Skocz do zawartości

318TDS.Brak podświetlenia panela ogrzewania i popielniczek.


TomekPanda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem nie podświetla mi się panel od pokręteł podgrzewania i świateł.

Bezpieczniki dobre.

Czy ten panel jest jakoś połączony z zapalniczką.

Żarówki chyba by od razu wszystkie nie padły ?

 

Pytanie popielniczka jaką ma żarówkę ?

 

 

Proszę o przyjęcie do wiadomości viewtopic.php?f=68&t=120678

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Popielniczka ma żarówkę 1,2W ale jest wlutowana w całą oprawkę.Teoretycznie nie da się jej wymienić, a praktycznie jak ktoś umie to zrobi :wink:

Włącznik świateł też jest podświetlany żarówką 1,2W I wymienia się ja bez problemu, tylko trzeba wyjąć włącznik świateł i go rozebrać.Czasami trzeba tam pogmerać bo żarówka mogła się wtopić w środku i może być mały problem z jej wyjęciem. Ta żaróweczka świeci cały czas od razu po przekręceniu kluczyka w stacyjce.

Panel nawiewu to nie wiem nie rozbierałem.

PS.Zapalniczka też jest podświetlana 1,2W.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Zapalniczka ma swój oddzielny bezpiecznik, ale nie jest to powiązane z podświetleniem.

Zapalniczka często przestaje działać jak się używa badziewiarskich markietowych chińskich wtyczek i ładowarek.

Wymień bezpiecznik i będzie ok. a żarówki to swoją drogą.

Edytowane przez CICHY525
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem że to dobre miejsce na moje pytanie: Lusterka podgrzewają się od momenty przekręcenia kluczyka bez względy czy przycisk podgrzewania jest włączony czy wyłączony ale tylna szyba grzeje tylko po włączeniu przyciska. Może to przekaźnik może przełącznik? Pomóżcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Kolego Dany_71 mam cichą nadzieję, że potrafisz czytać schematy elektryczne.

 

Podaje odnośnik do tematu kolegi speed1211 gdzie to kolega zamieścił adres do wersji w języku niemieckim. Powinieneś mieć

tam wszystko.

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=68&t=236312

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Popielniczka ma żarówkę 1,2W ale jest wlutowana w całą oprawkę.Teoretycznie nie da się jej wymienić, a praktycznie jak ktoś umie to zrobi :wink:

Włącznik świateł też jest podświetlany żarówką 1,2W I wymienia się ja bez problemu, tylko trzeba wyjąć włącznik świateł i go rozebrać.Czasami trzeba tam pogmerać bo żarówka mogła się wtopić w środku i może być mały problem z jej wyjęciem. Ta żaróweczka świeci cały czas od razu po przekręceniu kluczyka w stacyjce.

Panel nawiewu to nie wiem nie rozbierałem.

PS.Zapalniczka też jest podświetlana 1,2W.

 

Napewno nie. W Coupe mam normalnie wyciągane jak w postojowych (tylko mniejsze) :duh:

Panel nawiewu to wyciągasz pokrętła i masz tam śrubki. odkręcasz front panelu i masz żarówki na wierzchu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ja też mam Coupe, ale to tak na marginesie.

W postojówkach są W5W, a w popielniczce, włączniku świateł, zapalniczce są W1,2W.

Teraz to i ja mam wymienne :wink: Fabrycznie są wlutowane w oprawkę którą wkłada się w otwór popielniczki.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.