Skocz do zawartości

[E60]Chinska navi pod idriva


przemek4net

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy można tu wstawiać linki z allegro ale zaryzykuję https://allegro.pl/oferta/radio-nawigacja-android-9-0-bmw-e60-e61-e90-e91-8867786483

Kupowałem przez pośrednika żeby mieć pewność że przyjdzie dokładnie to co zamawiam. Gość który to sprzedaje jest spoko-były opóźnienia w wysyłce, więc gratis dorzucił mi kamerę cofania. Nie zamontowałem jej co prawda ale może kiedyś się do niej przekonam. Aux można podłączyć albo do chińczyka albo do ori wejścia. Mnie szczerze mówiąc bardziej zależało na USB i odtwarzaniu z pendrive niż aux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To wygląda na to samo, tylko, że z PL na gwarancji? :)

https://www.aliexpress.com/item/32887183286.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5be73f16Cc6EjD&algo_pvid=3d346ab0-60f8-492b-8a0a-b867fdebde80&algo_expid=3d346ab0-60f8-492b-8a0a-b867fdebde80-1&btsid=91e84063-8d12-4e4e-aa9d-940eb9715d01&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2,searchweb201603_53


To daj znać jak to chodzi. I czy można mirror albo Android Auto puścić z telefonu. I jeszcze mnie interesuje jakość audio po BT, jakbyś mógł napisać. Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No radio z tej samej serii tylko w linku co podałeś jest z wersją CIC i drobną różnicą że moje radio nie ma dodatkowego mikrofonu-korzysta z oryginalnego w samochodzie. Nie trzeba się pierodlić z dodatkowymi kablami.

Jakość dźwięku z BT jest niemalże taka sama jak z przeglądarki więc jak dla mnie petarda. U małżowiny w renówce jak zapuszczę muzykę z BT to są przestery takie że masakra, nie da się słuchać. Tu nic takiego nie ma miejsca. Mirror linka jeszcze nie obczaiłem. Tak samo nie miałem jeszcze okazji korzystać z map wgranych w radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz. Jak ktoś będzie montował takie radio to niech nie zapomni o dodatkowym przewodzie masowym. Radio ma do obudowy przykręcony króciutki kabelek masowy z oczkiem. Należy go przedłużyć i podłączyć do karoserii w najbliższym punkcie. Nie może to być skrzynka z bezpiecznikami ani masa ori radia. Jeśli pominiemy ten kabelek to radio w trybie czuwania daje zakłócenia na głośniki i słychać delikatne trzaskanie dopóki nie przełączymy z powrotem na oryginalne radio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam w E60 2005 Navi Professional z czytnikiem CD i DVD i chcę to wymienić na androida i mam związku z tym kilka pytań.

- czy oryginalna antena od navi działa z takim sprzętem? czy trzeba podłączać drugą?

- to samo z mikrofonem, działa oryginalny?

Ktoś może polecić jakiś konkretny model? Na ali jest spory wybór z Androidem 10 i ośmiordzeniowym procesorem.

Czy do systemu CCC da się podłączyć moduł Apple CarPlay? Do CIC jest spory wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena do nawigacji jest w zestawie z androidem. Oryginalny mikrofon działa z nowym radiem. Ja mam androida na 6 rdzeniach, działa spoko ale mógłby szybciej.Gdyby wtedy był ten 8 rdzeni to bym brał.

Nie da się podłączyć oryginalnej anteny? Masz fabryczny BT? Ori mikrofon jest wpięty w jakąś wiązkę czy jest to oddzielny kabel?

Jakiej firmy chińczyka kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się da, nie próbowałem. Podłączyłem antenę z zestawu i po prostu ją zostawiłem za radiem. Nie ciągnąłem przewodu na szybę. Działa bez zarzutu.

Ori mikrofon jest wpinany razem z całą kością do radia. Niczego nie tniesz ani nie przerabiasz. Wszystko jest na zasadzie plug- play. Nazwy firmy nie pamiętam, nie będę wklejał linka ale ma procesor Rockchip PX6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Cześć wszystkim,


Niby byłem już zdecydowany a jednak jest spory wybór i zanim kupię w tym tygodniu może poradze się was :) w moim poprzednim e39 miałem Xtrons'a, jednak aktualnie firma ta ma dużo droższe jednostki, koszt do e61 to 1850 PLN + wysyłka z UK czyli pewnie dojdzie cło. Macie jakieś sprawdzone które ktoś fizycznie posiada i jest zadowolony ? Jakieś funkcje które powinnomieć? Wg mnie:

- 4gb RAM

- 8 rdzeni - co by odtwarzało dobrą jakość i było w stanie działać z podzielonym ekranem czyli kilkoma funkcjami na raz

