Skocz do zawartości

Wtryskiwacze w oleju 318d


zabaa1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś podczas dłubania zauważyłem że pokrywa wraz z wtryskami jest tłusta a wrecz mokra od oleju, w najnizszych zakamarkach az stoi olej.

Co sie sypło i skad on sie tam wzial ?

 

http://images65.fotosik.pl/512/e9071bac0831f71fmed.jpg

Programowanie/Obróbka CNC - Fanuc/Sinumerik/Heidenhain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odma jest sucha, ale uszczelka od pokrywy zaworow jest na zewnatrz wiec chyba od uszczelki nie zabardzo ten olej... :cry:

 

Ale jak to umyc i jak bo jak np woda + srodek do mycia silnika to zostanie to tam bo nie ma zabardzo jak wyciec, chyba ze rozebrac cala pokrywe ale to raczej musze powyciagac wtryski itp ....

Programowanie/Obróbka CNC - Fanuc/Sinumerik/Heidenhain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o pękniętą obudowę, to jest zwykły plastik. Umyj i wtedy zobacz skąd cieknie. Zdemontuj odmę i umyj ją w środku przy okazji. Albo leje Ci z kolektora dolotowego. Za dużo możliwości by określić na odległość co masz wymienić.

207GTI (175THP) na tor

Tutaj klik: http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=5609


VW Golf mk5 1.9TDI ASZ + GTD1752 (daily)

BMW E46 320D ///M (od czasu do czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż tak to nie, za dużo roboty z pokrywą jeżeli to nie ona to szkoda czasu. Umyć i odpal autko i patrz skąd się poci.

207GTI (175THP) na tor

Tutaj klik: http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=5609


VW Golf mk5 1.9TDI ASZ + GTD1752 (daily)

BMW E46 320D ///M (od czasu do czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to tak to jest problem z umyciem... Bo miejsce gdzie sa wtryski mam jakby zaglebione. i jak czyms to umyje to za chiunke woda czy cos nie wycieknie z tamtad, jedynie szmatka odcaczac i wycierac ten olej, ale to juz dzis robilem i masakra...
Programowanie/Obróbka CNC - Fanuc/Sinumerik/Heidenhain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Panowie odgrzeje kotleta. Mam podobną sytuację, między "wnękami" wtryskiwaczy skrapla się olej - stoi. Wyczyszczone po jednej jeździe to samo.

 

ODMA - środek wymieniony na nowy + nowe uszczelki + mycie nie pomogło. Zrobione przy okazji czyszczenia Kolektora wraz z EGR

 

Jedyne co przychodzi mi do głowy to w chwili wymiany ODMY wraz z uszczelkami mogłem jej dno odkręcić może coś z tamtąd - nieszczelność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam, podłącze się do tematu. W piątek odstawiam swoją betę na warsztat z tym samym problemem. Mokra listwa wtryskiwaczy, na chwilę obecną ciężko stwierdzić czy to ropa czy olej. Mam nadzieję że panowie znajdą przyczynę to wtedy napiszę co było przyczyną. Aczkolwiek pokrywa silnika jest z plastiku więc po przebiegu 220 tyś. możliwe są odkształcenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chyba dolotowego, czyli to olej?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.