Skocz do zawartości

Bmw E36+Turbosprężarka(magiczne słowo tuning)


arek3234

Rekomendowane odpowiedzi

Post tylko i wyłącznie informacyjny dla powiększenia swojej wiedzy i doświadczenia ;).

Witajcie zacznę wprost :D i prosił bym mnie nie hejtowac bo pytania zadaje czysto teoretycznie :D wiem ze było wiele podobnych tematów jednakże nie znalazłem w nich jednoznacznej odpowiedzi.

Zakładając że macie BMW e36 316 (102KM) Compact nie pamiętam dokładnych oznaczeń silnika, wiem tylko ze już sterowany silnik komputerem i jest na wtrysku :D(wg gdzie to sie sprawdza ) i ku swojemu zadowoleniu mieli byście prawie nową Turbosprężarke Garretta T2 dedykowana specjalnie do silników 1.6 od VW, Audi czy byście założyli nawet jak by to miało być dla waszej satysfakcji i lepszego samopoczucia oraz +100 Koni w podświadomości :D.

czy by to coś takiego działało :D? nie spodziewali byście sie zbyt duzego przyrostu mocy pewnie ale czy takie cośdla samej satysfakcji chało by sie wam montować ? jasli tak to jakiego przyrostu mocy byście oczekiwali ?:D.

Wiem że i tak sie bardziej opłaca zrobic swap z np 3.0B :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po poście jaki napisałeś to widzę że masz niewielką wiedzę na temat mechaniki :duh: , to nie jest tylko turbo ,dolot( IC ,Blow off) ,wydech(WG) , wtryski ,strojenie . Co do turbo to wedłyg mnie jest za mała czy w VW nie jest jeszcze kompresor , dobierając turbo trzeba sprawdzić mapę turbiny zapotrzebowanie silnika na powietrze. Zeby to bezawaryjnie działało to max doładowanie 0,5bara w seryjny silnik , więc i tak może być tak że moc jaką osiągniesz na poziomie 2.0 a koszta 2 razy większe jak swap na 2,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym to ja wiem, nie jestem moze najbardzoej obcykany w temacie ale zielony też nie jestem wiem tyle co przeczytałem to prawda ale po dłuższych nierozmieleniach szkoda mi auta :P, wole kupic vw I go katowac z tym turbo bo ogólnie jak bym to robił to dla zabicia czasu i frajdy a ile tyo pochodzi to mnie to by juz nie obchodziło xD wiadomo nie wkłądał bym takiej kasy jak w staranne przygotowanie tego typu "Blow off, Intelcooler czy MBC" ale robił bym to po najtańszych kosztach. A po za tym 1.6 to nie jest zły silnik do tego typu modyfikacji owszem nie osiąga sie tak wielkiej mocy jak w innych przypadkach i bez odprężenia silniak sie nie obedzie, i przerabianiu wydechu itp :P. ale czy dla frajdy i nabusia chociaż 1/4 doświadczenia nie warto czegośtakiego na starym VW czy Audi sprawic ?:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.