Skocz do zawartości

Problem z masa?? Bmw e36


Tomek19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam następujący problem,chodzi o wzmacniacz i szyby elektryczne.Pewnego dnia wsiadam do auta ,odpalam i włączam radio a tu cisza nie działa wzmacniacz(świeci się kontrolka protection)wszystkie kable sprawdziłem i jest ok napięcie dochodzi.Za pierwszym razem zmierzyłem napięcie na wyłączonym silniku i jak wzmacniacz działał napięcie było 11,5-12,4V a teraz jak mi świeci protection to jest 13,5V i nie działa,ale wziąłem kabel od masy ze wzmacniacza podłączyłem pod prowadnice od szyby przedniej i wszystko działa a jak miałem podpiętą pod karoserie auta to nie działa.To jest pierwszy problem a drugi to jest to ze od jakiegoś czasu(pół roku)nie działało mi otwieranie szyb elektrycznych przednich a teraz nagle zaczęły działać. I to tak wygląda ze jak jest napięcie akumulatora 11.5-12,6V wszystko ładnie działa wzmacniacz ,szyby.

I moje pytanie jest takie czy to wina Napięcie czy Masy?? Mam tylko właśnie problem ze wzmacniaczem i szybami.Cała reszta chodzi dobrze.Problem pojawił się niedawno ze wzmacniaczem tak to do tej pory działał normalnie a sprzęt mam już od roku.

 

Wzmacniacz to Blaupunkt gta 480

Auto Bmw E36 1.6 1996r. Coupe

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej spróbuje jeszcze raz.ja tylko przeczyściłem kabel od masy ten co idzie od akumulatora do karoserii i tyle.I tak chodziło dwa dni i teraz powróciło.Przełamana na pewno nie jest bo kabel jest cały.

 

A czy mogę przeprowadzić nowy lub dodatkowy kabel od masy z akumulatora?jeżeli tak to gdzie najlepiej go podłączyć?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.