Skocz do zawartości

Jazda na zaciągniętym ręcznym


EvilSoul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem świeżym i póki co bardzo szczęśliwym posiadaczem BMW 750i E38 z 97 roku.

 

Niestety dziś zrobiłem głupią gafę i zapomniałem odciągnąć ręczny bo górę wzięły przyzwyczajenia z poprzednich aut i z nożnym ręcznym spotykam się 1 raz.

 

Ogólnie na ręcznym przejechałem dziś około 300 metrów z czego jechałem max 40 na godzinę bo było to świeżo po uruchomieniu silnika rano i w międzyczasie miałem 3 minutowy postój bo zajechałem do sklepu.

 

Na początku usłyszałem cichy bulgot z tyłu auta a potem dopiero pojawił się komunikat na desce "release park brake", no i w pośpiechu pociągnałem za klamkę i ręczny puściłem. Po zatrzymaniu się sprawdziłem koła z tyłu ale były zupełnie zimne bo kiedyś miałem taką sytuację, że nie odbijały mi klocki z tyłu i koło aż dymiło :D Generalnie nie czułem żadnych oporów w jeździe, albo przez to, że mocny silnik albo przez to, że może słabo zaciągnąłem ten ręczny.

 

Chciałbym więc zapytać - jak myślicie, czy coś się mogło stać?

 

Serdecznie pozdrawiam.

Edytowane przez EvilSoul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat powinien ci wyskoczyc jak tylko ruszysz autem z miejsca , a masz zaciągnięty chociaż na jeden ząbek .Powinno być wszystko ok , ale tarczo-bębnach są delikate szczęki i mogło okładziny troche zjeść . Najlepiej wymienić bo nie wiadomo co w środku drzemie od lat , a będzie spokojna głowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dziś płyn hamulcowy wymieniłem bo robiłem pierwszy przegląd po zakupie, był dosyć ciemny więc już po wymianie nie powinno być problemów :) Póki co dobrze trzyma bo sprawdzałem na górce więc wymiana za parę lat :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę masz automat, a w automatach ręcznego praktycznie się nie używa i dlatego po tych 16-stu latach /1997/ zwyczajnie już go nie ma, czyli nie działa. Tak więc jazda na ręcznym, którego nie ma, w niczym się od jezdy bez ręcznego nie różni :D

Nic się więc nie stało, możesz spać spokojnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co sie moglo stac to mogles zjechac okladziny bo one sa takie ze wystarczy metr przejechac i juz ich nie ma

 

komunikat powinien sie pojawic od razu po ruszeniu

 

i radze uzywac recznego, stancie se na gorce i wrzuccie P i zobaczcie jak sie auto sporo toczy, mozna przeciazyc blokade w skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.