Skocz do zawartości

[e39] Szarpie skrzynia/ślizga..


Lorist

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Mój problem zaczął się wraz z nowym rokiem, mianowicie 1-go stycznie padł mi akumulator, tuż po naładowaniu i odjechaniu zauważyłem problemy z ASB.

 

Wygląda to następująco:

Po odpaleniu auta skrzynia zaczęła szarpać (bardzo) przy przerzucaniu biegów (1-3), podczas hamowania przy skrzyżowaniu (stop) auto wrzuca luz (dodaję gazu i silnik pracuje na pusto, bez przełożenia na wał) jest to ok. 2-4sekund. Problem narasta gdy auto jest rozgrzane, to samo jeżeli wrzucę D lub R, muszę poczekać kilka sekund zanim wrzuci bieg, czuć także gwałtowne uderzenie na moście..

 

Po podłączeniu INPY, błędów w skrzyni nie znaleziono, jednak problem nadal jest..

Staram się nie jeździć autem, jednak problem sam się nie rozwiąże.

 

Najgorsze jest zatrzymywanie się przy skrzyżowaniu, gdzie nie można ruszyć gwałtownie, tylko muszę poczekać "aż wpadnie bieg".

Widać po obrotach kiedy skrzynia "rozsprzęgla" (obroty nagle wzrastają o ok.100-150) i po chwili wracają do normy.

 

 

Co może być przyczyną? Brak kompresji w skrzyni biegów?

Olej w skrzyni? Sprzęgło?

 

Dodam, że problem pojawił się nagle, z dnia na dzień, nie zauważyłem wcześniej większych problemów.

Delikatne "mocniejsze" uderzenia przy zmianie biegów kiedyś występowały, ale nie było to aż tak mocne jak teraz..

 

 

Nowy rok.. nowe problemy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę na sprawdzenie skrzyni do zakładu, podejrzenia padają na olej w skrzyni (ubytki itp).

Jutro dam znać jak to się zakończyło

 

Koniec problemu, olej wymieniony w skrzyni oraz filtr, koszt 450zł w firmie zajmującej się tylko ASB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.