Skocz do zawartości

[e39] problem z mocniejszym alternatorem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
witam. mam e39 530d buda 98' ,silnik 2001 wymieniłem u siebie alternator na mocniejszy tzn. miałem valeo 120-kę 70/120 A i wymieniłem na 150-kę 90/150 A , problem w tym że jak dołoże podczas jazdy powyżej 3000obr/min zapala się kontrolka ładowania i tak wariuje zapala sie i gaśnie. przewody sprawdzone, ładowanie 13,8-14,2V. nie udało mi sie sprawdzić ładowania podczas gdy pali sie kontrolka ciężko ją wyczuć. macie jakieś pomysły? Dodam że jak jeżdzę do 3tyś obr nie zapala się wcale.
Opublikowano
Powinno sie udac to zmierzyć podrzas jazdy na odczycie na desce jeżeli masz aktywne wzkazania ładowania,
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Może być że ma już słabe szczotki, i gubi przy wyższych obrotach.

W testach sprawdzisz ładowanie, u mnie testy zaniżają, ale ogólnie będziesz widział czy ładuje cały czas, czy przy zapaleniu kontrolki urywa.

Powiem wam taką małą ciekawostkę, że u mnie po wyjęciu alternatora całkowicie z auta, i odpaleniu go w celach prze parkowania, kontrolka ładowania gaśnie normalnie. :shock:

Opublikowano
  • Autor
udało mi się zmierzyć ładowanie podczas zapalenia sie konrolki 11,9v na obc ,czyli ładowania nie ma gdy pali się kontrolka. tym razem zapaliła się powyżej 4000/obr.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
No to pasuje wywalić alternator i dać do sprawdzenia komuś.
Opublikowano
  • Autor
problem w tym że jestem w niemczech , a tutaj to jedynie nowy za który kupię w polsce 2 albo 3.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Powiem ci, że bał bym się wracać do PL z takim altkiem.

Może wyślesz paczką komuś z rodziny żeby zregenerował?

Opublikowano

Też bym się bał bo on kończy swój żywot. Jeszcze dieslem minimalnie więcej przejedziesz, ale też nie dużo bo CR to nie zwykła pompa i światła też swoje ciągną.

Starym klekotem to można było jechać i jechać z rozwalonym altkiem :mrgreen:

Opublikowano
  • Autor
muszę coś pomysleć ,dobrze by było mieć chociaż jakąś rezerwę w bagażniku w razie ''w''.
Opublikowano
Jak będziesz miał zapasowy aku to może dasz radę dojechać. Zawsze to człowiek spokojniej będzie jechać :)
Opublikowano
Prawdopodobnie pękł wirnik i przy pewnych obrotach rozłazi się i nie ładuje.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Nawet na 3 aku to raczej z Niemiec nie wrócisz.

Braknie prądu, to auto mimo wszystko sporo go zużywa.

Opublikowano
w starym kadecie 1,3 silnik na gazniku jak padl alternator, tzn masy nie mial i nie ladował, a akumulator mialem duzo wiekszy niz ksiazkowy bo chyba 64A 640Ah jakos tak to naladowanym na swiatlach i radiu jechal 6km pozniej juz radio mrygało, wylaczylem je i swiatla i po kolejnych 6km juz jak skrecalem na podwórko to kierunku nie bylo bo koles mnie obtrąbił także w bmw to mysle nei wiele da sie przejechać i nawet nie ma co ryzykować.
-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Ja na pełnej futurce 100Ah zrobiłem 24km w nocy, jechałem tylko na długich, jak wrzuciłem luz pod domem to tyle, auto zdechło.

Tyle że u mnie psuło się inaczej, na wolnych nie chciał ładować, potem się budził, aż padł całkiem.

Opublikowano
w starym kadecie 1,3 silnik na gazniku jak padl alternator,

 

Tylko, że to benzyna i świece cały czas ciągną prąd na iskrę nie to co w dieslu.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.