Skocz do zawartości

Nie świeci Ring


patryk1491

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pojawił się problem z mojej F10tce, dotyczy on lewego ringa. Czasem świeci, czasem nie świeci (zazwyczaj po deszczu/myciu). W ASO powiedzieli mi że to wina sterownika od świateł, jego koszt to 1200 zł. I teraz moje pytanie: Znajdzie się ktoś, kto wymieni mi ten sterownik na sprawny w dobrej cenie?

BMW F10 2011, światła normalne (nieksenonowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jeśli to zdarza się po myciu/deszczu to prawdopodobnie Ta F10 jest po wypadku.

Sam sterownik ringu jest u spodu lampy i sprawdź go w pierwszej kolejności, sterownik świateł masz w kabinie po lewej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W ostatnich dniach wymienilem zarowke z przodu od swiatel mijania.Wczoraj zgasl ring.

Czy wkladajac swoje lapska po zarowke moglem cos odlaczyc od ringu?

Mam wrazenie ze cos nie styka,poniewaz czesto podczas jazdy odzywa sie komunikat awarii swiatel do jazdy dziennej.

Normalnie powinien byc komunikat raz przy odpalaniu auta, a nie co jakis czas.

Co o tym myslicie?Czy ringi posiadaja bezpiecznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie posiadają bezpiecznika.

Możesz sprawdzić połączenia ale do tego trzeba wymontować moduły led które znajdują się w dole lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Hej ja mialem ten sam problem u mnie ktos wymienial zarowke i nie zamknal dokladnie lampy woda sie dostala i led mi wariowal szczegolnie podaczas deszczu,musisz wyjac sterownik spod lampy spisac numer i szukac o takim samym numerze,ja tak zrobilem i hula do dzis...pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja mialem ten sam problem u mnie ktos wymienial zarowke i nie zamknal dokladnie lampy woda sie dostala i led mi wariowal szczegolnie podaczas deszczu,musisz wyjac sterownik spod lampy spisac numer i szukac o takim samym numerze,ja tak zrobilem i hula do dzis...pozdrawiam.

Problem już dawno rozwiązany, pomogła wymiana sterownika na nowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam. Może ktoś podesłać zdjęcie lub linka do tego sterownika? Mam ten sam problem i za bardzo nie wiem czego szukać. Nie długo będę brał się za rozbieranie. Z góry dziękuję.

Zdjęcie? z tyłu lampy masz kasetę na 2 śruby (torx)... zobacz sobie na allegro po lamp[ach i będziesz widział...(link do modułu http://allegro.pl/modul-sterownik-reflektora-lear-tms-bmw-f10-i5140210140.html) (link do całej lampy http://allegro.pl/lampy-bmw-5-f10-f11-lift-bi-xenon-dynamic-kompletn-i6012674275.html ---tylko ona jest do góry nogami wiec ty masz moduł na dole :)) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Po pożądanym myciu ten problem dotknął i mnie. Ringi lewej lampy czasami nie świeca. Mam pytanie czy mogę podmienić ta " kasetkę" z modułem z prawej lampy do lewej i sprawdzić czy to wina tego modułu ? I czy w ogóle będzie pasował. Czy lepiej nie próbować takiego zabiegu? Dodam ze lampy halogenowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam . Kolego któremu nie świeci ring po umyciu auta, miałem identyczny problem sprawa leży po stronie niedomkniętej klapki od spodu lamy która albo nie została domknięta poprzez jakieś prace związane z lampą bądź na jakis wetepach się odpieła ( co ogólnie nie mozliwe) w każdym bądź razie został zalany moduł świateł , w moim przypadku był to moduł swiateł do lamp bi-xenonowych skrętych koszt samego modułu 1600zł :( porażka . Problem w moim przypadku pojawił się po wymianie lamp zwykłych na xenon skrętny , Fachowiec który jak to nazwał ( nie robi druciarstwa ) w sposób okaleczający moje auto pomotował mi światła metodą ( upchaj , upchaj ) klapki z tyłu zostały nie domknięte i podczas mycia lampa strasznie parowała i wariowała nie działał kierunek , oraz ring do jazdy dziennej, Teraz naprawa to koszt ponad 2000zł . Radzę po każdym fachowcu sprawdzać samochód , jezeli zauważymy coś niepokojącego odrazu reagujmy , ja temat olałem i teraz będe płacił. Pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam. Mam niestety prawie identyczny problem.Przed kilkoma dniami padly po lewej stronie ringi.Dzisiaj jeszcze dodatkowo kierunkowskaz :( Czy mozna sie dostac do tego modulu nie odkrecajac zderzaka? Chcial bym chociaz ogladnac kontakty nim zamowie nowy modul... Dodam takze ze problem zaczal sie tez od umycia auta....

 

http://fs5.directupload.net/images/170201/temp/pxhmaj9n.jpg

 

 

 

Dziekuje i pozdrawiam

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nadkolu masz panel dostępowy ... mi się udało wyciągnąć (oczywiście jak masz czym odkręcić - torx ja użyłem torxa z zetawu 1/4" ... troszke gimnastyki ale da się zrobić :)

Witam. Mam niestety prawie identyczny problem.Przed kilkoma dniami padly po lewej stronie ringi.Dzisiaj jeszcze dodatkowo kierunkowskaz :( Czy mozna sie dostac do tego modulu nie odkrecajac zderzaka? Chcial bym chociaz ogladnac kontakty nim zamowie nowy modul... Dodam takze ze problem zaczal sie tez od umycia auta....

 

http://fs5.directupload.net/images/170201/temp/pxhmaj9n.jpg

 

 

 

Dziekuje i pozdrawiam

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.