- screen mirror - wiadomka

- możliwość włączenia systemu EVO i ID7 ewentualnie

- wejście na SIM

- wyjścia RCA - na przyszłość pod jakiś wzmacniacz

Co myślicie ? :)


ten wyglada dobrze

https://pl.aliexpress.com/item/33003826171.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.293d304ducv4AC&algo_pvid=5b865aa6-b2c2-4105-a445-2f6f87462eb1&algo_expid=5b865aa6-b2c2-4105-a445-2f6f87462eb1-7&btsid=2100bddf16188215132943433eefda&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

albo

https://pl.aliexpress.com/item/32898657670.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.293d304ducv4AC&algo_pvid=null&algo_expid=null&btsid=2100bb4916188213587062177eab10&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

lub

https://pl.aliexpress.com/item/4001292623730.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.293d304ducv4AC&algo_pvid=4b7a23af-ecdd-454b-9c16-144647e47a4d&algo_expid=4b7a23af-ecdd-454b-9c16-144647e47a4d-6&btsid=2100bdd016188214185381044e6637&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No więc wybrany został model:

https://www.aliexpress.com/item/32857179336.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.60682656NVd57x&algo_pvid=5bd91fa6-1ed1-48e7-8c8a-560eb15b848f&algo_exp_id=5bd91fa6-1ed1-48e7-8c8a-560eb15b848f-0


Padło na to ponieważ w zestawie była dobra kamerka, dobry procesor, dużo RAM, dostępne wszystkie systemy operacyjne, działanie z Idrive, screen mirror, modem karty SIM dostępny na zwenątrz radia. Radio zamówione, zostało wysłane na 1,5tygodnia od dnia zamówienia, następnie dostawa zajęła 2 dni. W kartonie cały zestaw z anteną GPS (swoją drogą schowałem pod tapicerką - nie wyciągałem nigdzie), kamerą, 2xUSB, wyjście na SIM :8)

Jakość dźwięku wyższa niż orgyginalne radio, jednak do dziś (kilka dni) nie udało mi się uregulować dźwięku tak aby w maksymalnej głośności było czysto.

Generalne działanie ok, menu i opcję działają z Idrive ale nie poprzez kręcenie kontrolerem a przez jego przesuwanie góra/dół/lewo/prawo. Ekran jest bardzo responsywny, wyraźny. Przechodzenie do standardowego MENU jest bardzo proste i szybkie a sama grafika dużo lepsza niż na oryginalnym radiu było :D :D :D


Pierwsze podrygi, rozebranie całej konsoli, generalnie nie jest to ciężkie, najlepiej jest zdjąć listwę ozdobną, potem wyciągnąć kratki (wyciągnąć przycisk awaryjnych, odłączyć kabel) następnie dwie śródki w rogach na krzyżak. Potem generalnie dobrze jest wrzucić sobie N jeśli ktoś ma automat, albo jeden z biegów bliżej podłokietnika i wyjęcie konsoli od dołu (trzy spinki). Potem trzeba wykręcić jeszcze dwie śrubki od DVD, wyjąć i odłączyć kostkę z tyłu radia. Po tym trzeba wypiąć światłowód z oryginalnej kostki i wpiąć do kostki nowej z radia Android. Później podłączenie kostki android do DVD, i wpięcie się. Generalnie kabel do monitora spokojnie można lewą albo prawą stroną pociągnąć przy nawiewach, spokojnie przechodzi.

IMG-20210606-190539.jpg


Tutaj udało się doprowadzić kabel z modemem do włożenia karty SIM

IMG-20210606-WA0008.jpg

Po drugiej stronie schowka udało się znaleźć miejsce na wyciągnięcie kabli USB

IMG-20210606-WA0010.jpg


Takie MENU wybrałem sobie jako przewodnie, najbardziej mi się podobało :)

IMG-20210606-WA0014.jpg


Całość po złożeniu wygląda poniżej: oryginalnie, normalnie, dobrze spasowane. Mogę oczywiście potwierdzić, że mocno odbija światło, ale narazie nie sprawiło mi to problemu na tyle abym się musiał przejmować.

IMG-20210606-205207.jpg


Jest możliwość wybrania sobie trybu MENU w zależności co kto chce, czy to ma być stary tryb czy może najnowsza szata graficzna. Reset radia i gotowe:

IMG-20210606-WA0016.jpg


Mogę powiedzieć jedną rzecz, po podłączeniu radia miałem taki patent, że po włączeniu muzyki z android przełaczało się automatycznie źródło na FM z AUX i zaczynała muzyka z radia lecieć. Trzeba było wejść ponownie w opcję oryginalnego oprogramowania, zmienić źródło na AUX - wystarczy wejść w opcje, zmienić tak na przełączanie się źródła z auto na manual :D :D


Mam jednak zagwostkę, czy macie - użytkownicy adroidow - jakiś pomysł jak można wprowadzić to radio w tzw tryb uśpienia jak wyłączamy auto ? Tak aby nie wyłączało się całkiem a było na czuwaniu. Mialem w moim poprzednim e39 adroida (z dużo mniej ramu i słabszym prockiem) i tam po przekręceniu kluczyka już działała apka i leciała muzyka. W tym za każdym razem nawet po minucie wyłączenia zapłonu całe radio powstaje od podstaw - tak jakbyśmy włączali telefon/tablet od początku. Może macie jakiś patent na to? Może da się gdzieś w opcjach adroid ustawić coś takiego ? Dzięki za wszelkie opinie i podpowiedzi. Dam znać jak kamerka będzie gotowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.