Skocz do zawartości

Silnik zgasł podczas jazdy


dakar61

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziwne, że nie czułeś dwumasy - może dlatego , że auto miałeś krótko i nie wiesz jak zachowuje się na sprawnej ?

Do sprzęgła pewnie też nie byłeś przyzwyczajony .

 

Kiedyś dla porównania "sprzęgła" przejechałem się kolegi autem, ja drgania pedału czułem u niego dość wyraźnie , a on nie . Za 200 czy 300 km posypała się dwumasa choć mechanik jeszcze wcześniej już mu mówił że kwalifikuje się do wymiany i zamiast popłynąć na dwumasie poplynął na drugi silnik +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy i koleżanki w ramach przestrogi jak bedziecie kiedyś musieli wymieniać silnik

to radzę zajrzeć pod głowicę.

Ja już mam czwarty silnik z teoretycznym przebiegiem około 150tyś km

i w każdym jest coś nie tak cena samego słupka to 4000zł więc myślałem że

przy takiej kwocie silnik bedzie igła a tu same niespodzianki.

Mam już dość szukania dobrego motoru więc kupiłem sam blok (używany)

i całą resztę daje nową tz. wał ,panewki, tłoki, remont głowicy ,sprzęgło ,dwumasę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie bardzo współczuję wszelkim ofiarom ropy naftowej ...ale Ty powinieneś przestrzegać lepiej przed dieslem :]

Diesel to dwa razy więcej kilometrów = dwa razy więcej problemów.

 

Polska to jeden wielki Diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja jak zmieniałem silnik to akurat tak trafiłem ,że był po remoncie i na wszystko dostałem faktury co było robione ,a za silnik zapłaciłem 2800+ przesyłka

Jak dla mnie to już była cena z kosmosu ,a jak piszesz ,że musisz zapłacić za silnik 2.0d 4000zł i to jeszcze coś z nim nie tak to normalnie :duh:

Ja dodam od siebie ,że jak diesel w bmw to tylko M57 . Od roku użytkuje ten motor o zero problemów . Nawet jak padnie(choć rzadko to się zdarza) to kupi się go za 2000zł bez problemu.

2.0d nie jedzie ,terkocze jak traktor i jeszcze do tego awaryjny . Jak szukałem silnika M47 do siebie to dzwoniłem na taki duży szrot pod Warszawą i mówię ,że potrzebuję silnik 2.0d do bmw ,a koleś do mnie z tekstem " o panie na ten silnik to trzeba w kolejkę się zapisywać ,bo schodzi jak ciepłe bułeczki" :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.