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochodów BMW x 3 z tych lat jest mnóstwo.

Dziwię się, że nikt do tej pory nie znalazł rozwiązania. Znalazłem taką alternatywę:

Pytanie tylko czy ktoś montował taki zestaw w BMW X3 E83 - link poniżej - i czy faktycznie działa jak w instrukcji cytuję:


http://www.audiostrada.pl/index.php/zestawy-bluetooth/bmw/bmw-par008-parrot-modu%C5%82-bluetooth-bmw-1-detail


"Zestaw głośnomówiący Bluetooth umożliwia:

- Odbieranie / odrzucanie / kończenie połączeń przyciskami na kierownicy

- Przełączanie rozmowy zestaw / telefon (rozmowa dyskretna)

- Możliwość sparowania do trzech telefonów

- Współpraca z siecią MOST

- Układ redukcji szumów i zapobiegania sprzężeniom"


Dobrze byłoby mieć informację od kogoś kto ma to zamontowane, bo w końcu zestaw tani nie jest.

Jeżeli ktokolwiek montował ten zestaw , proszę o informację.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już o tym pisałem kilka lat temu.Montaz ok 40 minut samemu .Działa jak ori ze wszystkim.Jest tylko taka różnica że ten podany nie czyta kontaktów i na navi nie widzisz tego.Jest i wersja taka jak ori ze wszystkim .Obydwie działają

bezproblemowo.W razie czego sprzedawca robi aktualizację bezproblemowo

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może komuś się przyda informacja na tema bluetooth'a w bmw x3:

Po namyśle zdecydowałem się zakupić na allegro moduł bluetooth ULF z HW nr 13 i SW nr 85. Po numerach seryjnych wychodziło mi, że to 11 generacja.

Wymieniłem mój fabryczny ULF, podpiąłem zakupiony. Nic nie kodowałem ,nie zmieniałem, telefon /sony xperia x/podłączył się, książka telefoniczna się wczytała, mogę wykonywać rozmowy

używając sterowania z kierownicy, kontakty wyświetlane są na ekranie navi.Jednym słowem wydaje się, że działa wszystko jak należy.

Zamontowałem dzisiaj, będę testował nadal, gdyby się coś zmieniło napiszę.

Powodzenia z parowaniem nowych telefonów na androidzie z bmw x3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Parowanie nie działa z nowymi modelami telefonów (bluetooth). Spróbuj z jakimś starszym telefonem z bluetooth. U mnie łączy się z Nokia n8.

Chciałam napisać, że się nie zgadzam, ale rozumiem, że może być problem. W mojej X3 sprawdziłem moduł bluetooth (mam 13 generacji). Łączy się bezproblemowo z zeszłorocznym tel. ZTE Nubia Z17 (Android 7).

Co więcej, sprawdziłem cytowaną stronę http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=154016. W moim Androdzie nie ma opisanego pliku z czarną listą, ale w innym pliku w folderze bluetooth jest faktycznie opis jako niby BMW było na czarnej liście dla łączności. Ale u mnie to nie przeszkadza i się połączył bez problemu.

Wykorzystałem sposób użytkownika deebee

1. Kluczyk w pozycji "0".

2. Naciskasz i trzymasz przycisk w podłokietniku (nawet kilkanaście sekund).

3. Nie puszczając przycisku w podłokietniku przekręcasz kluczyk do pozycji "1". Powinien otworzyć się ekran navi z początkowym menu (Komputer, GPS, Telefon, Ustawienia).

4. Puszczasz przycisk w podłokietniku, po czym wciskasz go i trzyma ponownie, aż na ekranie wyświetli się "Bluetooth pairing".

5. Zaczynasz wyszukiwanie urządzeń bluetooth w telefonie.

6. Znajdujesz urządzenie BMWXXXXX (pięć ostatnich cyfr VIN).

7. Aktywujesz parowanie - PIN jest na module Bluetooth w bagażniku.

8. Po pomyślnym sparowaniu urządzeń przekręcasz kluczyk do pozycji "0". Telefon zostanie zapamiętany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parowanie nie działa z nowymi modelami telefonów (bluetooth). Spróbuj z jakimś starszym telefonem z bluetooth. U mnie łączy się z Nokia n8.

Chciałam napisać, że się nie zgadzam, ale rozumiem, że może być problem. W mojej X3 sprawdziłem moduł bluetooth (mam 13 generacji). Łączy się bezproblemowo z zeszłorocznym tel. ZTE Nubia Z17 (Android 7).

Co więcej, sprawdziłem cytowaną stronę http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=154016. W moim Androdzie nie ma opisanego pliku z czarną listą, ale w innym pliku w folderze bluetooth jest faktycznie opis jako niby BMW było na czarnej liście dla łączności. Ale u mnie to nie przeszkadza i się połączył bez problemu.

Wykorzystałem sposób użytkownika deebee

1. Kluczyk w pozycji "0".

2. Naciskasz i trzymasz przycisk w podłokietniku (nawet kilkanaście sekund).

3. Nie puszczając przycisku w podłokietniku przekręcasz kluczyk do pozycji "1". Powinien otworzyć się ekran navi z początkowym menu (Komputer, GPS, Telefon, Ustawienia).

4. Puszczasz przycisk w podłokietniku, po czym wciskasz go i trzyma ponownie, aż na ekranie wyświetli się "Bluetooth pairing".

5. Zaczynasz wyszukiwanie urządzeń bluetooth w telefonie.

6. Znajdujesz urządzenie BMWXXXXX (pięć ostatnich cyfr VIN).

7. Aktywujesz parowanie - PIN jest na module Bluetooth w bagażniku.

8. Po pomyślnym sparowaniu urządzeń przekręcasz kluczyk do pozycji "0". Telefon zostanie zapamiętany.

 

Dziękuję za przywołanie "mojego" :D sposobu parowania.

Napiszę jeszcze tylko, że kiedy mój zestaw przestał się parować z powodu błędu wewnętrznego modułu Bluetooth (usuniętego ISTA), przy parowaniu po usunięciu błędu zestaw wyświetlał się w telefonach (Iphone 5S i Iphone SE) nie jako BMWXXXXX (5 ostatnich cyfr VIN), tylko jako Handsfree - natomiast po wpisaniu PIN z modułu sparował się i teraz wyświetla się w telefonie znowu jako BMWXXXXX.

Piszę o tym, bo może to być niekiedy mylące przy próbie parowania.

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam


A ja mam problem, mam w podłokietniku słynną buźkę, w bagażniku mam moduł bluetooth z kodem, który zgadza się z dokumentami auta, ale na ekranie nawigacji, takim jak w zdjęciu (linku) https://i.ebayimg.com/00/s/MzJYMzI=/z/3AkAAOSw4XRZea7D/$_72.JPG . Nie mam wyświetlanej funkcji telefon. i generalnie cała procedura u mnie w ogóle nie działa. Czy moduł jest padnięty? jest możliwość sprawdzenia tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam serdecznie podłącze się pod post nie tworząc kolejnego.

Świeży użytkownik e83. Problem ze sparowaniem tel. Kierownica wielofunkcyjna z R/T i tzw. buźką.

W podłokietniku brak przycisku. Bagażnik strona lewa brak kodu do sparowania. Podam Vin. Sprawdzi mi ktoś wyposażenie.

Z góry dziękuję: WBAPB51020WB49995

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.